Krzyżak kolumny kierownicy

Tutaj piszemy tylko o problemach związanych z podwoziem i zawieszeniem

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
piotreq
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 120
Rejestracja: sob lis 13, 2004 15:59
Lokalizacja: Płock

Krzyżak kolumny kierownicy

Post autor: piotreq » wt lip 10, 2012 13:55

Witam,

Mam u siebie w autku delikatny luz na kierownicy - jak się okazało na krzyżaku kolumny kierowniczej.
Z tego co się zorientowałem samego krzyżaka nowego dokupić się nie da więc chcę założyć używkę.

Czy da radę wymienić krzyżak bez odkręcania maglownicy mając dostęp tylko od strony pedałów?



wojjas241
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 24
Rejestracja: sob cze 16, 2012 19:39
Lokalizacja: ubocze

Krzyżak kolumny kierownicy

Post autor: wojjas241 » wt lip 10, 2012 16:12

hmm nie wiem jak bedzie w mk4, ale w moim mk2 mechanik wymienił bez odkrecania maglownicy


Nie ważne jest to jaki masz samochód, ważne jest to czym jest on dla Ciebie.

borowy jarek
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 83
Rejestracja: śr lut 22, 2012 14:27

Krzyżak kolumny kierownicy

Post autor: borowy jarek » śr lip 11, 2012 15:22

Bez problemu da się bez odkręcania magla, nawet bez odkręcania kierownicy, jest tylko trochę zabawy z plastikami. Ja mam taką operację za sobą. Po pierwsze to kupując używany krzyżak pamiętaj, że one mają luzy tylko w pewnym położeniu (tj. do jazdy na wprost) i nowy wydawać się może lepszy od twojego. U mnie wymiana nic nie dała bo używka miała podobny luz, który wyszedł po założeniu i pod obciążeniem - dlatego szukaj z młodego auta. Po drugie jak odkręcisz krzyżak to nie wolno ci kręcić samą kierownicą bo pod nią jest taśma od poduszki i esp (jak masz) i kręcąc za dużo razy w jedną stronę zerwiesz ją. Dlatego kierownicą lepiej wcale nie kręcić do założenia nowego krzyżaka. Pozdr.



ODPOWIEDZ

Wróć do „Podwozie i zawieszenie”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 14 gości