passat b5 2000 rok. niestabilny podczas jazdy.

Tutaj piszemy tylko o problemach związanych z podwoziem i zawieszeniem

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Vii
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 978
Rejestracja: śr paź 21, 2009 13:54
Lokalizacja: Kalisz

passat b5 2000 rok. niestabilny podczas jazdy.

Post autor: Vii » pt mar 29, 2013 12:43

Witam. Otóż wydawało mi się, ze sprawy zawieszenia w autach mam w małym palcu, jednak sie rozczarowałem. Mam problem tego typu, ze auto jest niestabilne podczas jazdy, trzeba korygować kierownicą często gęsto podczas jazdy na wprost nawet. CAŁE zawieszenie sprawdziłem, dosłownie 0 luzu żeby potwierdzić moją diagnoze pojechałem na stacje diagnostyczna i koleś tak samo powiedział, ze zawieszenie w pięknym stanie jest bez najmniejszych luzów. Ostatnio wymieniałem wahacze i końcówki drążków też są nowe, amorki mają po 79 % no wiec co może byc przyczyną, ze auto dziwnie niestabilnie sie zachowuje? ... czasem przy lekkim skręcie i dodaniu gazu słysze takie jakby naprężenia które trwają ok 4 sekundy i milkną, wydobywają sie oczywiście z przodu auta nie wiem gdzie tu szukać problemu ? połośka? przegub? mogą tak działać ? dodam, ze na 1, 2, 3 biegu słuchać dziwne harczenie przy niskich obrotach poniżej 2 tyś, powyżej ten dźwiek milknie. Czasem też przy zmianie w/w biegów słychać stuknięcie.. Zgłupiałem ... pomocy prosze :bigok:



Awatar użytkownika
peppa_814
Czerwony Diabeł
Czerwony Diabeł
Posty: 3021
Rejestracja: ndz sty 30, 2011 17:23

passat b5 2000 rok. niestabilny podczas jazdy.

Post autor: peppa_814 » pt mar 29, 2013 20:14

Nie masz luzów na kierownicy? Mam na myśli ruchy przy włączonym silniku.



Vii
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 978
Rejestracja: śr paź 21, 2009 13:54
Lokalizacja: Kalisz

Re: passat b5 2000 rok. niestabilny podczas jazdy.

Post autor: Vii » pt mar 29, 2013 21:06

Nie mam stary żadnego luzu nigdzie w zawieszeniu ani z przodu ani z tyłu, po prostu idealnie sztywne było sprawdzane na dwóch stacjach diagnostycznych dla potwierdzenia. Dążysz do tego, ze może magiel ? Magiel poleciał z 8 miesięcy temu tj ciekło i był regenerowany od tamtego czasu zrobilem z 5-6 tyś KM. Zreszta też sprawdzałem i diagności też sprawdzali. Cholera jasna zagadkowa sytuacja... jakaś propozycja?



Awatar użytkownika
peppa_814
Czerwony Diabeł
Czerwony Diabeł
Posty: 3021
Rejestracja: ndz sty 30, 2011 17:23

passat b5 2000 rok. niestabilny podczas jazdy.

Post autor: peppa_814 » pt mar 29, 2013 21:52

Tak, myślałem o maglownicy. Trochę to dziwne, że wszystko jest w porządku, a jednak auto dziwnie się zachowuje. Ciśnienie w oponach masz równe? :bajer:



paul1984
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 236
Rejestracja: ndz lip 24, 2011 16:28
Lokalizacja: Rydułtowy

passat b5 2000 rok. niestabilny podczas jazdy.

Post autor: paul1984 » pt mar 29, 2013 22:09

Tez tak miałem w mk3 winne byly poduszki amora nie wiem czy to poprawna nazwa. :popcorn:


693163381tel

Vii
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 978
Rejestracja: śr paź 21, 2009 13:54
Lokalizacja: Kalisz

passat b5 2000 rok. niestabilny podczas jazdy.

Post autor: Vii » pt mar 29, 2013 23:38

paul1984 pisze:Tez tak miałem w mk3 winne byly poduszki amora nie wiem czy to poprawna nazwa.
Kolego poduchy sprawdzałem. Amorki ani sie nie ruszą tzn na poduszce :grin: 0 luzu.
peppa_814 pisze:Tak, myślałem o maglownicy. Trochę to dziwne, że wszystko jest w porządku, a jednak auto dziwnie się zachowuje. Ciśnienie w oponach masz równe?
No jedna wielka zagadka. Ciśnienie równe i odpowiednie. Kurde, a może to coś od napędu jest ? połośka lub przegub? Kurde przy ostrzejszym ruszaniu w lewa strone slychać takie naprężenia które dobiegają właśnie z lewej strony auta ? Tylko czasem je słychać, loteria. Brzmi jak naciągana linka która miałaby sie zaraz zerwać. Takie "truuuuu" i koniec dzwięku jak auto wystartuje typowy dzwiek NAPRĘZANIA.



Awatar użytkownika
przeziom
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 197
Rejestracja: pt lis 25, 2011 09:39
Lokalizacja: Kielce

passat b5 2000 rok. niestabilny podczas jazdy.

Post autor: przeziom » sob mar 30, 2013 12:24

A jak hamujesz to ściąga w którąś stronę?


---
facebook.com/*#cenzura#*

Vii
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 978
Rejestracja: śr paź 21, 2009 13:54
Lokalizacja: Kalisz

Re: passat b5 2000 rok. niestabilny podczas jazdy.

Post autor: Vii » sob mar 30, 2013 16:44

przeziom nie, nie ściąga. Tylko podczas jazdy na wprost takie rzeczy sie dzieją.



Awatar użytkownika
przeziom
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 197
Rejestracja: pt lis 25, 2011 09:39
Lokalizacja: Kielce

passat b5 2000 rok. niestabilny podczas jazdy.

Post autor: przeziom » ndz mar 31, 2013 12:00

Sprawdz półosie, mogą mieć jakiś luz, albo któraś się skrzywiła. Łapy skrzyni i silnika.

Do przeglądu także cała kolumna kierownicza, może tu tkwi problem.


---
facebook.com/*#cenzura#*

Vii
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 978
Rejestracja: śr paź 21, 2009 13:54
Lokalizacja: Kalisz

Re: passat b5 2000 rok. niestabilny podczas jazdy.

Post autor: Vii » pn kwie 08, 2013 11:03

znalazłem przyczyne mojej bolączki.. tyczy sie ona strony kierowcy. Wyczułem luz na elemencie który chroni długa guma harmonijka ten element jest elementem idącym w strone magla zaraz za drązkiem kierowniczym i wchodzi w drążek kierowniczy. Umie ktoś podpowiedzieć co to jest? Luzzzz jak jasna chole*** zaczął walić gdy kręciłem na wyłączonym silniku kierownica prawo lewo (lekkie ruchy) nie ma tam jakiegoś sworznia ?



jameess
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 453
Rejestracja: pt mar 24, 2006 16:52
Lokalizacja: zg

passat b5 2000 rok. niestabilny podczas jazdy.

Post autor: jameess » pn kwie 08, 2013 11:43

Masz do wymiany "jabłka drążka" czyli przegub drążka, nie kosztuje to wiele i sam możesz zrobić. Wymień do razu 2 strony, później oczywiście ustawienie zbieżności.



Vii
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 978
Rejestracja: śr paź 21, 2009 13:54
Lokalizacja: Kalisz

Re: passat b5 2000 rok. niestabilny podczas jazdy.

Post autor: Vii » pn kwie 08, 2013 11:56

jameess pisze:Masz do wymiany "jabłka drążka" czyli przegub drążka, nie kosztuje to wiele i sam możesz zrobić. Wymień do razu 2 strony, później oczywiście ustawienie zbieżności.
Zaje&&&&***!! dzięki kolego za poprawna nazwe tego ustrojstwa ktore mnie tak dręczy ;) jutro kupuje i biore sie za robote! Podziekował ślicznie :bigok:



Vii
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 978
Rejestracja: śr paź 21, 2009 13:54
Lokalizacja: Kalisz

Re: passat b5 2000 rok. niestabilny podczas jazdy.

Post autor: Vii » pn kwie 08, 2013 17:49

Pipa jednak stuki dochodzą z przekładni - sprawdziłem dokładnie. Pukanie to dzwiek typowy dla przegubu. Kurde co może być z tą przekładnia ? Luzy podokrecałem na full jak to się tylko da. Auto prowadzi się lepiej ale stuka jak ruszam na postoju kierownica, czasem też jak ruszam mam dzwiek jakby przeskoczenia i naprężenia.. regenerować cała przekładnie czy da sie coś z tym zrobić? Dodam, ze nie ubyło mi nawet grama płynu, przekładnia nie cieknie. A może to moja paranoja i ma ona taki dzwiek przegubowy wydawać z siebie? Zwariowałem już ...



Vii
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 978
Rejestracja: śr paź 21, 2009 13:54
Lokalizacja: Kalisz

Re: passat b5 2000 rok. niestabilny podczas jazdy.

Post autor: Vii » wt kwie 09, 2013 09:20

A może sam krzyżak jest do wymiany, jakie są głównie objawy samego krzyżaka walniętego? Orientuje sie ktoś jak go moge sprawdzić ? Bo do mechaników nie jeźdze bo im nie ufam, a poza tym nie lubie płacić pieniedzy często dużych za pare minut roboty, a i nie lubie błednych diagnoz, naciągania i nie wiadomo czego.



ODPOWIEDZ

Wróć do „Podwozie i zawieszenie”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 17 gości