Pytanie o dolna oslone silnika

Tutaj piszemy tylko o problemach związanych z podwoziem i zawieszeniem

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
bugatti415
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 168
Rejestracja: śr kwie 24, 2013 11:16
Lokalizacja: Swidnica

Pytanie o dolna oslone silnika

Post autor: bugatti415 » sob lip 26, 2014 20:29

Witam.Jakis czas temu kupilem golfika w ktorym byla zamontowana tylko jedna czesc oslony pod silnikiem.Ta ktora znajduje sie z przodu pod chlodnica.Natomiast tej drugiej czesci,ktora oslania dalsza czesc silnika i skrzynie biegow nie ma.Poprzedni wlasciciel widac zdemontowal ta czesc,byc moze byla uszkodzona.I teraz mam do Was pytanie drodzy uzytkownicy golfikow 4,czy warto kupic brukujaca czesc i zamontowac ja sobie,czy raczej nie warto.Bo obilo mi sie o uszy ze szybciej ja sciagne niz zalozylem.Dodam tylko ze nie mam obnizonego zawieszenia i nie jezdze po bardzo dziurawych drogach,sporadycznie czasami trafi sie droga nie asfaltowa.Jak sprawa wyglada w waszych autach,wozicie u siebie te oslony,czy tylko przednia czesc,a moze wogole bez ? Jezdze na kolach 205/55/16',gdyby to mialo jakies znaczenie.



Resterwers
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 136
Rejestracja: wt cze 21, 2011 19:50

Pytanie o dolna oslone silnika

Post autor: Resterwers » sob lip 26, 2014 22:29

U mnie osłon brak w ogóle, z tego co pamiętam, (tyle co zderzak zakrywa) i nie odczuwam jakiegoś dyskomfortu z tego powodu :) Gdybyś miał w samochodzie od kupna to można o to dbać, podczepiać co chwilę (bo lubi się urywać non stop) ale uważam, że nie ma sensu wydawać pieniędzy i kupować taką tym bardziej, że możesz mieć problem z dostępnością.



Awatar użytkownika
Qto
_
_
Posty: 19378
Rejestracja: pt wrz 01, 2006 19:14
Lokalizacja: Guadalajara
Auto: MK 4
Silnik: ASZ
Kontakt:

Pytanie o dolna oslone silnika

Post autor: Qto » ndz lip 27, 2014 10:19

bugatti415, nic Ci nie brakuje...w benzynach jest mniejsza osłona, w dieslach większa



Awatar użytkownika
bugatti415
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 168
Rejestracja: śr kwie 24, 2013 11:16
Lokalizacja: Swidnica

Pytanie o dolna oslone silnika

Post autor: bugatti415 » ndz lip 27, 2014 10:57

Qto, Piszesz ze nic mi nie brakuje,ale po blizszym przyjrzeniu sie od spodu widze ze po bokach w tylnej czesci sa otwory na zamontowanie drugiej czesci oslony.Albo pozostaly po poprzedniej,albo fabrycznie sa juz przygotowane w wersji do diesla.Nie wiem jak to jest.Wspomne jeszcze raz ze u mnie jest tylko ta krotka czesc ktora idze od zderzaka pod chlodnica i konczy sie mniej wiecej w okolicy sprezarki klimatyzacji.No i oczywiscie sa tez te dwa elementy boczne do ktorych mocowana jest ta krotka plyta.A pod samym silnikiem juz nie mam nic,zadnej oslony.Na allegro widzialem ze w spredazy sa tez jednoczesciowe,duze oslony.Wlasnie takie jak na tym zdjeciu http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/aa9 ... 34a3f.html" onclick="window.open(this.href);return false; A w moim aucie w tej chwili jest zamontowana taka oslona jak na tym zdjeciu http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/5d5 ... c938f.html" onclick="window.open(this.href);return false; To w takim razie moje pytanie jest teraz takie - czy do diesli jest przeznaczona ta duza oslona z pierwszego linku,a do benzyn ta mniejsza z drugiego linku ? Nie montuje sie w benzynach tej wiekszej oslony ?



Awatar użytkownika
Qto
_
_
Posty: 19378
Rejestracja: pt wrz 01, 2006 19:14
Lokalizacja: Guadalajara
Auto: MK 4
Silnik: ASZ
Kontakt:

Pytanie o dolna oslone silnika

Post autor: Qto » ndz lip 27, 2014 13:50

bugatti415 pisze:To w takim razie moje pytanie jest teraz takie - czy do diesli jest przeznaczona ta duza oslona z pierwszego linku,a do benzyn ta mniejsza z drugiego linku ?
zdaje się że odpowiedź napisałem post wcześniej...
bugatti415 pisze:Nie montuje sie w benzynach tej wiekszej oslony ?
można stalową, przy plastikowej jest ryzyko że będzie się stykała z kolektorem wydechowym...



Awatar użytkownika
bugatti415
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 168
Rejestracja: śr kwie 24, 2013 11:16
Lokalizacja: Swidnica

Pytanie o dolna oslone silnika

Post autor: bugatti415 » ndz lip 27, 2014 23:41

W takim razie dziekuje za informacje.Wiem juz to co chcialem wiedziec.
Temat do zamkniecia.



RedMK4
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 31
Rejestracja: czw cze 14, 2012 16:57
Lokalizacja: Pasłęk

Pytanie o dolna oslone silnika

Post autor: RedMK4 » śr sie 06, 2014 19:23

Witam. Ja mam benzynę i mam dużą osłonę na silnik i skrzynię.



ODPOWIEDZ

Wróć do „Podwozie i zawieszenie”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 8 gości