Philips DiamondVision

Wszelakie problemy związane z nadwoziem i wnętrzem pojazdu

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
skaktus
Mirafioli
Mirafioli
Posty: 3125
Rejestracja: pt lis 30, 2007 21:38
Lokalizacja: Nysa

Philips DiamondVision

Post autor: skaktus » czw paź 14, 2010 11:47

A sprawdziłeś napięcie jakie idzie na żarówki ? Być może masz za niskie, wówczas najlepsza żarówka zaświeci na żółto.



Awatar użytkownika
KoRcZuS
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 346
Rejestracja: pn maja 24, 2010 16:52
Lokalizacja: Leszno

Philips DiamondVision

Post autor: KoRcZuS » pt paź 15, 2010 12:19

Napięcia nie mierzyłem...


Strona mojego MK4 =>> viewtopic.php?f=89&t=367588
Zrealizowano - [95%]

Awatar użytkownika
maćkowiak
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 113
Rejestracja: pt lis 14, 2008 17:53
Lokalizacja: z łódzkiego

Philips DiamondVision

Post autor: maćkowiak » ndz paź 17, 2010 12:37

Ma ktoś jeszcze jakieś doświadczenia z żarówkami renomowanych firm wrzucajcie zdjęcia jak świecą dla porównania czekamy na opinie które najlepsze


VW MK3 TDI GT special AFN 140ps

Awatar użytkownika
KoRcZuS
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 346
Rejestracja: pn maja 24, 2010 16:52
Lokalizacja: Leszno

Philips DiamondVision

Post autor: KoRcZuS » ndz paź 17, 2010 15:41

A dlaczego te żarówki z marketów są takie bleeeee? Ojciec kupił sobie za 20zł jakieś tam h7 i normalnie na tym jeździ, barwa światła biała, w nocy mówi że widoczność b.dobra, jedyny minus to szybko się przepalają.


Strona mojego MK4 =>> viewtopic.php?f=89&t=367588
Zrealizowano - [95%]

vwgolf fan
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 144
Rejestracja: ndz gru 04, 2005 12:49
Lokalizacja: zgorzelec

Re: Philips DiamondVision

Post autor: vwgolf fan » ndz paź 17, 2010 19:39

Ja bym zdystansował do barwy światła, liczy się jakość świecenia a barwa powinna być na dalszym planie. Na prawdę białe/niebieskawe światło to xenon i tyle na ten temat.
Moim zdaniem lepiej zainwestować np. w osram night breaker czy philips X-treme - na pewno będziecie zadowoleni i jak dla mnie świecą białym światłem i nie ma co przejmować się tak bardzo ta barwą. Wg mnie nie ma wielkiej różnicy co do barwy blue vision i tym podobnych. night breaker i x-treme drogę oświetlają na prawdę bardzo dobrze, również w deszczu.



Awatar użytkownika
skaktus
Mirafioli
Mirafioli
Posty: 3125
Rejestracja: pt lis 30, 2007 21:38
Lokalizacja: Nysa

Re: Philips DiamondVision

Post autor: skaktus » pn paź 18, 2010 12:40

KoRcZuS pisze:A dlaczego te żarówki z marketów są takie bleeeee? Ojciec kupił sobie za 20zł jakieś tam h7 i normalnie na tym jeździ, barwa światła biała, w nocy mówi że widoczność b.dobra, jedyny minus to szybko się przepalają.

No spoko, ale jakie H7 kupił ? Takie najzwyklejsze czytakie z niebieską bańka ? Te z niebieską często po nawet godzinie pracy zaczynają dymić, lakier z bańki zaczyna sie palić, osłona przeciwolśnieniowa też zaczyna się kopcić, potem się łuszczy i odpada przy okazji zasyfiając cały reflektor.

Do tego poczytaj sobie o geometrii żarówek i ogniskowej reflektora. Żarnik żarówki musi być idealnie umieszczony, o idealnej wielkości, tak aby idealnie trafiał w ogniskową reflektora a dzięki temu ten świeci poprawnie i można go bez problemu regulować. W zeszły piątek byłem w Opolu w Tesco, dokładnie w "Opolaninie". Sprawdzałem koszt zakupu żarówek H4typu super xenon white (20zł) oraz takie same bez niebieskiej bańki-również 20 zł. Niestety żarówki miały albo krzywe żarniki, albo o zgrozo całe były krzywe. Zaletą markowych żarówek jest powtarzalność, czyli to że jak zaczną klepać dany model przez lata jest identyczny. Do tego żadna znana firma nie pozwoli sobie na wpadkę.

No i na koniec - miałem okazję porównać zwykłą żarówkę, taką najzwyklejszą z kolejnymi modelami takimi jak Philips +30%, Tunsram BLUish, +90%. Prawda jest taka że ta najzwyklejsza świeci wręcz na pomarańczowo, tak jak by dostawała za niskie napięcie i nie mogła się rozpędzić. Philips świecił znacznie mocniej, wręcz można by stwierdzić że te 30% to prawda. Tungsramy świeciły nieco jaśniej, nie była to różnica kolosalna, ale dość widoczna, jednak ich barwa światła bardziej przypominała biały niż pomarańcz.

Poniżej foto z aukcji :

Obrazek

Widać że żarówka niżej na fotografii ma krzywy cały zespół żarnika...Weź potem to wyreguluj tak aby świeciło jak trzeba. Takie są właśnie żarówki no-name z marketów.



Awatar użytkownika
scooby99
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 60
Rejestracja: śr mar 11, 2009 15:20
Lokalizacja: Mielec

Re: Philips DiamondVision

Post autor: scooby99 » pn paź 18, 2010 16:43

vwgolf fan pisze:Ja bym zdystansował do barwy światła, liczy się jakość świecenia a barwa powinna być na dalszym planie. Na prawdę białe/niebieskawe światło to xenon i tyle na ten temat.
Moim zdaniem lepiej zainwestować np. w osram night breaker czy philips X-treme - na pewno będziecie zadowoleni i jak dla mnie świecą białym światłem i nie ma co przejmować się tak bardzo ta barwą. Wg mnie nie ma wielkiej różnicy co do barwy blue vision i tym podobnych. night breaker i x-treme drogę oświetlają na prawdę bardzo dobrze, również w deszczu.
I kolega ma racje, barwa światła to nie wszystko, ważne aby oświetlenie drogi było dobre...
Blue vision mają taką samą barwę światła co X-treme( H1+ H1), wiem bo na początku jeździłem na BV a teraz mam na krótkich X-treme od stycznia, a długie to BV... Warte uwagi są jeszcze Osram Night braker, tańsze niż X-treme... Jak będzie ktoś zainteresowany to mam filmik Extremów tyle ze nagrany w zimie... Moge też zrobić pare fotek jak świecą w oryginalnych lampach... :bigok:



Awatar użytkownika
skaktus
Mirafioli
Mirafioli
Posty: 3125
Rejestracja: pt lis 30, 2007 21:38
Lokalizacja: Nysa

Philips DiamondVision

Post autor: skaktus » pn paź 18, 2010 17:35

Moim zdaniem fotki nie mają sensu. Większość robi foto na automacie, więc aparat dostosowuje się do warunków każdej żarówki i ciężko wkonać identyczne zdjęcia dla każdej żarówki. Dobry test, to aparat z manualem, ustawienie parametrów jak EV, ISO, balans bieli, czas migawki na sztywno i dopiero potem robić foto, bo tak to nic z tego nie będzie. Tym bardziej z filmów nic wielkiego nie wychodzi.



Awatar użytkownika
maćkowiak
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 113
Rejestracja: pt lis 14, 2008 17:53
Lokalizacja: z łódzkiego

Philips DiamondVision

Post autor: maćkowiak » pn paź 18, 2010 17:47

scooby99, Jak możesz to opisz jak ci się jeździło na BlueVision i na X-Treme które są lepsze bo właśnie się zastanawiam nad kupnem któryś z tych żarówek mam ori lampy H1+H1


VW MK3 TDI GT special AFN 140ps

Awatar użytkownika
scooby99
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 60
Rejestracja: śr mar 11, 2009 15:20
Lokalizacja: Mielec

Re: Philips DiamondVision

Post autor: scooby99 » wt paź 19, 2010 16:07

maćkowiak pisze:scooby99, Jak możesz to opisz jak ci się jeździło na BlueVision i na X-Treme które są lepsze bo właśnie się zastanawiam nad kupnem któryś z tych żarówek mam ori lampy H1+H1
Różnica jaką zaobserwowałem pomiedzy tymi 2 typami zarówek to przede wszystkim zasięg i jakość oświetlenia drogi w deszczu...
Barwa padania swiatła na droge taka sama, tak samo nie widziałem żadnej róznicy w kolorze reflektora( w jednym założyłem BV a w drugim X-treme), X-treme swiecą po prostu dalej a i przy deszczowej pogodzie jest duuuuzo lepiej... Pamiętam jak jechałem w deszczu po zmroku z BV i w pewnym momencie popatrzyłem czy mam w ogole włączone światła...
Mysle ze jeśli kupisz albo jedne albo drugie bedziesz zadowolony bo róznica w swieceniu pomiedzy zwykłymi zarówkami jest, ale moim zdaniem jednak lepsze sa X-treme a cena podobna.Osobiscie juz na pewno nie założe w taka pogode jak dzis żarówek które mają niebieskawą powłoke... BV sprawdzają sie jako długie...



Awatar użytkownika
skaktus
Mirafioli
Mirafioli
Posty: 3125
Rejestracja: pt lis 30, 2007 21:38
Lokalizacja: Nysa

Philips DiamondVision

Post autor: skaktus » wt paź 19, 2010 16:27

Każda żarówka z niebieską bańką nie sprawdza się na mokrej nawierzchni. Od tego były żółte bańki, ale tego zakazali, więc paranoja.



Awatar użytkownika
KoRcZuS
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 346
Rejestracja: pn maja 24, 2010 16:52
Lokalizacja: Leszno

Philips DiamondVision

Post autor: KoRcZuS » wt paź 19, 2010 19:38

X-treme power ładnie świecą, właśnie byłem specjalnie się przejechać po ciemku. Białe mocne światło. Z daleka też ładnie lampy wyglądają i nie dają po oczach. Co ciekawe na długie też mam chyba wmontowane jakieś lepsze żarówki bo świecą taką samą barwą tyle, że mocniej, wiadomo jak to długie :) Jedyne co mi nie pasuje to postojówki, bo mam zwykłe i widać pomarańczowy kolor, są jakieś postojówki lepsze typu właśnie Philipsy czy tungsramy żeby świeciły też na biało? Tylko nie polecajcie mi białych diodowych bo takie już testowałem, świecą i tak na niebiesko :)


Strona mojego MK4 =>> viewtopic.php?f=89&t=367588
Zrealizowano - [95%]

Awatar użytkownika
scooby99
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 60
Rejestracja: śr mar 11, 2009 15:20
Lokalizacja: Mielec

Re: Philips DiamondVision

Post autor: scooby99 » wt paź 19, 2010 20:44

KoRcZuS pisze:X-treme power ładnie świecą, właśnie byłem specjalnie się przejechać po ciemku. Białe mocne światło. Z daleka też ładnie lampy wyglądają i nie dają po oczach. Co ciekawe na długie też mam chyba wmontowane jakieś lepsze żarówki bo świecą taką samą barwą tyle, że mocniej, wiadomo jak to długie :) Jedyne co mi nie pasuje to postojówki, bo mam zwykłe i widać pomarańczowy kolor, są jakieś postojówki lepsze typu właśnie Philipsy czy tungsramy żeby świeciły też na biało? Tylko nie polecajcie mi białych diodowych bo takie już testowałem, świecą i tak na niebiesko :)
Kolego zamontuj sobie postojówki philipsa BV...
http://allegro.pl/zarowki-philips-w5w-b ... ml#gallery" onclick="window.open(this.href);return false;
Ja mam takie w w lampach i w oświetleniu tablicy z tyłu, bielutkie światło...
A to różnica pomiędzy zwykłą postojówką a philipsa...
http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/15e ... e4695.html" onclick="window.open(this.href);return false;



Awatar użytkownika
KoRcZuS
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 346
Rejestracja: pn maja 24, 2010 16:52
Lokalizacja: Leszno

Philips DiamondVision

Post autor: KoRcZuS » wt paź 19, 2010 21:32

Ooo elegancko :) O takie coś mi chodzi żeby świeciły typowo na biało, o rejestracji też myślałem tylko nie wiedziałem jakie tam są żarówki :) Zamówię 2 komplety i pasuje :)


Strona mojego MK4 =>> viewtopic.php?f=89&t=367588
Zrealizowano - [95%]

ODPOWIEDZ

Wróć do „Wnętrze i Nadwozie”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 35 gości