Philips DiamondVision

Wszelakie problemy związane z nadwoziem i wnętrzem pojazdu

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
maćkowiak
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 113
Rejestracja: pt lis 14, 2008 17:53
Lokalizacja: z łódzkiego

Philips DiamondVision

Post autor: maćkowiak » czw paź 28, 2010 20:27

Panowie a co to są za żarówki znacie już jakieś opinie na ich temat Philips X-Treme vision+100% czy są jeszcze lepsze od X-Treme+80% http://allegro.pl/philips-h1-x-treme-vi ... 16135.html" onclick="window.open(this.href);return false; http://www.autolamps-online.com/halogen ... vision.htm" onclick="window.open(this.href);return false;


VW MK3 TDI GT special AFN 140ps

Awatar użytkownika
KoRcZuS
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 346
Rejestracja: pn maja 24, 2010 16:52
Lokalizacja: Leszno

Philips DiamondVision

Post autor: KoRcZuS » czw paź 28, 2010 22:38

Hmm po nazwie można stwierdzić, że lepsze od x-treme power, ciekawe jak się spisują..


Strona mojego MK4 =>> viewtopic.php?f=89&t=367588
Zrealizowano - [95%]

Awatar użytkownika
maćkowiak
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 113
Rejestracja: pt lis 14, 2008 17:53
Lokalizacja: z łódzkiego

Philips DiamondVision

Post autor: maćkowiak » czw paź 28, 2010 23:03

Właśnie czekamy na opinie ludzi którzy ich używali Philips X-Treme vision+100%


VW MK3 TDI GT special AFN 140ps

Awatar użytkownika
maćkowiak
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 113
Rejestracja: pt lis 14, 2008 17:53
Lokalizacja: z łódzkiego

Philips DiamondVision

Post autor: maćkowiak » pt paź 29, 2010 19:09

skaktus, piszesz naprawdę mądre rzeczy i masz wiedzę ale chodzi o żarówki firmy na światowym poziomie jeśli chodzi o oświetlenie a nie jakieś chińskie żarówki z marketu to coś w tym musi być nie jest na pewno tak jak piszą ale zawsze lepsze są od tradycyjnych to sorry że marudzę ale jestem ciekaw różnicy miedzy X-Treme Power +80% a X-Treme Vision +100% bo te pierwsze z opinii ludzi naprawdę dają rade


VW MK3 TDI GT special AFN 140ps

vwgolf fan
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 144
Rejestracja: ndz gru 04, 2005 12:49
Lokalizacja: zgorzelec

Re: Philips DiamondVision

Post autor: vwgolf fan » pt paź 29, 2010 20:19

Na pewno róznicy między tymi żarówkami nie będzie (lub będzie ledwo widoczna)bo jak kolega wcześniej napisał - nic więcej z nich się nie "wyciągnie" . Już kilka osób wceśniej pisało, że różnice między dobrymi żarówkami nie są duże i wybór należy do ciebie. Przeważnie różnica jest w nazwie i cenie :chytry: a efekt jest bardzo zbliżony. Na pewno markowe żarówki philipsa, osram czy tungsram dadzą lepszej jakości światło niż chińszczyna i to chyba oczywiste.



Awatar użytkownika
scooby99
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 60
Rejestracja: śr mar 11, 2009 15:20
Lokalizacja: Mielec

Re: Philips DiamondVision

Post autor: scooby99 » pt paź 29, 2010 21:35

skaktus pisze:Zamiast kolejny raz wydawać kasę lepiej się zastanowić, czy warto. Lepiej zainwestować w żarówki w normalnej cenie, przekaźniki i dobrej jakości reflektorami.
maćkowiak sprawdź może najpierw jakie masz napięcie na żarówkach...
To nic nie kosztuje a będziesz wiedział na czym stoisz...



Awatar użytkownika
skaktus
Mirafioli
Mirafioli
Posty: 3125
Rejestracja: pt lis 30, 2007 21:38
Lokalizacja: Nysa

Philips DiamondVision

Post autor: skaktus » sob paź 30, 2010 01:16

Podejrzewam że ma ok 11 - 12 V gdzie nominalne jest 13,2.

Maćkowiak - jak chcesz kupuj, wydaj te 160 - 240 zł (4 sztuki - H1 / H7) i sprawdzisz. Różnica będzie żadna. Kolejny prosty sposób na wyciągnięcie kasy. O ile pomiędzy standard a 30 % jest pewna różnica, to już pomiędzy 30 a 80/90% jest znikoma i trzeba tej różnicy naprawdę szukać. A pomiędzy 80 a 100 już nic nie zauważysz. Ogólnie szukasz dziury w całym. Producenci nie mogą przeskoczyć pewnego pułapu i choć byś stawał na rzęsach to i tak więcej już nic nie wymyślą. Kojarzysz czasy wyścigu prędkości nagrywania CD ? Pierwsze były 1 x, potem 2, dalej 4,6,8,12,16,24,32,48,52. Pomiędzy 1 a 32 różnica była i to znaczna, ale pomiędzy 32 a 48 już znikoma - kilka / kilkanaście sekund na czas palenia CD, a pomiędzy 48 a 52 już max kilka sekund, potem pojawiły się 56 gdzie różnica była niezauważalna, ale ludzie kupowali...Tu jest identycznie. Przykładów można by mnożyć.

Ogólnie usilnie szukasz mocnego źródła światła, ale nie zaczynasz od początku. Sami tłumaczycie - niweluj przyczynę a nie skutek. Jesli silnik ci rzęzi, to co robisz ? Obkładasz go matami i wygłuszasz czy szukasz przyczyny hałasu ? Tutaj to samo. Zamiast dawać setki zł, zacznij od podstaw - sprawdź reflektor, ale nie przez szkło, tylko rozbierz. Przez szkło będzie wyglądał na błyszczący, ale w środku będzie mat. Następnie zainwestuj albo w nowe reflektory albo swoje porządnie umyj. Potem sprawdź napięcie na żarówkach i jak coś załóż przekaźniki. Dopiero wtedy szukaj dalej rozwiązania. Wtedy też zakup sobie kilka żarówek różnej maści i porównaj...wiele różnic nie dojrzysz. Sam od roku badałem kilkanaście typów żarówek i mój typ już znacie. Wydałem kupę kasy na różnice w ilości światła na poziomie takim jak bym włożył dodatkowo postojówkę albo jej nie miał, takie są znikome różnice światła w tych super mega żarówkach.



Awatar użytkownika
maćkowiak
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 113
Rejestracja: pt lis 14, 2008 17:53
Lokalizacja: z łódzkiego

Philips DiamondVision

Post autor: maćkowiak » ndz paź 31, 2010 10:34

Wyjaśniłeś to bardzo dobrze i już wiadomo o co co chodzi jeżeli chce się to przeskoczyć to zostają xenony ale to już inna bajka bo do MK3 to HID ale czy to warto czy da sie połączyć legalność z funkcjonalnością w MK3 kupie sobie X-Treme Power +80% i zobaczę jak sobie dadzą radę


VW MK3 TDI GT special AFN 140ps

Awatar użytkownika
KoRcZuS
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 346
Rejestracja: pn maja 24, 2010 16:52
Lokalizacja: Leszno

Philips DiamondVision

Post autor: KoRcZuS » ndz paź 31, 2010 13:44

Zamiast X-treme power kup sobie tak jak koledzy wcześniej pisali Tungsramy http://allegro.pl/zarowki-zarowka-tungs ... 70899.html" onclick="window.open(this.href);return false; albo Osram Night Breaker http://allegro.pl/h7-osram-night-breake ... 55510.html" onclick="window.open(this.href);return false;, o połowę tańsze a różnicy pewnie nie zauważysz.


Strona mojego MK4 =>> viewtopic.php?f=89&t=367588
Zrealizowano - [95%]

Awatar użytkownika
skaktus
Mirafioli
Mirafioli
Posty: 3125
Rejestracja: pt lis 30, 2007 21:38
Lokalizacja: Nysa

Philips DiamondVision

Post autor: skaktus » ndz paź 31, 2010 13:48

HIDa możesz sobie zamontować, nikt ci nie broni, gorzej z legalnością, przeglądami itp, ale to już było wyjaśniane.

Ja bym zrobił jak pisze kolega wyżej - Tungsram +90%, 2 żarówki za 20 zł. Posiadam od ponad roku i moim zdaniem w tej cenie biją wszystkie inne na głowę. Tym bardziej że to Osram Night Breaker w innym opakowaniu (bo obie firmy to to samo).



MartinV
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 73
Rejestracja: wt lip 14, 2009 16:12
Lokalizacja: WRO

Re: Philips DiamondVision

Post autor: MartinV » pt lis 12, 2010 20:20

Panowie Powiem wam tyle piszecie głupoty a sami tak na prawdę nie testowaliście wszystkiego ;/ ..Mowa o Białym Świetle i dalekiej bd dobrej widoczności i chodzi tu o zwykła żarówkę halogenowa? hmm Powiem tak Żadna żarówka ale to podkreślam żadna! Z niebieska bańka nie da wam światła BIAŁEGO a już jak pada deszcz to już wg światłą jakby były wył..Wiec kasa w błoto ..Natomiast jeżeli chodzi o X-treme lub te inne 90+ To napewno nie da wam ąz tyle więcej światła X-treme niby są dobre ale nie powala ja długo wybierałem i W koncu Xenony Hid 6000k sobie zamontowałem dziś Effekt? Kolosalny światło Białe i wg mega różnica co do zwykłych żarówek ..Tyle z mojej strony



Awatar użytkownika
KoRcZuS
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 346
Rejestracja: pn maja 24, 2010 16:52
Lokalizacja: Leszno

Philips DiamondVision

Post autor: KoRcZuS » pt lis 12, 2010 21:26

Przecież to co piszesz było już dawno mówione, że żarówki niebieskie nie sprawdzają się w nocy podczas deszczu, a x-treme power i inne podobne na pewno dadzą więcej i lepszej jakości światło niż jakieś zwykłe ze stacji. Xenonu nie porównuj do żarówek, bo wiadomo, że to inna bajka, a Ty problemów żadnych nie masz z tym Hidem? Przegląd, kontrole itp nic nie czepiają?


Strona mojego MK4 =>> viewtopic.php?f=89&t=367588
Zrealizowano - [95%]

MartinV
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 73
Rejestracja: wt lip 14, 2009 16:12
Lokalizacja: WRO

Re: Philips DiamondVision

Post autor: MartinV » pt lis 12, 2010 21:35

KoRcZuS pisze:Przecież to co piszesz było już dawno mówione, że żarówki niebieskie nie sprawdzają się w nocy podczas deszczu, a x-treme power i inne podobne na pewno dadzą więcej i lepszej jakości światło niż jakieś zwykłe ze stacji. Xenonu nie porównuj do żarówek, bo wiadomo, że to inna bajka, a Ty problemów żadnych nie masz z tym Hidem? Przegląd, kontrole itp nic nie czepiają?
Dobrze że kolego pytasz więc właśnie byłem sie przejechać i akurat miśki stały i nie zatrzymali mnie światła sam sobie wypoziomowałem a nawet poniżej normy dałem żeby nie oślepiać jak na razie jestem straszenie zadowolony pojeździmy zobaczymy mam je dopiero od dziś a co do przeglądu to się nie martwię bo mój wuja jest diagnosta więc wiesz :) Dodam tyle ze mój kolega już 2 lata jeździ na Hid-ach i nie miał żadnych problemów :)



Awatar użytkownika
Hankie
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 225
Rejestracja: śr paź 27, 2010 20:42
Lokalizacja: Stolica Kociewia
Auto: Mała czeska torpeda w kombi
Silnik: AZQ

Philips DiamondVision

Post autor: Hankie » pt lis 12, 2010 21:52

mój wuja jest diagnosta
i wszystko jasne...
2 lata jeździ na Hid-ach i nie miał żadnych problemów
niektórzy już po 2gim dniu dowodzik tracą, albo za przepaloną żarówkę w oświetleniu rejestracji, więc takie komentarze nie są argumentem...

Co do Tungsram +90% także daję głos na PLUS, kolega z pracy zafundował sobie, widziałem podczas podeszczowej mgły (tutaj mnie szczególnie interesowało) - też je wezmę. Tymbardziej za część ceny philipsa...


mkIII [1Z] - cały ori, z kaseciakiem :)

ODPOWIEDZ

Wróć do „Wnętrze i Nadwozie”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 34 gości