/ [Vento] Tuleje tylnej belki

Tutaj piszemy tylko o problemach związanych z podwoziem i zawieszeniem

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

todd4
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 37
Rejestracja: pn paź 08, 2012 12:20

/ [Vento] Tuleje tylnej belki

Post autor: todd4 » pn lis 05, 2012 01:20

Czy ktoś wymieniał te tuleje tylnej belki:

http://allegro.pl/lemforder-tuleja-waha ... 85607.html

za pomocą takiego urządzenia:

http://allegro.pl/sciagacz-tulei-wahacz ... 84826.html

???

Czy ktoś to robił? Czy da się? Czy jest to ciężki wyczyn? Podobno robi się to bez zdejmowania całej belki tylnej? Jakies rady?

Jak zwykle chce zrobić to sam a tłuką już niemiłosiernie :)



Awatar użytkownika
DawidJG
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 307
Rejestracja: czw mar 29, 2012 13:48
Lokalizacja: Jelenia Góra

/ [Vento] Tuleje tylnej belki

Post autor: DawidJG » pn lis 05, 2012 08:12

Za sciagacz moze sluzyc dluga sruba 2 podkladki 2 nakretki nasadka odpowiednia do tulei dokladna porade poszukaj youtoube jest tam filmik gdzie pokazuja jak to zrobic
nie robilem tego ale czytalem ze da sie zrobic to bez sciagania belki jednak musisz miec podniesiony caly tyl auta


"Jeśli pewnego dnia prędkość mnie zabije, nie płaczcie, ponieważ umarłem z uśmiechem na ustach." Paul Walker

Moja Golfina --->>> http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f= ... 0#p6368610" onclick="window.open(this.href);return false;

lukasz.gtd
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 449
Rejestracja: ndz sty 03, 2010 00:08
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Kontakt:

/ [Vento] Tuleje tylnej belki

Post autor: lukasz.gtd » pn lis 05, 2012 10:49

todd4 pisze: Czy da się?
Wszystko się da.
todd4 pisze:Czy jest to ciężki wyczyn?
Jak posiadasz trochę sprawności manualnej, to sobie poradzisz.
todd4 pisze:Podobno robi się to bez zdejmowania całej belki tylnej? Jakies rady?
Nie ma konieczności zdejmowania belki, ja jednak wyjmowałem, bo komfort wybijania i nabijania tulei bez porównania, ale za to dużo zabawy z rurkami od hamulców i odpowietrzaniem.

Jak będziesz miał tuleje na swoim miejscu, to je dokręć lekko, spuść auto z lewarka i dopiero wtedy dokręć (tuleja się odpowiednio ułoży i nie zużyje po 3 miesiącach).

A co do ściągacza, to tak jak kolega wyżej napisał.


Najlepszy układ to...Żona w domu, a kochanka w garażu..
(tylko dlaczego obie są tak drogie w utrzymaniu?)

Awatar użytkownika
rafalski.1979
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 91
Rejestracja: wt paź 25, 2011 16:01
Lokalizacja: Wałcz

/ [Vento] Tuleje tylnej belki

Post autor: rafalski.1979 » wt lis 13, 2012 22:10

ja wymieniałem bez zdejmowania belki ale bez kanału się nie obejdzie, autko podlewarować, odkręcić belkę i opuścić,żadnych przewodów nie odłączałem, ale byłem ostożny. ja sobie poradziłem bez ściągacza, ale moje stare tuleje były tak zżarte, że prawie same wyszły :grin: nowe wbijałem równo i weszły tak jak powinny, sprawdź jak są ułożone tuleje w belce, żebyś ich później nie założył odwrotnie



Awatar użytkownika
gabriel_bar
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 90
Rejestracja: śr lis 04, 2009 12:05
Lokalizacja: koło BP (LBI)
Kontakt:

/ [Vento] Tuleje tylnej belki

Post autor: gabriel_bar » śr lis 14, 2012 09:31

Ja belkę wyciągałem, najgorzej było ze śrubami które trzymają tuleję, mają długi gwint i bardzo ciężko się odkręcało na całaje długości gwintu. Problem miałem też z regulatorem siły hamowania, śruby się zapiekły bo regulator jest aluminiowy, skończyło się na przewiercaniu śrub na wylot cienkim wiertłem, jedną śrubę udało się wybić, a drugiej nie i włożyłem tam cieńczą śrubę. Wybicie już bajka, dobrać jakieś tuleje, oprzeć o coś stabilnego i dobrze młotem celować. Przodu nie odpowietrzałem.



ODPOWIEDZ

Wróć do „Podwozie i zawieszenie”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 12 gości