wymiana progow

Tutaj piszemy tylko o problemach związanych z podwoziem i zawieszeniem

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

ThcPiotr
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 104
Rejestracja: wt kwie 13, 2010 16:22
Lokalizacja: Turza Wielka (Działdowo)

wymiana progow

Post autor: ThcPiotr » śr cze 22, 2011 16:34

Witam wszystkich mam golfika mk3 z 92 roku a co idzie z wiekiem oczywiście rdza
progi mam tak przeżarte ze nie mam za co już podnieść wgięte do środka ze lewarka nie podstawie no i oczywiście dziury
kupiłem progi i planuje je sam wymienić sporo czytałem o wymianie mam kolegę blacharza który mówił mi jak to się robi i mniej więcej wiem co z czym się je dwóch lewych rak nie mam wiec pobawię się w "zrób to sam"
zanim się za to zacznę brać chciałbym żeby ktoś mi to szczegółowo opisał zęby nie było żadnych niespodzianek może mi to zająć i tydzień na stronę nie spieszę się byle wyeliminować rdze i większość ognisk i jaki środek najlepiej użyć do konserwacji



red_devil25
Forum Master
Forum Master
Posty: 1065
Rejestracja: wt paź 21, 2008 18:18
Lokalizacja: SRC

Re: wymiana progow

Post autor: red_devil25 » śr cze 22, 2011 21:20

przyda sie napewno srodek ,zeby rdza nie brala go po oczyszczeniu .Ja sobie progi od zewnatrz objechalem tym http://allegro.pl/boll-masa-uszczelniaj ... 47042.html" onclick="window.open(this.href);return false; Fajnie konserwuje ,potem na to pomalowalem tym http://allegro.pl/bitex-1l-do-zabezpiec ... 40758.html" onclick="window.open(this.href);return false; i teraz nie powinno sie nic dziac:)(akurat mam czarnego golfa wiec nie rzuca sie w oczy)


Był Golf mk3 1.6 & 1.8...jest Passat B5FL 2.0AZM

red_devil25
Forum Master
Forum Master
Posty: 1065
Rejestracja: wt paź 21, 2008 18:18
Lokalizacja: SRC

Re: wymiana progow

Post autor: red_devil25 » czw cze 23, 2011 13:49

Dodatkowo dodam ,ze ten srodek z boll'a na pedzel wystepuje w wersji czarnej lub szarej.Jest swietny -wlasnie kolega w Megane progi wymienial(kupil nie orginalne ) i przy okazji mowil ,ze tam gdzie nie dalo rady spawac sobie tym objechal gruba warstwe i jest gitara.JA sam oprocz progow testowalem go na korkach w podlodze w mk3 bo w poprzednim troszke podlewalo:) Smialo mozna potem malowac to i jest elastyczny i to jest jego duza zaleta bo nei peka jak przy innych srodkach .Sam nie wiedzialem o tym srodku dopiero mi szwagier powiedzial,zastosowalem i nie zamienie na inny.Jak chcesz ,sie pozbyc rdzy to o ile to mozliwe trzeba usunac papierem,ja potem uzywalem srodka Brunox epoxy lub Cortanin F,zeby rdze przezarlo.Potem jak to dawniej mowili "minia"czyli np unikor c i dalej jazda z tym srodkami co opisalem.Oczywiscie nie trzeba stosowac wszystkich ,ja sobie tak zrobilem dla siebie bo nie lubie na samochodzie oszczedzac i jak robie to sobie do porzadku .


Był Golf mk3 1.6 & 1.8...jest Passat B5FL 2.0AZM

ODPOWIEDZ

Wróć do „Podwozie i zawieszenie”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 16 gości