Drganie kierownicy przy 120km dziwny objaw

Tutaj piszemy tylko o problemach związanych z podwoziem i zawieszeniem

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

ryba9
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 27
Rejestracja: ndz mar 31, 2013 13:01

Drganie kierownicy przy 120km dziwny objaw

Post autor: ryba9 » wt paź 15, 2013 09:00

Witam mam delikatny problem z golfem AHF mianowicie drgania kierownicy przy roznych predkosciach z rozna sila ale dzieje sie to tak, jade np. z gazem 130km trzesie kierownica odpuszczam gaz wszystko cichnie nic nie stuka ponownie prawa noga na gaz :) i znowu kierownica szarpie predkosc w sumie niema znaczenia ale dzieje sie tak z reguly powyzej 100/h zawieszenie sprawdzilem na stacji jest ok podejzewam teraz poduszki ale nie maja zbytnio luzu maglownica ?? na autostradzie to nie jazda a glownie tak jezdze to z gory dzieki za pomoc



Awatar użytkownika
xXAdiXx
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 186
Rejestracja: pt sie 19, 2011 08:37
Lokalizacja: Śląsk

Drganie kierownicy przy 120km dziwny objaw

Post autor: xXAdiXx » śr paź 16, 2013 06:46

Witaj kolega mial podobny objaw jak miał tarcze na wykonczeniu albo kola zle wywazone może być również opona walnieta. Sprawdz najpierw to co najtańsze ;) poduszek nie podejrzewam bo one mają troszkę inne objawy zużycia.



ryba9
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 27
Rejestracja: ndz mar 31, 2013 13:01

Drganie kierownicy przy 120km dziwny objaw

Post autor: ryba9 » śr paź 16, 2013 08:07

no tak to podejrzewalem na poczatku tarcze mam nowki zapomnialem napisac ze wymienilem, kola wywarzane w 3 punktach w kazdym mowia ze sa igla, no wlasnie Adi poduszki mam w miare ok silnik nie szarpie skrzynia siedzi ciasno jedyny mankament jaki mam jesli chodzi o uklad kierowniczy to troche ciezko dziala wspomaganie ale niewiem czy to ma jakis wplyw na drganie kierownicy :(



Awatar użytkownika
xXAdiXx
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 186
Rejestracja: pt sie 19, 2011 08:37
Lokalizacja: Śląsk

Drganie kierownicy przy 120km dziwny objaw

Post autor: xXAdiXx » śr paź 16, 2013 10:45

magiel jak jest walniety to czuc drgania ale niezaleznie od predkosci z tego co pamietam. A sprawdzales czy ci puka maglownica na wylaczonym silniku ? takie krótkie ruchy kierownica prawo lewo



ryba9
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 27
Rejestracja: ndz mar 31, 2013 13:01

Drganie kierownicy przy 120km dziwny objaw

Post autor: ryba9 » śr paź 16, 2013 15:50

a nie sprawdzalem tak ale czy nawet jak bedzie delikatne pukanie to magiel do wymiany ??



Awatar użytkownika
xXAdiXx
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 186
Rejestracja: pt sie 19, 2011 08:37
Lokalizacja: Śląsk

Drganie kierownicy przy 120km dziwny objaw

Post autor: xXAdiXx » śr paź 16, 2013 16:21

Jak będzie lekko pukac to można podregulować go śrubą przy maglownicy jest ona widoczna z tylnej strony maglownicy jak wejdziesz pod samochód,tyczy się to również luzu na krzyżaku łączący magiel z kolumną kierowniczą bo on też lubi się wyrabiać wtedy też bedzie pukać sprawdz przy okazji stan płynu w układzie wspomagania. A co do ciężkiej pracy najlepiej by było jak byś jakiś film zmontował dla pewności.



ryba9
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 27
Rejestracja: ndz mar 31, 2013 13:01

Drganie kierownicy przy 120km dziwny objaw

Post autor: ryba9 » śr paź 16, 2013 16:50

kurde zaraz pojde sprawdzic ten luz niemam zabardzo dostepu pod auto bo jestem za granica moglbys mi powiedziec jak sie reguluje ta sruba przy maglownicy ??


no ok bylem sprawdzic ten luz na wyl silniku jest delikatne pukanie przy delikatnych *#cenzura#* kiera, plynu jest stan czyli wyciekow niema ...



Awatar użytkownika
xXAdiXx
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 186
Rejestracja: pt sie 19, 2011 08:37
Lokalizacja: Śląsk

Drganie kierownicy przy 120km dziwny objaw

Post autor: xXAdiXx » śr paź 16, 2013 17:01

narazie sprawdz czy jest i upewnij sie najpierw czy nie jest to luz na krzyżaku do tego sciagnij taka mala oslone za pedałami chwyc go reka na łaczeniu a druga ruszaj kierownicą jak krzyzak bedzie reagowal na delikatny ruch a trzon magla nie to jestesmy w domu ;)



eeliasz7
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 23
Rejestracja: śr sie 01, 2012 08:01

Drganie kierownicy przy 120km dziwny objaw

Post autor: eeliasz7 » śr paź 16, 2013 17:49

podepnę sie do tematu ja mam identyczne objawy tylko że u mnie niedawno wymieniał mechanik łożysko w kole przednim prawym (FAG) i nie wiem czy nie zje....ał sprawy z wymianą



Awatar użytkownika
xXAdiXx
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 186
Rejestracja: pt sie 19, 2011 08:37
Lokalizacja: Śląsk

Drganie kierownicy przy 120km dziwny objaw

Post autor: xXAdiXx » śr paź 16, 2013 19:41

eliasz a od razu ci tak zaczelo wibrowac po zalozeniu lozyska?



ryba9
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 27
Rejestracja: ndz mar 31, 2013 13:01

Drganie kierownicy przy 120km dziwny objaw

Post autor: ryba9 » pt paź 18, 2013 15:18

noi sprawdzilem dopiero ten luz na krzyzaku hmm niewiem jak to okreslic na kole kierownicy moze jest z milimetr luzu, trzeba bardzo malego ruchu zeby go wyczuc, czy tam nie powinno byc wogole luzu ?? czy to jest wystarczajace zeby wymieniac krzyzak ?? niewiem jak to wyglada jak jest naprawde wyrobione i czy az tak by mi szarpalo kiera przez taki maly luz hmmm rece opadaja jak nie to, to magiel ??



Awatar użytkownika
xXAdiXx
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 186
Rejestracja: pt sie 19, 2011 08:37
Lokalizacja: Śląsk

Drganie kierownicy przy 120km dziwny objaw

Post autor: xXAdiXx » pt paź 18, 2013 16:03

drgania jak nabardziej przez luz na krzyzaku ale szarpanie nie ja krzyzaka nie wymienialem a mialem taki sam luz wsadzilem etykiete z coca coli luzu brak :okej: a magiel stuka? nakrec film bo tak to bedziemy strzelac na slepo jeszcze kogos zabbijemy :los2: :satan: nakrec z jazdy i z postoju i zobaczymy co sie z tego wychwyci :D



eeliasz7
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 23
Rejestracja: śr sie 01, 2012 08:01

Re: Drganie kierownicy przy 120km dziwny objaw

Post autor: eeliasz7 » ndz paź 20, 2013 23:03

xXAdiXx pisze:eliasz a od razu ci tak zaczelo wibrowac po zalozeniu lozyska?
tak bo wcześniej nie odczuwałem tego tak wyraźnie. Przy wymianie łożyska zdejmuje się tarczę?? być może ją zkrzywili ??



bit4you
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 50
Rejestracja: pt mar 08, 2013 02:51
Lokalizacja: Nidzica W-M

Re: Drganie kierownicy przy 120km dziwny objaw

Post autor: bit4you » ndz paź 20, 2013 23:54

Może wcale go nie wymienił ;) miałem podobne wibracje gdy łożysko się zatarło gdy zwalniałem biegami strasznie tłukło jakbym miał guzy na oponie odczuwalne powyżej 100km/h



ODPOWIEDZ

Wróć do „Podwozie i zawieszenie”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 8 gości