Skrzywiona tylna belka

Tutaj piszemy tylko o problemach związanych z podwoziem i zawieszeniem

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
stryj16
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 174
Rejestracja: pn kwie 13, 2009 22:04
Lokalizacja: Okolice Bielska, Kęt=PisarzoVWice
Kontakt:

Skrzywiona tylna belka

Post autor: stryj16 » ndz lis 28, 2010 18:25

Witam, Wczoraj miałem mały wypadek, uderzyłem wczoraj prawym tylnym kołem w krawężnik, dzisiaj sprawdzałem i mam przekrzywione lekko koło, gołym okiem tego nie widać, ale gdy przyłożyłem poziomice to w stosunku do reszty jest różnica, co zauważyłem to gdy jadę prostom muszę delikatnie skręcać w prawo żeby nie zjechać na lewo.
W związku z tym mam kilka pytań
1.Czy możliwe że tylko przez czop osi koło jest w innym położeniu niż inne koła?? Moim zdaniem jest na pewno skrzywiony bo po kilku kilometrach zaczynają szumieć łożyska.
2.Czy jest różnica po między belką z wersji 3D, 5D a kombi?? Potrzebuje tej informacji na wszelki wypadek, gdyby była do wymiany.
3.Na czym polega ustawianie geometrii tylnej osi?


W Moich Żyłach płynie benzyna, Zamiast Serca świszczy turbina...
1.Był i nadal jest. Mój Variot: http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?p=3692912#3692912
2. Opel Vectra B 2.0 16v [sprzedana]
3. Audi A4 Avant AFN+r+chip 136KM/327NM
4. Suzuki Bandit 600[sprzedane]
5. Passat B5 AFN plany na 160KM

Awatar użytkownika
Paweł Marek
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 26259
Rejestracja: czw lis 18, 2004 22:29
Lokalizacja: Biertowice, Małopolska

Skrzywiona tylna belka

Post autor: Paweł Marek » ndz lis 28, 2010 20:23

geometrii się nie ustawia z tyłu, możliwe jest i skrzywienie czopa i belki, jak również a najgorszym wypadku przestawienie mocowań belki do podwozia. Bez oględzin dokładnych nie wiadomo. Belki są takie same do 3D, 5D i do Vento, do Varianta inna. Belka może mieć lub nie mieć drążek skrętny wewnątrz, drążki mają mocniejsze wersje ew. z drążkiem szukaj do GT


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

Awatar użytkownika
MajkelMKII
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 41
Rejestracja: sob maja 24, 2008 21:01
Lokalizacja: CHORZÓVW
Kontakt:

Skrzywiona tylna belka

Post autor: MajkelMKII » ndz lis 28, 2010 20:27

Witam belki bedą te same nie bedziesz musiał ustawiac geometri jesli nie odkrecisz mocowan do podlogi tylko dwie sruby jak by cie dalej sciagało to podjedz na geometria ale raczej nie bedzie to konieczne Paweł Marek mylisz sie ustawia sie bo jesli odkrecisz mocowania od podłogi to ją przestawisz dla tego są w nich otwory do regulacji



Awatar użytkownika
stryj16
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 174
Rejestracja: pn kwie 13, 2009 22:04
Lokalizacja: Okolice Bielska, Kęt=PisarzoVWice
Kontakt:

Skrzywiona tylna belka

Post autor: stryj16 » ndz lis 28, 2010 22:22

przeglądając allegro spotkałem dwa rodzaje belek jedne z takim stelażem do którego się wkłada amortyzator czyli taki jak na tej aukcji http://allegro.pl/belka-zawieszenia-tyl ... 39707.html" onclick="window.open(this.href);return false;
i drugi z takim dużym bolcem do którego się przykręca amortyzator(taki akurat mam) http://allegro.pl/vw-golf-iii-belka-zaw ... 00537.html" onclick="window.open(this.href);return false;, czy jak bym kupił ten ze stelażem też by pasował?


W Moich Żyłach płynie benzyna, Zamiast Serca świszczy turbina...
1.Był i nadal jest. Mój Variot: http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?p=3692912#3692912
2. Opel Vectra B 2.0 16v [sprzedana]
3. Audi A4 Avant AFN+r+chip 136KM/327NM
4. Suzuki Bandit 600[sprzedane]
5. Passat B5 AFN plany na 160KM

Awatar użytkownika
Paweł Marek
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 26259
Rejestracja: czw lis 18, 2004 22:29
Lokalizacja: Biertowice, Małopolska

Skrzywiona tylna belka

Post autor: Paweł Marek » pn lis 29, 2010 01:23

stryj16, nie czytasz co napisano wyżej, ta druga jest od kombi pierwsza od zwykłego golfa III lub Vento. Niestety nie napisałeś czy masz kombi czy zwykłego potrzebna ci taka sama jak masz teraz


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Podwozie i zawieszenie”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 10 gości