Pukanie na nierownosciach

Tutaj piszemy tylko o problemach związanych z podwoziem i zawieszeniem

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

areus1989
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 20
Rejestracja: pt maja 31, 2013 21:49

Pukanie na nierownosciach

Post autor: areus1989 » pt mar 07, 2014 19:33

Jako ze wielkimi krokami zbliża się wiosna postanowiłem porządnie odświeżyć mojego golfa. Za miesiąc samochód trafi do lakiernika gdzie przejdzie kuracje na zewnątrz, wnętrze już dopieszczone jeszcze tylko mechanika, z która radze sobie sam i już prawie wszystko jest dobrze prócz jednego, Chodzi mi o stukanie? Albo raczej walenie podczas przejazdu przez nierówności. Samochód był na przeglądzie i amortyzatory są w porządku, wymieniane były niedawno tuleje wahaczy, co nic nie zmieniło, ale podczas jazdy, kiedy przejeżdżam prze nierówności to mam wrażenie jakby ktoś młotem walił w zawieszenie. Takie głośne głuche pukniecie przenoszące się na cały samochód i na deskę rozdzielcza, nie wiem, do czego to porównać, nie jest to, jakie metaliczne pukanie. Raczej występuje to z przodu, choć w tylnej części chyba tez tak wali, ale mniej. Nie jest to kwestia kol, bo aktualnie mam zimowe 14, w lato miałem 16 i nie było zmian. Czy mogą to powodować zużyte poduszki pod silnikiem? Na pewno mam zużytą ta poduszkę, co jest pod skrzynia na takiej łapie, bo lekko buja mi się drążek zmiany biegów na nierównościach.



Awatar użytkownika
thomas1919
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 207
Rejestracja: sob cze 16, 2007 15:57
Lokalizacja: Zawiercie woj. śląskie
Kontakt:

Re: Pukanie na nierownosciach

Post autor: thomas1919 » pt mar 07, 2014 23:40

Gumy stabilizatora - http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=216934" onclick="window.open(this.href);return false;



paw.wol
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 14
Rejestracja: pt mar 07, 2014 20:35

Pukanie na nierownosciach

Post autor: paw.wol » sob mar 08, 2014 00:46

Może górne mocowanie amortyzatora, u mnie strasznie waliło na dołkach przed wymianą.



ODPOWIEDZ

Wróć do „Podwozie i zawieszenie”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 6 gości