Irytujący problem z piórami wycieraczek

Wszelakie problemy związane z nadwoziem i wnętrzem pojazdu

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
mojama
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 346
Rejestracja: sob cze 23, 2007 17:21
Lokalizacja: wielkopolska

Post autor: mojama » sob lip 03, 2010 21:14

Czytałem, ale w pierwszej kolejności chcę wyregulować ten silniczek, a potem ewentualnie zastosuje wyginanie (bo też już o tym myślałem).



Awatar użytkownika
mojama
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 346
Rejestracja: sob cze 23, 2007 17:21
Lokalizacja: wielkopolska

Re:

Post autor: mojama » ndz wrz 05, 2010 00:33

W końcu udało mi się załatwić temat. Akurat zatarł mi się znowu mechanizm wycieraczek więc był pretekst do demontażu.
Udało mi się wykalibrować mechanizm według wskazówek. Nie trzeba go wyjmować wystarczy odkręcić tą śrubę która nakręcona jest na ośkę silnika i odpowiednio to ustawić. Prawidłowe ustawienie jest takie:

Obrazek

Niestety nie załatwiło to problemu skakania wycieraczki. Dopiero wygięcie ramienia wycieraczki sprawiło, że zbiera ona tak jak powinna.
Przy okazji odkryłem że pióra wycieraczek są różnej długości. Ta dłuższa powinna być od strony kierowcy.

A tak działa mechanizm:

[youtube][/youtube]

Kupowałem nowy na allegro. I tu uwaga bo one to metalstwo które wchodzi w ośkę silniczka nie mają ząbkowanego tylko gładkie. Nie wiem w jaki sposób miałoby to działać, pewnie by się ślizgało. Podmieniłem więc ze starego ten element z ramionami.



Awatar użytkownika
Rafał 21
Forum Master
Forum Master
Posty: 1329
Rejestracja: ndz paź 04, 2009 12:08
Lokalizacja: Slask-Zabrze

Irytujący problem z piórami wycieraczek

Post autor: Rafał 21 » ndz wrz 05, 2010 08:38

mojama pisze:Prawidłowe ustawienie jest takie:

mojama, :bigok:


Zawsze może być Ciut Ciut więcej!!!

caro86wlkp
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 493
Rejestracja: ndz cze 13, 2010 20:33
Lokalizacja: Słupca
Kontakt:

Irytujący problem z piórami wycieraczek

Post autor: caro86wlkp » ndz wrz 05, 2010 10:17

a nie mówiłem że pióro musi tworzyć odwrócona literę T z szybą. jak wycieraczka kładzie sie w jedną stronę to z powrotem zawsze będzie skakała. każdy odchyłek od kąta 90* będzie powodował że wycieraczki gorzej zbierają



ODPOWIEDZ

Wróć do „Wnętrze i Nadwozie”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 21 gości