Czy te klocki są dobrze założone?

Tutaj piszemy tylko o problemach związanych z podwoziem i zawieszeniem

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

gregor88
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 8
Rejestracja: pn mar 14, 2011 19:25

Czy te klocki są dobrze założone?

Post autor: gregor88 » pn mar 14, 2011 20:11

Witam forumowiczów!!
Mam problem z moim autem. POjawił sie wg mnie w okresie po zmianie klocków nie wiem czy zaraz czy później.
Otóż Gy jade powiedzymy 110km/h to słychać buczenie tak jakby auto kreciło sie ok 5tys obrotów. ALe to nie sillnik bo jak wrzuce na luz to nadal słychać. Jak zwalniam to słychać jak sie wycisza. Przy 140 to już jest wycie. Zacząłem oglądać moje klocki i 1 spostrzeżenie to wg mnie są tarcze są strasznie gorące nawet po przejechaniu 5km zwłaszcza lewa nie da sie jej tknąc po 4-5km jazdy i 4-5hamowaniach z niedużych predkości. Zauważyłem że klocek jakby sie wysuwa, spójrzcie czy mam racje?
Obrazek

Czy on nie powienien siedzeć w tych wytoczeniach które zaznaczyłem??? W związku ztym wg mnie wysunieciem nie wyciera całej tarczy wygląda ona tak:
Obrazek
Czy to normalne??? Czy to buczenie może być spowodowane tym klockiem czy może szukać przyczyny np w łożysku po czym poznać że to może być ono??? wymieniałem je 15tys km temu. Jak sie pózniej okazało nie potrzebnie.
Pomóżcie mi bo nie wiem czy mam racje z tymi klockami???
Bo zaprowadze go do gościa który mi zmieniał te klocki tlyko boje sie że on powie że nie mam racji a jak tak naprawde nie wiem czy mam racje
Poradzźcie



Zimny Chirurg
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 339
Rejestracja: pn cze 22, 2009 21:31
Lokalizacja: Wałbrzych
Silnik: AHF
Kontakt:

Re: Czy te klocki są dobrze założone?

Post autor: Zimny Chirurg » pn mar 14, 2011 22:24

Boze co to za idiota zakładał. Zmien to jak najszybciej bo djadzie do tragedi. Pewnie ze jest zle. Nawet nie ma dyskusji. Albo klocki nie do tego modelu.

Pozdro

ZC



gregor88
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 8
Rejestracja: pn mar 14, 2011 19:25

Czy te klocki są dobrze założone?

Post autor: gregor88 » pn mar 14, 2011 23:38

Tak też myślałem tylko zastanawia mnie jak można je źle założyć tam są przecież u góry chyba jakieś mocowania i inaczej sie ich nie da założyć. No ale nie wiem jutro zaprowadze go do gościa co to zakładał. Dzis mi spojrzał i powiedział że nie wie ćzy to dobrze czy źle musi rozebrać. Ciekawe.
No ale czy to buczenie to moze być własnie od tego???



jurny
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 12
Rejestracja: ndz mar 28, 2010 14:04
Lokalizacja: Olesno

Czy te klocki są dobrze założone?

Post autor: jurny » wt mar 15, 2011 10:27

No chyba robil to jakis praktykant albo ktoz z bardzo malym pojeciem na ten temat... Klocki nie sa wsuniete na swoje miejsce. Bardzo mozliwe ze te buczenie jest wlasnie od tego.



Awatar użytkownika
VWaldini81
LDZ
LDZ
Posty: 308
Rejestracja: śr lis 24, 2010 16:20
Lokalizacja: ŁDZ

Czy te klocki są dobrze założone?

Post autor: VWaldini81 » wt mar 15, 2011 13:04

Ta blacha na klocku powinna być włożona w tłoczek, a nie odwrotnie. Co to za mechanik :grrr:


Obrazek

karolw2
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 264
Rejestracja: ndz kwie 23, 2006 20:59

Re: Czy te klocki są dobrze założone?

Post autor: karolw2 » wt mar 15, 2011 13:38

VWaldini81 pisze:Ta blacha na klocku powinna być włożona w tłoczek, a nie odwrotnie. Co to za mechanik :grrr:
Ja niestety nie zgodzę się się z tobą. Po prostu jest to spartolone musisz wcisnąć te blaszki w zacisk, jak umiesz zdjąć koło i masz nimbus 7 (koszt max 10 zł) to naprawisz to sobie w ciągu 10 min. Zdejmiesz koło poluzujesz 2 nimbusy wciśniesz klocek do końca blaszki zaskoczą skręcisz i po kłopocie. Nie jeździj już do tego gościa a klocki zmieniaj sobie sam nawet pod blokiem. :bigok:



Awatar użytkownika
grg474
_
_
Posty: 5936
Rejestracja: ndz lut 27, 2011 10:56
Lokalizacja: Skarżysko

Czy te klocki są dobrze założone?

Post autor: grg474 » wt mar 15, 2011 14:34

VWaldini81 pisze:Ta blacha na klocku powinna być włożona w tłoczek, a nie odwrotnie. Co to za mechanik
dokładnie - 2 klocki maja blachy pasujące do tłoczka i 2 pasujące do zacisku


Masz pytanie pisz ale nie rób ping-ponga - treściwie pytaj o całość co chcesz się dowiedzieć
regulamin działu technicznego
były mk2 GTD, mk3 1Y, mk4 AKQ, mk4 AXR :(, A3 8P jest EOS , New Beetle cabrio - oznaczone Käfer, Audi A5

zozol
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 138
Rejestracja: pt cze 20, 2008 19:26

Czy te klocki są dobrze założone?

Post autor: zozol » wt mar 15, 2011 14:42

grg474 pisze:
VWaldini81 pisze:Ta blacha na klocku powinna być włożona w tłoczek, a nie odwrotnie. Co to za mechanik
dokładnie - 2 klocki maja blachy pasujące do tłoczka i 2 pasujące do zacisku
Źle, źle i jeszcze raz źle. :grrr: Klocek jest na prawidłowym miejscu.
Obrazek
Klocek na górze w tłoczek, klocek pierwszy z prawej na zewnątrz. Najbliżej prawdy jest Zimny Chirurg, to zły model klocka. Prawidłowy nigdy tak się nie ustawi, bo ramiona nie pozwolą. Chyba, że są ułamane.



Awatar użytkownika
VWaldini81
LDZ
LDZ
Posty: 308
Rejestracja: śr lis 24, 2010 16:20
Lokalizacja: ŁDZ

Czy te klocki są dobrze założone?

Post autor: VWaldini81 » wt mar 15, 2011 15:03

Są klocki które mają dwie blachy tylko na dwóch klockach i one idą od strony tłoczka w 1,9tdi a i są i takie co mają 4 blachy.
Na pierwszym zdjęciu nie widać klocka wewn. i nie można było stwierdzić czy ma blachę.


Obrazek

Awatar użytkownika
italiano_83
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 11896
Rejestracja: śr gru 03, 2008 21:21
Lokalizacja: NL/Zeeland
Auto: Alfa Romeo Giulietta 1.4 MA Turbobenzina
Silnik: 1.4T

Czy te klocki są dobrze założone?

Post autor: italiano_83 » wt mar 15, 2011 15:48

gregor88 pisze:Czy te klocki są dobrze założone?
OMG :blush: I jeszcze za to zapłaciłeś niestety :rozpacz: Że to pomstę do nieba woła to mało :blush: Gołym okiem widać, że to "nie leży" te klocki muszą być od innego modelu, bo jak można założyć źle :panna:


Było MK4 1.9 TDI ALH Generation 151PS 309Nm Techno blue metalic Obrazek

Alfa Romeo Giulietta 1.4 MultiAir Turbo Benzina 170PS 250Nm

Ducati Monster 696+


Obrazek

gregor88
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 8
Rejestracja: pn mar 14, 2011 19:25

Czy te klocki są dobrze założone?

Post autor: gregor88 » wt mar 15, 2011 16:37

No własnie też doszedłem do wniosku że ramiona nie pozwolą założyć klocków inaczej. Więc wychodzi jednak na to że te klocki są od innego modelu. Tylko jak to teraz sprawdzić...
Może wyciągne drugi klocek i porównam wymiary i miejsce położenia blach i cos wyjdzie???



Awatar użytkownika
VWaldini81
LDZ
LDZ
Posty: 308
Rejestracja: śr lis 24, 2010 16:20
Lokalizacja: ŁDZ

Czy te klocki są dobrze założone?

Post autor: VWaldini81 » wt mar 15, 2011 17:00

Jeden rodzaj klocków http://moto.allegro.pl/ate-klocki-przod ... 45505.html" onclick="window.open(this.href);return false;
Drugi rodzaj http://moto.allegro.pl/klocki-ate-tyl-v ... 24433.html" onclick="window.open(this.href);return false; - koleś ma źle wpisane bo to są na przód takie jak ty masz założone. I to są dwa rodzaje do 1,9tdi.


Obrazek

gregor88
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 8
Rejestracja: pn mar 14, 2011 19:25

Re: Czy te klocki są dobrze założone?

Post autor: gregor88 » wt mar 15, 2011 19:06

Panowie dzieki za informacje wszelkie. Gość wyciągnął i założył klocki jeszcze raz i wszystko gra u mnie nie zwróciłem uwagi ale wszystkie chyba mają 4 blachy. Choć teraz nie jestem pewien. W każdym razie klocek jest na miejscu i po pierwszej jeździe widać że dociera całą powierzchnie tarczy.
Wielkie dzieki, Tylko nie wiem jak jest z tym grzaniem sie tarcz sprawdze jutro. Buczenie niestety nie znikneło i to mnie martwi, ale założe temat tego dotyczący i opisze co sam zauważyłęm.
Jeszcze raz dziekuje za pomocne informacje.



kiwu
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 60
Rejestracja: czw lut 24, 2005 11:13
Lokalizacja: świętokrzyskie

Re: Czy te klocki są dobrze założone?

Post autor: kiwu » śr mar 16, 2011 08:08

gregor88 pisze: Buczenie niestety nie znikneło i to mnie martwi, ale założe temat tego dotyczący i opisze co sam zauważyłęm.
Jeszcze raz dziekuje za pomocne informacje.
Też miałem buczenie, po wyminie łożysk w przednich piastach nastała cisza.



ODPOWIEDZ

Wróć do „Podwozie i zawieszenie”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 16 gości