Uciążliwy dźwięk na łuku w prawo...każda pomoc się przyda :(

Tutaj piszemy tylko o problemach związanych z podwoziem i zawieszeniem

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
prime
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 72
Rejestracja: ndz cze 01, 2014 12:44

Uciążliwy dźwięk na łuku w prawo...każda pomoc się przyda :(

Post autor: prime » sob mar 18, 2017 13:06

_____________
Golf 4 1.9 tdi 90km alh, manualna skrzynia.

Witam! Od jakiegoś czasu borykam się z dziwnym dźwiękiem podczas jazdy po łuku w prawo. Jadąc po łuku w lewo jest cisza - tak jak być powinno.
Dźwięk przypomina delikatne pukanie i pojawia się uczucie jakby koło nie szło płynnie po łuku tylko przypomina jazdę po np. kostce (delikatne drgania).
Pojawił się gdy zmieniłem opony w swoich 17tkach na nowe i tego samego dnia został wymieniony przegub wewnętrzny z lewej strony. Myślałem, że koło źle wyważone, zmieniłem na zimowe 15tki w których nie miałem wcześniej takich objawów, problem był nadal tylko, że trochę ciszej puka niż na alu.
Kolejny pomysł to tani (wadliwy przegub) Został wymieniony, wymieniłem wszystkie 4 na spidery. I jadąc w lewo na łuku jest cisza, a w prawo pukanie...hmmm?

Dzieje się tak gdy jadę na biegu np. 3,4 i zdejmę nogę z gazu. Przyśpieszając w łuku owego dźwięku nie ma, nie ma go również gdy jadę na "luzie".


Reasumując :
- Koła wyważone, zima ,lato
- 4 przeguby wymienione (zew i wew)
- wszystkie gumy całe tzn magiel itd.
- byłem na stacji diagnostycznej i nigdzie nic nie puka...
Może ktoś miał podobny przypadek ? Bądź wie co może być... nie chce wymieniać po kolei wszystkiego i pompować nie potrzebnie kasę.



Awatar użytkownika
Matt_DST
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 169
Rejestracja: ndz sty 20, 2013 22:55

Uciążliwy dźwięk na łuku w prawo...każda pomoc się przyda :(

Post autor: Matt_DST » śr mar 29, 2017 22:07

To nie przeguby a łożysko koła. Miałem podobnie, temat przerabiany, wymieniłem tak jak Ty co się dało i dalej był problem. Okazało się, że 1 z łożysk było na wykończeniu. Musiałem wymienić też piastę bo nie dało się go ściągnąć. Zrobiłem lewą i prawą stronę i spokój.



xavi_av
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 10
Rejestracja: sob wrz 27, 2014 15:11

Uciążliwy dźwięk na łuku w prawo...każda pomoc się przyda :(

Post autor: xavi_av » pn kwie 03, 2017 21:44

Podepnę się pod temat.
Mam podobny problem z tym , że z łukiem w lewo. Wtedy jest najbardziej odczuwalne na pedałach i najbardziej słyszalne. Nawet przy jeździe na wprost ciągle coś puka. Mechanik wyczuł delikatny luz na łożysku w prawym kole . Rzeczywiście z prawej strony jest to najbardziej wyczuwalne chociaż czasem nawet słychać jakby ze środka. Czy rzeczywiście to może być problemem ?



Awatar użytkownika
prime
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 72
Rejestracja: ndz cze 01, 2014 12:44

Uciążliwy dźwięk na łuku w prawo...każda pomoc się przyda :(

Post autor: prime » wt kwie 04, 2017 16:29

Wychodzi na to, że w moim przypadku mogą padać łożyska, a lewe na pewno skoro są pukania.
Kolego xavi_av jeśli wszystkie cztery przeguby masz całe to zacznij od wymiany tych łożysk - na pewno będzie taniej.
I dokładnie przeczytaj mój przypadek, bo ja nie mam nigdzie luzów w zawieszeniu.
Do jazdy na wprost u Ciebie pukanie to mogą być też przeguby wewnętrzne...ale to tylko spekulacje.



ODPOWIEDZ

Wróć do „Podwozie i zawieszenie”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 13 gości