Gumy stabilizatora i osłona silnika.

Tutaj piszemy tylko o problemach związanych z podwoziem i zawieszeniem

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Golfcb
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 37
Rejestracja: śr wrz 19, 2012 22:15

Gumy stabilizatora i osłona silnika.

Post autor: Golfcb » śr wrz 26, 2012 11:03

Witam będę w najbliższym czasie zakupywał obydwa elementy. Chciałbym się dowiedzieć jakie gumy polecacie i jak sprawdzić jakie ja muszę gumy stabilizatora założyć. Na allegro widzę taka gumę w cenie kilku złotych ale maja one przekroje w paru wielkościach mm. Nie wiem jaka u mnie jest.

Drugie pytanie to czy mogę założyć do 1.6 SR benzyny osłonę silnika dolna i lewa i prawa z diesla. Czy będą pasować wejścia srubkowe itp. Podobno do diesla ta osłona jest większa co ma w sobie profity typu: więcej miejsca zasłania i szybciej silnik się nagrzewa.

Dziękuje bardzo pozdrawiam forumowiczów !



Awatar użytkownika
waski1
_
_
Posty: 2807
Rejestracja: ndz kwie 12, 2009 13:02
Lokalizacja: Kraków
Auto: Passat B7
Golf II Country
Skoda 1000MB
Golf MK2
Golf IV
Silnik: CFGB
Kontakt:

Gumy stabilizatora i osłona silnika.

Post autor: waski1 » śr wrz 26, 2012 11:20

Golfcb pisze: Chciałbym się dowiedzieć jakie gumy polecacie i jak sprawdzić jakie ja muszę gumy stabilizatora założyć
Proponuje zakupić te gumy w serwisie VW.Warto !



Awatar użytkownika
marcin7x5
_
_
Posty: 8847
Rejestracja: śr lut 23, 2011 13:14

Gumy stabilizatora i osłona silnika.

Post autor: marcin7x5 » śr wrz 26, 2012 11:25

O gumach jest temat rzeka na forum. Kup tylko oryginalne bo inne będą ci piszczały za jakis czas. Jeżeli masz autko sprzed 2002 to prawdopodobnie masz do kupienia te o mniejszej średnicy. Zreszta tę to jest na forum.



Golfcb
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 37
Rejestracja: śr wrz 19, 2012 22:15

Gumy stabilizatora i osłona silnika.

Post autor: Golfcb » śr wrz 26, 2012 13:55

ok czyli zadzwonię do ASO po oryginały może tam dostane dokładne info jakie mam założyć. Pozdrawiam i dziękuje z góry za informacje dotyczące osłony, wielkości i rodzaju.



Shmatan
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 6972
Rejestracja: sob sie 01, 2009 22:06
Lokalizacja: Rzeszów
Kontakt:

Gumy stabilizatora i osłona silnika.

Post autor: Shmatan » śr wrz 26, 2012 14:07

Golfcb, w ASO po vin Ci dobiorą, ale być może będziesz musiał też kupić nowe obejmy.

Co do średnicy - najlepiej samemu zmierzyć suwmiarką.



Golfcb
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 37
Rejestracja: śr wrz 19, 2012 22:15

Gumy stabilizatora i osłona silnika.

Post autor: Golfcb » śr wrz 26, 2012 14:15

dokaldnie tak jest zadowoleniem i gumy po VIN 2x 25zl ale właśnie pytał się mnie czy wiem czy mam te obejmy czy nie będą mi potrzebne ale zamówiłem obejmy 2x 35zl ... mi mechanik robił już te gumy z takim efektem ze prawej w ogolę nie mam ;/ wiec pewnie i obejmy nie ma. Zanowie raz a dobrze i teraz tylko znaleźć mechanika rzetelnego żeby założył to dobrze i odrazu usztywnił mi drążek stabilizatora..



Shmatan
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 6972
Rejestracja: sob sie 01, 2009 22:06
Lokalizacja: Rzeszów
Kontakt:

Gumy stabilizatora i osłona silnika.

Post autor: Shmatan » czw wrz 27, 2012 10:06

Golfcb pisze:odrazu usztywnił mi drążek stabilizatora
Co masz na myśli?

A obejmy i gumy spokojnie założysz sobie sam



Golfcb
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 37
Rejestracja: śr wrz 19, 2012 22:15

Re: Gumy stabilizatora i osłona silnika.

Post autor: Golfcb » czw wrz 27, 2012 12:03

Shmatan pisze:
Golfcb pisze:odrazu usztywnił mi drążek stabilizatora
Co masz na myśli?

A obejmy i gumy spokojnie założysz sobie sam
nie mam kanału żeby te gumy założyć nawet garażu:( a co do ustabilizowania to porostu na stacji diagnostycznej sprawdzali mi zawieszenie bo mi na zakrętach stukania nierównościach: Pan pokazał mi ze nie mam gumy po prawej stronie, pokazał ze drążek jakoś się rusza nie tak i trzeba go jakoś ustabilizować i przykręcił mi 4 śruby na jakimś wózku z przodu ( 4 śruby nr 21 klucza) i gwałtowne proste hamowanie i ruszanie już nie towarzyszy stuk). Myślałem ze dam auto do mechanika i założy mi te gumy i sprawdzi ten drążek i jeszcze przykręci mi solidniej te śruby..



Shmatan
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 6972
Rejestracja: sob sie 01, 2009 22:06
Lokalizacja: Rzeszów
Kontakt:

Gumy stabilizatora i osłona silnika.

Post autor: Shmatan » czw wrz 27, 2012 22:47

Golfcb, do wymiany gum potrzebujesz klucz do kół (chociaż i bez tego można się obejść), klucz o ile dobrze pamiętam 13 i płaski śrubokręt - zrobisz to w nocy pod blokiem.

Drążek trzyma się na dwóch gumach (tych które chcesz wymienić) i łącznikach stabi - nic więcej tam nie ma żeby go usztywniać ;] a klucz 21... czyżby sanki były poluzowane?



Golfcb
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 37
Rejestracja: śr wrz 19, 2012 22:15

Gumy stabilizatora i osłona silnika.

Post autor: Golfcb » czw wrz 27, 2012 23:58

ja nie wiem ja kto sie nazywaja te srubki ktore mi stukaly.. czy sa jakies zdjecia zawieszenia to pewnie jakbym mial schemat albo zdjecie tej okolicy pewnie bym pokazal ktore to sa srubki.

a jak podnosicie auto ze macie dojście tam swobodne ? zastanawia mnie jak bez kanału to miałbym zrobić..



Awatar użytkownika
marcin7x5
_
_
Posty: 8847
Rejestracja: śr lut 23, 2011 13:14

Gumy stabilizatora i osłona silnika.

Post autor: marcin7x5 » pt wrz 28, 2012 09:08

Jak skręcisz któres koło do wewnątrz to będziesz widzial te gumy i obejmy jak na dłoni. Jedyne utudnienie to dostęp do śruby mocującej obejmę ale też to ogarniesz przy zdjęctym kole. Jest chyba na forum dokładnie opisane jak to zrobić.



Golfcb
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 37
Rejestracja: śr wrz 19, 2012 22:15

Gumy stabilizatora i osłona silnika.

Post autor: Golfcb » wt paź 02, 2012 00:06

co do osłony silnika kupilem http://allegro.pl/audi-a3-1-6-8v-96-03- ... 75237.html" onclick="window.open(this.href);return false; jakie tam trzeba miec srubki? czy kupic w ASO z calymi podkladkami? ( 1 sztuke mam i widze zeto jakas fachowa 2óch innych tam nie bylo mam puste miejsca mucze jakos skombinowac)



Awatar użytkownika
marcin7x5
_
_
Posty: 8847
Rejestracja: śr lut 23, 2011 13:14

Gumy stabilizatora i osłona silnika.

Post autor: marcin7x5 » wt paź 02, 2012 11:59

Najlepiej to kupić ori w aso. Nie są jakies specjalnie drogie te spinki.



Golfcb
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 37
Rejestracja: śr wrz 19, 2012 22:15

Gumy stabilizatora i osłona silnika.

Post autor: Golfcb » wt paź 02, 2012 15:00

właśnie szukam ich numeru żeby później zamówić.



ODPOWIEDZ

Wróć do „Podwozie i zawieszenie”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 18 gości