Lusterko wteczne i spryskiwacze reflektorów

Wszelakie problemy związane z nadwoziem i wnętrzem pojazdu

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
Respekt!
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 767
Rejestracja: sob wrz 20, 2008 15:36
Lokalizacja: Wrocław/Trzebnica
Kontakt:

Lusterko wteczne i spryskiwacze reflektorów

Post autor: Respekt! » sob wrz 11, 2010 19:49

Witam, mam takie dwa pytanka do ludzi znających się na rzeczy :). Pierwsze pytanko to o lusterko wsteczne, jest ono fotochromatyczne i powinno się automatycznie samo ściemniać i tutaj problem, bo się nie ściemnia. A to co jest widoczne na nim to żółta plama, czy to może być winą tego że nie działa tak jak powinno? Czy można jakoś to usunąć i naprawić lustereczko bo jezdząc późną porą troszkę męczy blask nie ustawionych lamp kierowców za mną. I tutaj fotka lusterka, mniej więcej widać o co chodzi:

Obrazek

A drugie pytanie odnośnie spryskiwaczy reflektorów. Nie pamiętam jak to było wcześniej bo dzisiaj przypadkiem sprawdzając sobie światła zauważyłem że spryskiwacze się nie podnoszą, a chodzi konkretnie o to że jeśli mam włączone normalnie światła mijania (dwukrotne przekręcenie włącznika) spryskiwacze prawidłowo pracują, jeśli dam same postojówki to już niestety się nie uruchamiają, to samo tyczy jeśli mam światła postojowe i włączę przednie przeciwmgłowe, bez świateł mijania, to wtedy również spryskiwacze nie pracują. Czy tak ma być? czy może coś jest nie tak? bo nie pamiętam jak wcześniej wszystko działało, ale wydaje mi się że nie ważne jakie światła są włączone, to spryskiwacze powinny pracować, a u mnie odbywa się to tylko przy światłach mijania, jeśli je wyłączę, a mam włączone postojowe, lub przeciwmgłowe to spryskiwacze nie działają. Jak to jest u was, i jak to powinno pracować :).

Dziękuje za zainteresowanie tematem i odpowiedzi :).


..:: GOLF V BLACK PEARL ::.. - viewtopic.php?f=90&t=475628" onclick="window.open(this.href);return false;

Awatar użytkownika
reanimat
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 183
Rejestracja: sob wrz 26, 2009 14:42
Lokalizacja: Zabrze
Kontakt:

Lusterko wteczne i spryskiwacze reflektorów

Post autor: reanimat » sob wrz 11, 2010 20:25

otóż ta żółta plama może powodować problem z funkcjonalnością fotochromów zawartych we szkle, możliwe jest także że fotokomurki są uszkodzone w lusterku.

Co do świateł uważam że pracują prawidłowo.



Awatar użytkownika
Qto
_
_
Posty: 19378
Rejestracja: pt wrz 01, 2006 19:14
Lokalizacja: Guadalajara
Auto: MK 4
Silnik: ASZ
Kontakt:

Lusterko wteczne i spryskiwacze reflektorów

Post autor: Qto » sob wrz 11, 2010 21:48

Spryski działają tylko przy włączonych światłach mijania :bajer:
a plama na lusterku mówi że to jego koniec :grrr:



Awatar użytkownika
Respekt!
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 767
Rejestracja: sob wrz 20, 2008 15:36
Lokalizacja: Wrocław/Trzebnica
Kontakt:

Lusterko wteczne i spryskiwacze reflektorów

Post autor: Respekt! » sob wrz 11, 2010 22:09

Ok, czyli plama oznacza koniec żywotności tego lustereczka? i jeśli tak to ile kosztuje taka zabawka? i czy wymiana jest łatwa, czy trzeba coś przepinać i motać, bo mam sensor deszczu a z tego co czytałem gdzieś to posiada ono właśnie sensor deszczu i jest podłączone pod czujnik biegu wstecznego, więc jaka jest cena i ile przy tym roboty. A co do spryskiwaczy to powiadacie że nie ma sie co nimi martwić bo tak ma być jak pracują? że tylko przy mijania, przy innych nie zadziałają? :).


..:: GOLF V BLACK PEARL ::.. - viewtopic.php?f=90&t=475628" onclick="window.open(this.href);return false;

Awatar użytkownika
Qto
_
_
Posty: 19378
Rejestracja: pt wrz 01, 2006 19:14
Lokalizacja: Guadalajara
Auto: MK 4
Silnik: ASZ
Kontakt:

Lusterko wteczne i spryskiwacze reflektorów

Post autor: Qto » sob wrz 11, 2010 23:22

Respekt! pisze:ile kosztuje taka zabawka?
nówka ok 800zł...używki luknij na alledrogo
Respekt! pisze:czy wymiana jest łatwa
http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=172523" onclick="window.open(this.href);return false;
Respekt! pisze:co do spryskiwaczy to powiadacie że nie ma sie co nimi martwić bo tak ma być jak pracują? że tylko przy mijania, przy innych nie zadziałają?
Dokładnie, mijania muszą być włączone żeby spryski ruszyły...na długich też zagadają oczywiście bo mijania też wtedy świecą



Awatar użytkownika
Respekt!
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 767
Rejestracja: sob wrz 20, 2008 15:36
Lokalizacja: Wrocław/Trzebnica
Kontakt:

Lusterko wteczne i spryskiwacze reflektorów

Post autor: Respekt! » ndz wrz 12, 2010 09:51

Ok, dzięki wielkie :)


..:: GOLF V BLACK PEARL ::.. - viewtopic.php?f=90&t=475628" onclick="window.open(this.href);return false;

Awatar użytkownika
paczu
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 173
Rejestracja: sob lut 17, 2007 13:31
Lokalizacja: stamtąd

Re: Lusterko wteczne i spryskiwacze reflektorów

Post autor: paczu » ndz wrz 19, 2010 22:16

używane lusterko na allegro można za ok 100zł kupić, czasami można nawet poniżej stówki znaleźć.
Wymiana jest banalna: demontujesz plastikowe osłony stopki lusterka (dwie połówki zamontowane na wcisk, wychodzą na boki) odpinasz jedną malutką kosteczkę z przewodami biegnącymi do lusterka. lusterko ze stopką wysuwasz do góry. nie trzeba ruszać czujnika deszczu, zostaje on na szybie.



ODPOWIEDZ

Wróć do „Wnętrze i Nadwozie”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 8 gości