Stukanie po wymianie gum na wahaczach.

Tutaj piszemy tylko o problemach związanych z podwoziem i zawieszeniem

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
Jing
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 273
Rejestracja: ndz maja 04, 2008 17:11
Lokalizacja: Gliwice
Auto: Audi A4
Silnik: AVF

Stukanie po wymianie gum na wahaczach.

Post autor: Jing » czw lis 20, 2014 23:50

Witajcie Auto to Golf 4 01r. AXR
Wymieniałem kilka dni temu komplet gum na wahaczach i dałem te pełne Lemfordera te co są w R32. Orginalnie mam zawieszenie sztywniejsze i 20mm niższe,
przy wolniejszej jeździe ok. 20km\h skręcając w lewo albo prawo nie skręcając do końca tylko tak na 3/4 możliwości skrętu to słysze mocne naciąganie gumy i tak jak by ćoś ocierało (tylko opony o nic nie trą) albo podskakiwało, trudno to mi opisać zjawisko, w kabinie słychać tak jak by typowy objaw do bicia gumy czyli głuchy stuk. Dodam też żę przy 20 km/h skręcając na maxa to bardzo lekko skeca mi kierownica. Moje pytanie: Czy gumy po wymianie mogą mieć taki objaw przez jakiś czas tz. mają się dotrzeć ? :chytry: Nie wiem co zrobić szukać igly w całym czy przeczekać może się ułoży. Piszcie coś panowie, piszcie ;))


Quattro - AVF

Awatar użytkownika
Haki
_
_
Posty: 6070
Rejestracja: czw paź 16, 2008 18:10
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Stukanie po wymianie gum na wahaczach.

Post autor: Haki » pt lis 21, 2014 21:51

Pojeździj trochę ... niech się ułożą ....


Miarą inteligencji człowieka-jest umiejętność szukania w Google

MK IV Variant AGR NAPĘDZANY przez ON

Awatar użytkownika
OsteR9019
Forum Master
Forum Master
Posty: 1072
Rejestracja: czw gru 02, 2010 17:02
Lokalizacja: Toruń

Stukanie po wymianie gum na wahaczach.

Post autor: OsteR9019 » pt lis 21, 2014 23:14

Na starych gumach wszystko mogło mieć minimalny luz i tego nie czułeś, jak usztywniłeś jeden element drugi słabszy automatycznie ma większy luz. Jedź do dobrego warsztatu niech porządnie Ci sprawdzą z doświadczenia wiem że wystarczy dać na przysłowiowe piwo. Znajomy wymieniał niedawno gumy na wahaczach i stabilizatorze, efekt taki że po wymianie jeszcze gorzej niż przed, wtedy wyszło że przekładnia ma spory luz którego na luźnych gumach nie było czuć bo naprężenia się rozchodziły po wszystkim.


Cały mój kraj >> http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=87&t=519472" onclick="window.open(this.href);return false;

Awatar użytkownika
Jing
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 273
Rejestracja: ndz maja 04, 2008 17:11
Lokalizacja: Gliwice
Auto: Audi A4
Silnik: AVF

Stukanie po wymianie gum na wahaczach.

Post autor: Jing » pt gru 12, 2014 22:22

Witam, najprawdopodobniej usterka odnaleziona, przy pełnym skręcie koło ocierało o rurkę z IC. Obrazek


Quattro - AVF

ODPOWIEDZ

Wróć do „Podwozie i zawieszenie”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości