Mokry dywanik pod kierowcą...

Wszelakie problemy związane z nadwoziem i wnętrzem pojazdu

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

grekiu
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 66
Rejestracja: wt mar 27, 2007 11:00
Lokalizacja: Bochnia
Kontakt:

Mokry dywanik pod kierowcą...

Post autor: grekiu » sob wrz 04, 2010 23:28

Witam.
W mojej Borce pojawił się nieprzyjemny problem z zamakaniem dywanika pod kierowcą. Problem pojawia się zawsze po dłuższych opadach. Zabrałem się dziś za szukanie przyczyny i rozebrałem próg, żeby dostać się pod dywanik i wygłuszenie... Jak podniosłem wszystko do góry to wody było tyle, że nigdy bym się nie spodziewał. Ściągłem również wszystkie plastiki pod kierownicą żeby zobaczyć, którędy ewentualnie leci woda bo czytałem, że często po lince od maski. Niestety polewając samochód wodą nie zauważyłem pod dywanikiem którędy woda dostaje się do środka. Później polewałem drzwi kierowcy czy czasem nie tamtędy (w Golfie III akurat przez drzwi zalewało mi wnętrze) leci woda, ale niestety też nic nie było widać. Zdjąłem później plastik pod szybą i patrzyłem czy nie pozatykało odpływów ale wydają się być ok, bo woda wylewa się błotnikiem na dół... Uszczelka od linki otwierającej maskę wygląda na dobrą więc nie mam już pojęcia gdzie ta woda może się dostawać, a chciałbym przed zimą coś z tym zrobić. Jeśli macie jakieś pomysły co to może być to bardzo prosiłbym o pomoc.

Z góry wielkie dzięki wszystkim
Pozdrawiam



zikr6
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 629
Rejestracja: czw kwie 09, 2009 20:52
Lokalizacja: lubuskie

Mokry dywanik pod kierowcą...

Post autor: zikr6 » ndz wrz 05, 2010 10:44

U mnie woda dostawała się przez uszczelkę pod blachą boczka drzwi(nota bene po naprawie w ASO w Niemczech ślizgów szyby uszkodzili uszczelkę a mówią że są tacy solidni).Posmarowałem silikonem i sucho.



grekiu
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 66
Rejestracja: wt mar 27, 2007 11:00
Lokalizacja: Bochnia
Kontakt:

Re: Mokry dywanik pod kierowcą...

Post autor: grekiu » ndz wrz 05, 2010 10:47

zikr6 pisze:U mnie woda dostawała się przez uszczelkę pod blachą boczka drzwi(nota bene po naprawie w ASO w Niemczech ślizgów szyby uszkodzili uszczelkę a mówią że są tacy solidni).Posmarowałem silikonem i sucho.
Mówisz o tej uszczelce na progu która jest przy plasitku ?? Bo nie bardzo rozumiem, o którą blache Ci chodzi.



johny0210
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 0
Rejestracja: ndz sie 29, 2010 19:19

Mokry dywanik pod kierowcą...

Post autor: johny0210 » ndz wrz 05, 2010 10:54

jak masz szyber w dachu to czesto odpywy sie zatkaj lub jak w moim przypadku zlecial wezyk odprowadzajacy wode,,,,wiec zagladnij pod dach.....



zikr6
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 629
Rejestracja: czw kwie 09, 2009 20:52
Lokalizacja: lubuskie

Re: Mokry dywanik pod kierowcą...

Post autor: zikr6 » ndz wrz 05, 2010 12:22

grekiu pisze:
zikr6 pisze:U mnie woda dostawała się przez uszczelkę pod blachą boczka drzwi(nota bene po naprawie w ASO w Niemczech ślizgów szyby uszkodzili uszczelkę a mówią że są tacy solidni).Posmarowałem silikonem i sucho.
Mówisz o tej uszczelce na progu która jest przy plasitku ?? Bo nie bardzo rozumiem, o którą blache Ci chodzi.
Mówię o uszczelce która znajduje się pod tapicerką drzwi(gdy zdejmiesz tapicerkę pod nią jest blacha)która ma właśnie uszczelkę samoprzylepną.Wystarczy że ktoś zdejmował blachę i np.zakurzył uszczelkę i woda będzie się lala po drzwiach do środka pod dywanik
Więcej w linku jak to wygląda
http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=14&t=255090" onclick="window.open(this.href);return false;



Awatar użytkownika
vw360
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 40
Rejestracja: wt paź 09, 2007 16:41
Lokalizacja: VWrocław

Mokry dywanik pod kierowcą...

Post autor: vw360 » pn wrz 06, 2010 11:47

Ja mam szyber dach i objaw był taki sam jak u ciebie a przyczyna tkwiła w tym, że rurka która odprowadza wodę z szyberdachu, odczepiła się od "kolanka" a może trafniej powiedzieć od króćca. Woda zamiast spływać na zewnątrz (odpływ jest między drzwiami a budą - wystaje gumowa "rurka") dostawała się bezpośrednio pod wykładzinę. Odkręciłem plastiki pod kierownicą (Mk III) i jedną ręką dostałem się do tej rurki, wcisnąłem ją w króciec i po deszczach (myjni) sucho.


--
vw360
- dawniej Golf Mk3
[img]http://www.otofotki.pl/obrazki/wqdz690429546a.GIF[/img] [url=http://tnij.org/pisownia_pcf][color=red]Piszę poprawnie po polsku[/url][/color]

szymszym
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 10
Rejestracja: czw sty 28, 2010 14:16
Lokalizacja: Lodz-Warszawa

Mokry dywanik pod kierowcą...

Post autor: szymszym » pn wrz 06, 2010 13:06

Sprawdz jeszcze dekiel przez ktory whodza przewody do zegarow (podszybie, pod silnikiem wycieraczek. Mi tamtedy lalo - uszczelka zmurszala. Wlewalo sie tez przez uszczelke w drzwiach jak opisano juz wyzej.


pozdrawiam, szym

grekiu
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 66
Rejestracja: wt mar 27, 2007 11:00
Lokalizacja: Bochnia
Kontakt:

Mokry dywanik pod kierowcą...

Post autor: grekiu » pn wrz 06, 2010 14:28

Mam właśnie zamiar zabrać sie za wymontowanie całego mechanizmu wycieraczej i zobaczyć co się pod nim kryje. Odkręce też chyba obudowę przy odpływie od kierowcy żeby zybaczyć czy uszczelka jest tam w porządku.. Ewentualnie silikonu dam żeby jeszcze lepiej uszczelka trzymała. W drzwiach wlasnie nie wiem czy się leje bo progi były suche z tego co pamiętam a pewnie byłaby tam woda.. Najbardziej mnie denerwuje to, że nic nie było widać którędy leci jak patrzyłem przy podniesionych dywanikach i wygłuszeniu.. Coś czuje, że czeka mnie długa walka z tym



benji3
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 9
Rejestracja: śr wrz 08, 2010 20:11

Mokry dywanik pod kierowcą...

Post autor: benji3 » śr wrz 08, 2010 21:14

Jesli leciało by ci przez tą skrzynke pod mechanizmem od wycieraczek to woda napewno byla by wyczuwalna zaraz za pedałem sprzęgła u góry.ja miałem tam problem.jeżeli przez drzwi to na pewno wyczujesz ja na wykładzinie pod uszczelka dzrzwi.Jezeli naprawde jest jej dużo to raczej ta skrzynka



grekiu
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 66
Rejestracja: wt mar 27, 2007 11:00
Lokalizacja: Bochnia
Kontakt:

Mokry dywanik pod kierowcą...

Post autor: grekiu » czw wrz 09, 2010 07:40

Wydaje mi się, że znalazłem przyczynę ale z braku czasu nie mogę tego sprawdzić. Ostatnio samochód stał przecholny (jedną stroną na krawężniku - od strony kierowcy) i po opadach zauważyłem, że mokry jest próg i woda na uszczelce.. Na drzwiach patrzyłem to tak jakby z pod tapicerki leciały krople wody. Pozostaje mi chyba rozebrać drzwi i zobaczyć co tam się dzieje. Ostatnio patrzyłem na matę wygłuszeniową właśnie pod pedałami i w miejscu na nogę obok sprzęgła i była praktycznie sucha. Więc chyba nie leci tam od góry bo raczej byłaby wilgotna skoro reszta maty jest mokra. Jutro zabieram się za suszenia autka i rozebranie drzwi. Mam nadzieje, że to akurat tamtędy leci ta woda ;/



zikr6
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 629
Rejestracja: czw kwie 09, 2009 20:52
Lokalizacja: lubuskie

Mokry dywanik pod kierowcą...

Post autor: zikr6 » czw wrz 09, 2010 12:35

Uszkodzoną masz uszczelkę pod blachą tapicerki drzwi.Trochę silikonu i będziesz miał spokój.



Oscillators90
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 7
Rejestracja: ndz paź 30, 2016 19:21

Mokry dywanik pod kierowcą...

Post autor: Oscillators90 » ndz paź 30, 2016 20:01

Witam,Posiadam VW polo 6n z roku 97 1.0 z którym mam malutki problem,otóż po intensywnych ulewach czy pobytu na myjni dostaje mi sie progiem do środka od storny pasażera woda.Dodam że uszczelka troszeczke odstaje od szyby drzwi ale to nie problem,bo woda mimo to nie powinna spywać na dywanik. Rozebrałe dziś tapicerke podkleiłem taśmą tą piankę która jest wewnącz drzwi,lecz woda nadal troszeczke dostaje się downetrza...dodam iż spod kanalików w drzwiach wychodza mi jakies liście zabrudzenia,może to powód zatkanych kanalików ?



Awatar użytkownika
amatorek
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 444
Rejestracja: ndz maja 11, 2014 21:44
Lokalizacja: D.G.

Re: Mokry dywanik pod kierowcą...

Post autor: amatorek » ndz paź 30, 2016 20:52

Oscillators90 pisze:.dodam iż spod kanalików w drzwiach wychodza mi jakies liście zabrudzenia,może to powód zatkanych kanalików ?
to są odwodnienia drzwi,muszą być drożne czyli czyste



Oscillators90
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 7
Rejestracja: ndz paź 30, 2016 19:21

Mokry dywanik pod kierowcą...

Post autor: Oscillators90 » ndz paź 30, 2016 21:31

Jeśli któreś z tych odwodnień będzie zatkane,to woda będzie ciekła do środka po uszczelce na progu? właśnie tak mam...ze z przodu drzwi leci po progu do środka



ODPOWIEDZ

Wróć do „Wnętrze i Nadwozie”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 19 gości