Woda leci spod schowka

Wszelakie problemy związane z nadwoziem i wnętrzem pojazdu

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
Robcik1916
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 22
Rejestracja: wt kwie 07, 2009 18:52
Lokalizacja: WARSZAWA

Woda leci spod schowka

Post autor: Robcik1916 » czw lis 04, 2010 19:48

Witam tak jak napisalem w temacie leci mi woda z pod schowka przy opadach,czy wymiana filtra pyłkowego mogła mieć pośredni wpływ? Ja k samochód stoij jest sucho ale jak rusze woda leci pod nogi pasażera tak jakby gdzieś za schowkiem się zbierała, z góry dziękuje za pomoc bo zaczeło mocno lać



Awatar użytkownika
Oli
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 725
Rejestracja: pt wrz 09, 2005 22:02
Lokalizacja: Hajnówka
Kontakt:

Woda leci spod schowka

Post autor: Oli » czw lis 04, 2010 20:13

czy wymiana filtra pyłkowego mogła mieć pośredni wpływ?/
wymiana miała bezpośredni wpływ, myślę, że zaślepka od filtra (na 4 śrubki) nie chciała wejść i wcisnąłeś trochę na siłę - w takim wypadku pęka część tej zaślepki i woda leje się na filtr potem przez nawiewy po stronie pasażera na podłogę - opisałem swój przypadek :grrr: nowa zaślepka w ASO kosztuje ok 35 zeta kupowałem w tamtym roku


[b]148KM/326Nm[/b]

DejaVu
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 346
Rejestracja: sob kwie 10, 2010 14:56
Lokalizacja: Ełk

Woda leci spod schowka

Post autor: DejaVu » czw lis 04, 2010 21:17

Miałem to samo,z tym że w warsztacie nie założyli mi tej osłony,zorientowałem się po jakimś czasie-było lato i nie padało-musiałem kupić osłonę i jest teraz ok.
Za to u mnie teraz jak pada to mam wodę na lewym przednim progu drzwi-i boję się że zimą będą te drzwi przymarzać-nie wiem czemu ? uszczelka wygląda na dobrą,no ale autko ma już 11lat :kac:


Seat Mii 1.O CHYA

zikr6
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 629
Rejestracja: czw kwie 09, 2009 20:52
Lokalizacja: lubuskie

Woda leci spod schowka

Post autor: zikr6 » czw lis 04, 2010 21:29

DejaVu pisze:Za to u mnie teraz jak pada to mam wodę na lewym przednim progu drzwi-i boję się że zimą będą te drzwi przymarzać-nie wiem czemu ? uszczelka wygląda na dobrą,no ale autko ma już 11lat
Sprawdź uszczelkę pod blachą w drzwiach(blacha przykręcana pod tapicerką drzwi).Jeżeli było coś grzebane przy zamku lub szybach to najczęściej uszkodzona jest uszczelka pod tą blachą i woda zbiera się na progu drzwi a później wlatuje sobie do środka.



DejaVu
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 346
Rejestracja: sob kwie 10, 2010 14:56
Lokalizacja: Ełk

Woda leci spod schowka

Post autor: DejaVu » pt lis 05, 2010 19:31

Jak będę miał czas to to sprawdzę :bigok: To którędy ta woda dostaje się na próg? przez boczną szybę? ta woda nie wlatuje mi na dywanik tylko jest na progu-dokładnie to nie wiem czy to jest próg-chodzi mi o zagłębienie poniżej drzwi :blush: Czy progiem jest to co przy wsiadaniu np.przez dziecko stawia ono nogę-no bo dorosły człowiek to raczej nie musi stawiać na tym nóg aby wsiąść do auta?! Sorry że napisałem to chaotycznie może jak znajdę czas to zrobię zdjęcie.


Seat Mii 1.O CHYA

Awatar użytkownika
Robcik1916
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 22
Rejestracja: wt kwie 07, 2009 18:52
Lokalizacja: WARSZAWA

Woda leci spod schowka

Post autor: Robcik1916 » pt lis 05, 2010 22:40

Dzięki Oli



zikr6
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 629
Rejestracja: czw kwie 09, 2009 20:52
Lokalizacja: lubuskie

Re: Woda leci spod schowka

Post autor: zikr6 » ndz lis 07, 2010 10:52

DejaVu pisze:Jak będę miał czas to to sprawdzę :bigok: To którędy ta woda dostaje się na próg? przez boczną szybę? ta woda nie wlatuje mi na dywanik tylko jest na progu-dokładnie to nie wiem czy to jest próg-chodzi mi o zagłębienie poniżej drzwi :blush: Czy progiem jest to co przy wsiadaniu np.przez dziecko stawia ono nogę-no bo dorosły człowiek to raczej nie musi stawiać na tym nóg aby wsiąść do auta?! Sorry że napisałem to chaotycznie może jak znajdę czas to zrobię zdjęcie.
Zobacz uszczelkę pod drzwiami.Miałem tak samo gdy mi się urwało w jednym miejscu mocowanie tej uszczelki,która zapobiega wydostawaniu się wody z otworów odpływowych drzwi właśnie na próg



DejaVu
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 346
Rejestracja: sob kwie 10, 2010 14:56
Lokalizacja: Ełk

Woda leci spod schowka

Post autor: DejaVu » ndz lis 07, 2010 12:59

Dziś jako że Niedziela i jest wolne od pracy ,poodkurzałem i umyłem samochód-przy okazji przeczyściłem rowek w uszczelce na dachu,myślę że jak pada to tędy właśnie woda spływa na dół za nadkole samochodu :grin: trochę syfu było.Co do uszczelki tej pod drzwiami , to z przodu od strony kierowcy jest ok' ale z tyłu za kierowcą jest ona urwana z tego mocowania w dwóch miejscach !! Czy ta woda to dostaje się na próg z dachu? czy raczej jest tam jak przejeżdża się przez kałuże? i czy nie powinna ona popłynąć sobie po progu do przodu za nadkole-oczyściłem to może teraz nie będzie stała na progu? :D


Seat Mii 1.O CHYA

ODPOWIEDZ

Wróć do „Wnętrze i Nadwozie”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 33 gości