Uklad wydechowy, pytanie.

Tutaj piszemy tylko o problemach związanych z podwoziem i zawieszeniem

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
biercok mkII
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 575
Rejestracja: śr wrz 22, 2010 10:12
Lokalizacja: Andrychów k. Wadowic

Uklad wydechowy, pytanie.

Post autor: biercok mkII » ndz mar 27, 2011 22:17

Witam wszystkich. Chcialem zapytac jak fachowo sie nazywa ta czesc wydechu co idzie od kolektora do katalizatora? I pytanie drugie jest takie czy ta czesc jest taka sama w kazdym golfie 2 czy zalezna od silnika? Ciagle cos robie z tym wydechem bo wiecznie cos sie pie... Teraz mi pierdzi przy tej czesci tak jakby sie dziura zrobila albo odeszlo to od kolektora bo pod maska slychac taki podmuch jak sie gazuje.



Awatar użytkownika
kaman001
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 26
Rejestracja: śr gru 22, 2010 21:52
Lokalizacja: Białystok

Uklad wydechowy, pytanie.

Post autor: kaman001 » pn mar 28, 2011 17:23

Kolego sprawdź uszczelkę która łączy tłumik z kolektorem ona lubi siadać i tak jak opisujesz ,,pierdzieć".



Awatar użytkownika
mishabest
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 488
Rejestracja: czw mar 26, 2009 18:29
Lokalizacja: kraków

Uklad wydechowy, pytanie.

Post autor: mishabest » wt mar 29, 2011 08:12

hmm, nie wiem czy w mk2 jest łącze elastyczne ale u mnie miałem ostatnio też z tym jaja, wymieniłem taki metalowy pierścień co uszczelnia przed katalizatorem i przez tydzień było dobrze a potem nagle 600 km od domu rozleciało się na łączu elastycznym..


Proste są dla szybkich samochodów, zakręty dla szybkich kierowców - Colin McRae

Awatar użytkownika
BeEerT
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 118
Rejestracja: czw paź 22, 2009 21:38
Lokalizacja: Bartoszyce (NBA) / Olsztyn
Kontakt:

Uklad wydechowy, pytanie.

Post autor: BeEerT » wt mar 29, 2011 09:24

kaman001, Kolega dobrze pisze. Ostatnio mi ją wydmuchało. 2 razy musiałem wymieniać bo mechanik nie postarał się za pierwszym razem.
Ta uszczelka łączy kolektor z rurą wydechową i ma dwa otwory, koszt koło 10 zł. Z wymianą jest trochę zabawy bo śruby lubią się ukręcać, ale dobry środek penetrujący i powinno jakoś puścić .



Awatar użytkownika
Leszek Madison
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 279
Rejestracja: ndz lut 10, 2008 23:15
Lokalizacja: WZ

Uklad wydechowy, pytanie.

Post autor: Leszek Madison » wt mar 29, 2011 10:50

biercok mkII pisze: jak fachowo sie nazywa ta czesc wydechu co idzie od kolektora do katalizatora
Nazywa się to złącze elastyczne, a czy było w każdym golfie to niekoniecznie :) Wskakuj pod auto, mierz średnicę rury w tym miejscu i kupuj nowe złącze i niech ktoś Ci wspawa.
Obrazek



Awatar użytkownika
biercok mkII
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 575
Rejestracja: śr wrz 22, 2010 10:12
Lokalizacja: Andrychów k. Wadowic

Uklad wydechowy, pytanie.

Post autor: biercok mkII » śr mar 30, 2011 21:54

Dziekuje koledzy za porady. Wszystkim w tym temacie dalbym pochwale bo pomogliscie ale tak jak w moim opisie, mam ograniczony dostep do pewnych funkcji na tym forum. Tez mi zzeralo ta zlaczke przed katalizatorem i wszystko to bylo zezarte, zardzewiale, ciagle to spawalem bo sie urywalo na tym zlaczeniu az sie wkurzylem i wycialem caly katalizator z tymi zlaczeniami az do ruly, wspawalem elegancka puche imitujaca katalizator w razie czego na przegladzie i teraz jest oki. A wracajac do tematu z tym dmuchaniem to faktycznia poszla ta uszczelka przed kolektorem a dokladnie to sie tam zrobila szpara, mysle ze powodem tego bylo byla poducha przednia pod silnikiem bo jest wyje... i musze ja wymienic bo silnik sie caly czesie i rusza tym wydechem i sie to rozlazi. Pozdrawiam Was wszystkich i dzieki za pomoc.



Wilk2013
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 58
Rejestracja: pt mar 29, 2013 11:58

Uklad wydechowy, pytanie.

Post autor: Wilk2013 » pn cze 08, 2015 16:38

Gdzie w którym miejscu najlepiej ja założyć tą plecionkę i jakiej długości dać?? A druga sprawa (nasi byli kata wycieli) i mam wspawana rurę, i czy takie coś by pasowało http://allegro.pl/rura-kolektorowa-pass ... 26124.html" onclick="window.open(this.href);return false; . W mojej ocenie najlepiej by wspawać przy samym połączeniu z kolektorem(tak ażeby w pionie była plecionka) tylko ze w RP jest za mało miejsca tak mi się wydaje.



ODPOWIEDZ

Wróć do „Podwozie i zawieszenie”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 6 gości