[mk2] problem z wystającym kołem VR5

Tutaj piszemy tylko o problemach związanych z podwoziem i zawieszeniem

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

oszywka
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 5
Rejestracja: czw maja 17, 2018 21:28
Auto: Volkswagen Golf

[mk2] problem z wystającym kołem VR5

Post autor: oszywka » ndz lip 18, 2021 11:39

Witam,

Napotkałem na taki o to problem. Przednie prawe koło od strony pasażera wystaje ok. 1-1.5cm bardziej od lewego. Dodam że golfik przeszedł swap, aktualnie sanki, wahacze, zwrotnice są od mk3 2.0 gti, aktualnie siedzi 2.3 AGZ 150KM, przeszukałem forum, ogólnie porady dotyczyły błotników nie oryginalnych które mogą powodować taki efekt. Autko u mnie około 15 lat, dzwona nie miało, podłużnice proste. Mierzyłem odległość koła do konstrukcji auta, nie do błotników.
Felgi wszystkie mają taką samą szerokość i ET. Ktoś ma jakieś pomysły co może być nie tak, lub się spotkał z podobnym problemem?



rafcio908
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 39
Rejestracja: ndz lut 19, 2012 20:20
Lokalizacja: Goworowo [WOS]

[mk2] Re: problem z wystającym kołem VR5

Post autor: rafcio908 » wt lip 20, 2021 22:04

Pierwsze pytanie jakie mi się nasuwa, to czy po swapie byłeś autem na geometrii zawieszenia?
Wystarczy inny kąt pochylenia koła i wychodzą takie kwiatki.



oszywka
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 5
Rejestracja: czw maja 17, 2018 21:28
Auto: Volkswagen Golf

[mk2] Re: problem z wystającym kołem VR5

Post autor: oszywka » czw lip 22, 2021 16:41

Tak, geometrie mam zrobiona jest wszystko ok. Jedynie co przychodzi mi do głowy to kupienie dystansu większego na prawe kolo, chociaż rozwiazanie nie podoba mi się do końca. Zastanawiam się jeszcze czy przez tyle lat mogła się buda lekko rozejsc, ale to tylko domysły.



ODPOWIEDZ

Wróć do „Podwozie i zawieszenie”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 10 gości