Woda w bagażniku Golf III

Wszelakie problemy związane z nadwoziem i wnętrzem pojazdu

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

kozi39
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 1
Rejestracja: śr wrz 08, 2010 11:48

Woda w bagażniku Golf III

Post autor: kozi39 » czw wrz 09, 2010 07:18

Witam

To mój pierwszy post na forum więc uroczyście się witam :pub:

Pany nabyłem Golfa III i w bagażniku mam troszkę wody, tak że ścierkę wyciskam :shock:

Problem jest o tyle niewygodny że woda stoi pod kołem zapasowym którym jest butla z gazem i nie ma dojścia.

Poprzedni właściciel wyczytał na forach że może lać lampami więc uszczelnił silikonem, gdzie jeszcze szukać przyczyny?


Z góry dzięki i pozdrawiam



Awatar użytkownika
miś fazi
_
_
Posty: 6627
Rejestracja: ndz cze 11, 2006 13:01
Lokalizacja: Nowy Sącz

Woda w bagażniku Golf III

Post autor: miś fazi » czw wrz 09, 2010 17:04

widocznie kiepsko uszczelnił , wyjmij półkę , wejdź do bagażnika , a ktoś niech leje wodą po dachu i tylnej klapie , na pewno zobaczysz gdzie cieknie



Awatar użytkownika
MagnuuM
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 38
Rejestracja: ndz cze 06, 2010 15:28
Lokalizacja: Tarnowskie Góry

Woda w bagażniku Golf III

Post autor: MagnuuM » pn wrz 13, 2010 22:40

a tylni spryskiwacz działa psika na szybę ateż miałem wodę w bagażniku i okazało się że węzyk od spryskiwacza sie na łączeniu rozpiął i się lało non stop do bagażnika



90dino
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 11
Rejestracja: ndz paź 28, 2007 15:34
Lokalizacja: S-rz

Re: Woda w bagażniku Golf III

Post autor: 90dino » wt wrz 14, 2010 09:44

kolego niedawno miałem ten sam problem i troszke o tym czytałem... winna w 80% jest w lampie... u mnie było tak ze ciekło z prawej strony bagaznika, ściagnałem lampe i jak sie okazało uszczelka była przerwana, wziąłem silikon na uszczelke taka sporą warstwe nałożyłem z jednej i drugiej strony uszczelki i do dzis mam juz spokój z wodą w bagazniku ;) pozdrawiam



Awatar użytkownika
jhosef
_
_
Posty: 9172
Rejestracja: czw lis 16, 2006 21:12
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Woda w bagażniku Golf III

Post autor: jhosef » wt wrz 14, 2010 15:59

U mnie natomiast winna okazała się nie lampa a klapa. Niestety już ma rdzawki i przecieka gdzieś tam na listwie lub podświetlaniu i jakoś tak się zakręca, że przecieka pod plastikiem do bagażnika.



Awatar użytkownika
Paweł Marek
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 26259
Rejestracja: czw lis 18, 2004 22:29
Lokalizacja: Biertowice, Małopolska

Woda w bagażniku Golf III

Post autor: Paweł Marek » śr wrz 15, 2010 18:36

kozi39, pod butlą w podłodze jest lub powinien być otwór połączony z komorą w której siedzi wielozawór. Po latach brzegi tego otworu mogą masakrycznie korodować. Dla pewnosci zajrzyj tam pod auto żeby to sprawdzić. Ale czesciej leje się z góry. Lampa, skorodowana blacha za tablica rejestracyjną, uszczelka. Czasem mozna wyjaśnić zamykając się w bagażniku z latarka a ktoś leje weżem po tyle auta. Zajrzyj tez pod wykładzinę po prawej stronie - chodzi o nadkole w okolicy wlewu paliwa. Ja tam miałem korozje na wylot


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

Awatar użytkownika
vw360
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 40
Rejestracja: wt paź 09, 2007 16:41
Lokalizacja: VWrocław

Woda w bagażniku Golf III

Post autor: vw360 » czw wrz 16, 2010 20:18

Ja miałem również wodę w bagażniku. Powodem była klapa. Dwa źródła, pierwsze dotyczyło zapchanego otworu który normalnie odprowadza wodę, otwór jest pod zamkiem. Woda gromadziła się i znalazła ujście w zamku. Dodatkowo poziom wody zwiększał przeciek od strony rdzy na podszybiu tylnej klapy. Ściągnąłem plastik, ten od wewnątrz klapy i tak wyczyściłem otwór w efekcie miałem mniej wody..ale w mocne ulewy i tak była w bagażniku przez rdzę. Kupiłem klapę, zamontowałem i sucho.


--
vw360
- dawniej Golf Mk3
[img]http://www.otofotki.pl/obrazki/wqdz690429546a.GIF[/img] [url=http://tnij.org/pisownia_pcf][color=red]Piszę poprawnie po polsku[/url][/color]

mical100
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 1
Rejestracja: wt wrz 28, 2010 13:19

Bora zalewa lewą stronę kabiny

Post autor: mical100 » śr wrz 29, 2010 11:11

witam niedawno kupiłem borę 1999 1,9 tdi i zalewa mi lewą strone kabiny odpływy na podszybiu są czyste



Awatar użytkownika
zenek1989
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 7
Rejestracja: wt paź 05, 2010 12:43

Woda w bagażniku Golf III

Post autor: zenek1989 » wt paź 05, 2010 20:48

siema tez miałem wode w bagażniku i okazało sie ze jest minimalne pekniecie w nadwoziu za tylną lampą uszczelniłem i jest wporządku.



Awatar użytkownika
Neoarti
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 894
Rejestracja: wt lis 01, 2005 20:18
Lokalizacja: Toruń
Kontakt:

Woda w bagażniku Golf III

Post autor: Neoarti » pt paź 29, 2010 22:31

kolego miałem kilka mk3 z przeciekami do bagażnika za każdym razem leciało lampami wymontowałem założyłem na klej do szyb i zapomniałem o sprawie


NordGlass Diamentowe szyby samochodowe, jak masz problem z szybą wal śmiało na PW :)

Awatar użytkownika
sebastianlechu
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 1
Rejestracja: czw lis 04, 2010 12:27

Woda w bagażniku Golf III

Post autor: sebastianlechu » pt lis 05, 2010 11:18

witam mam golfa trzeciej generacji od jakiegoś czasu zbiera mi się woda w lampie kupiłem więc uszczelke orginał z kulczyk tradex no i cóż nic to niepomogło woda zbierała się w lampie jak i po prawej stronie bagażnika.Od paru dni pada i postanowiłem na zajutrz zajrzeć po wytarciu bagażnika dzień wcześniej jak się sprawa ma ile wody w bagażniku a tu patrze sucho!!! niewiem z kąd taka odmiana lecz zauważyłem że w spryskiwaczu niema płynu być może to jest przyczyną wycieku jestem na etapie badań..



ODPOWIEDZ

Wróć do „Wnętrze i Nadwozie”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 21 gości