Metaliczny dzwięk podczas jazdy

Tutaj piszemy tylko o problemach związanych z podwoziem i zawieszeniem

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

krzysiek2008
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 114
Rejestracja: pn lut 11, 2008 01:04
Lokalizacja: Opolszczyzna

Metaliczny dzwięk podczas jazdy

Post autor: krzysiek2008 » wt lut 15, 2011 17:54

Witam.
Przeglądałem teraz forum i zdawać by się mogło że było już wszystko o stukach w przednim zawieszeniu podczas jazdy być może że i któraś z wypowiedzi i mnie dotyczy ale u mnie jest coś dziwnego.
Podczas jazdy słychac metaliczne stukanie jak by rurka uderzała o asfalt. Są to pojedyncze stuki wzrastają wraz z przyśpieszaniem i ustają ale nie całkiem kiedy puszczę pedał gazu(na zakrętach większa częstotliwość stuku).
Jest to prawa strona przód.
Zona mówi że jak jadę szybciej to czuje pod nogami to stukanie i choćby koło latało (luzów na kole nie ma) a ja odczułem lekkie trzęsienie kierownicy powyżej 80km/h
I teraz dziwna sprawa gdy postawiłem auto na klockach żeby sprawdzić z kąt dokładnie są te stuki i wrzuciłem jedynkę potem dwójkę nic nie było słychać ,wszystko ucichło także po opuszczeniu auta na koła i normalnej jezdzie przez około 30km był spokój i znów się zaczeło.
Podniosłem więc tylko prawą stronę lewarkiem tak żeby koło było w powietrzu opuściłem i znów parenaście kilometrów bez stuków.
Wszystko wskazywało by na przegub ale dlaczego po podniesieniu auta wszystko jest ok. przez te kilkanaście-kilkadziesiąt kilometrów.
Bendę wdzięczny za podpowiedz w diagnostyce gdyż nie chciał bym za dużo wydać na mechanika.



Awatar użytkownika
Rafał 21
Forum Master
Forum Master
Posty: 1329
Rejestracja: ndz paź 04, 2009 12:08
Lokalizacja: Slask-Zabrze

Metaliczny dzwięk podczas jazdy

Post autor: Rafał 21 » wt lut 15, 2011 18:14

krzysiek2008 pisze:Zona mówi że jak jadę szybciej to czuje pod nogami to stukanie i choćby koło latało (luzów na kole nie ma) a ja odczułem lekkie trzęsienie kierownicy powyżej 80km/h
Nie kombinuj tylko jedź na stację , za 24 zł narażasz rodzinę i innych użytkowników! A co będzie gdy ci przy tych 80 pęknie półoś czy oberwie kolo na zakręcie ?? Nie rozumiem takich ludzi! Czy sprawny samochód trzaska i szarpie kierownicą ?? :shock: No co tu wróżyć z fusów gdy sam nie możesz tego zdiagnozować


Zawsze może być Ciut Ciut więcej!!!

krzysiek2008
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 114
Rejestracja: pn lut 11, 2008 01:04
Lokalizacja: Opolszczyzna

Metaliczny dzwięk podczas jazdy

Post autor: krzysiek2008 » wt lut 15, 2011 18:23

W styczniu byłem na przeglądzie i gościu powiedział że mam na wiosnę wymienić gumy na przegubach ale nie wierzę żeby to było to a jak byłem na tym przeglądzie to akurat nic nie stukało.
Umówiłem się już z mechanikiem ale chodziło mi tylko o wasze sugestie żeby mi nie wystawił za dużego rachunku że wymienił to i owo co może nie jest konieczne.
Rodziny nie narażam broń boże wtedy jak jechałem z żoną to zaczeło stukać pierwszy raz i zaraz był zjazd do domu i moje próby tak jak opisałem wyżej.



Awatar użytkownika
winek0
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 71
Rejestracja: pt sie 27, 2010 11:59
Lokalizacja: Pomorze Rumia

Metaliczny dzwięk podczas jazdy

Post autor: winek0 » ndz lut 20, 2011 15:41

wygląda to na przegub wewnętrzny na półosi


:-)

krzysiek2008
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 114
Rejestracja: pn lut 11, 2008 01:04
Lokalizacja: Opolszczyzna

Metaliczny dzwięk podczas jazdy

Post autor: krzysiek2008 » pt lut 25, 2011 12:42

Auto wróciło od mechanika.
Okazało się że sforzeń na wachaczu był wybity i dlatego jak podniosłem auto to wskakiwał na swoje miejsce i jakiś czas był spokój.
Nie wiem tylko dlaczego na stacji diagnostyucznej nie wykazało tej usterki,diagnosta powiedział tylko że mam wymienić gumę na wachaczu ale z prawej strony a to waliło mi z lewej gdzie guma była dobra.
Przy okazji rozebrane były przeguby ale w nich nic się nie dzieje (są sprawne) więc nasmarowane i założone spowrotem.
Można znowu śmigać.



Awatar użytkownika
marcinez1
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 11
Rejestracja: wt paź 30, 2007 23:15
Lokalizacja: VWarszawa

Metaliczny dzwięk podczas jazdy

Post autor: marcinez1 » wt mar 08, 2011 11:04

krzysiek2008 jak po tej naprawie? Już nie stuka? To była wina tylko tego sworznia?



ODPOWIEDZ

Wróć do „Podwozie i zawieszenie”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 9 gości