[mk7] Zwrotnica

Tutaj piszemy tylko o problemach związanych z podwoziem i zawieszeniem

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

inoxy
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 18
Rejestracja: ndz lut 28, 2010 23:23
Lokalizacja: wielkopolska Leszno

[mk7] Zwrotnica

Post autor: inoxy » pt lis 03, 2023 01:04

Witam, temat dotyczy golfa 7, 18 r. 1.6 tdi variant. Całkiem niedawno miałem bliskie spotkanie z krawężnikiem, prawym kołem uderzyłem. Felga, opon ok, jednak delikatnie kierownica się przestawiła. Więc pojechałem na zbieżność/ geometrię. Z wydruku wyszło, pochylenie koła -1.24 , dopuszczalny zakres minimum 1.00 ,max 0.00. Koleś od geometria powiedział, że zwrotnica do wymiany,. Telefon do serwisu i zwrotnica u nich 1460 zł,( masakra). Odpuściłem i szukam na aukcjach . Teraz pytanko, moja zwrotnica ma nr 5Q0256R. ,na allegro znalazłem z numerem 5Q0256Q Też od golfa 7, 18 r jak mój , Pytanie czy te R Q mają jakieś znaczenie, wizualnie wygląda identycznie



Awatar użytkownika
wesol
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 9202
Rejestracja: śr sie 13, 2008 14:01
Lokalizacja: Goleniów

[mk7] Re: Zwrotnica

Post autor: wesol » pt lis 03, 2023 07:35

Sprawdzałeś czy ci się na sankach nie przesunęło? To jest niemożliwe by opona cała felga cała a zwrotnica żeliwna gruba się skrzywiła.


Touran bls+ oraz dwa razy Touran cayc+ to

inoxy
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 18
Rejestracja: ndz lut 28, 2010 23:23
Lokalizacja: wielkopolska Leszno

[mk7] Re: Zwrotnica

Post autor: inoxy » pt lis 03, 2023 11:10

wesol pisze:
pt lis 03, 2023 07:35
Sprawdzałeś czy ci się na sankach nie przesunęło? To jest niemożliwe by opona cała felga cała a zwrotnica żeliwna gruba się skrzywiła.
Muszę to sprawdzić , bo może masz rację. Dosłownie z godzinkę temu zrzuciłem koło i patrzyłem czy nic nie jest wygięte/ skrzywione, wahacz, amortyzator, ta nieszczęsna zwrotnica, ja tam nic nie widzę by było skrzywione. Muszę iśc twoim tropem , w każdym razie koło musi być naprawione, bo mam założone nowe opony letnie ( 4 miesiące), zimowe też nówki sztuki, nawet jeszcze nie założone, więc nie chciałbym ich krzywo zjechać.



ODPOWIEDZ

Wróć do „Podwozie i zawieszenie”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 37 gości