Philips DiamondVision

Wszelakie problemy związane z nadwoziem i wnętrzem pojazdu

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
skaktus
Mirafioli
Mirafioli
Posty: 3125
Rejestracja: pt lis 30, 2007 21:38
Lokalizacja: Nysa

Philips DiamondVision

Post autor: skaktus » sob gru 04, 2010 22:40

Philips diamond i silver vision na allegro to w 99% podróbki. Był o nich temat na forum - przy świeceniu pali się na nich niebieska farba i silnie dymią - efekt - okopcone i zniszczone lustro w reflektorze. Do tego nie mają one oryginalnie homologacji, więc nie wolno ich używać w Polsce pod groźbą utraty dowodu i mandatu. Podróbki mają wybitą homologację E1 / E4 itp, więc to znak że to ewidentna podróbka w cenie prawie 70 zł komplet. Równie takie same będą żarówki z Tesco czy to z targu - efekt ten sam.

Każda żarówka z niebieską bańką - Blue Vision, Diamond, Silver, Hella Blue, Tungsram Sport Blue dają nieco bielsze światło, ALE NIE NADAJĄ SIĘ DO JAZDY W DESZCZU bo światło dosłownie wsiąka w ulicę i nic nie widać. Te żarówki to przerost formy nad treścią.

Guziolek - temat przekaźników wisi w FAQ na forum, mają one za zadanie przekazywać napięcie bezpośrednio z akumulatora na żarówki a nie przez fabryczną instalację. Nominalne napięcie dla żarówek to 13,2 V. Skrajnie zużyte instalacje w mk3 i mk3 itp dają na żarówkę po 9 - 10 V - efekt - żarówka świeci na pomarańczowo i ma zasięg kilku metrów. Po zmianie osiągasz około 13,9 - 14V, żarówka świeci wręcz na biało, zasięg zwiększa wię o jakieś 20 metrów. Ja założyłem przekaźniki do mk3 + nowe ungsram +90% H1 (koszt 8 zł sztuka) + nowiutkie projektory i mam takie światło że hoho.



Awatar użytkownika
michaltrzebnica
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 238
Rejestracja: pn sty 18, 2010 12:03
Lokalizacja: DTR

Philips DiamondVision

Post autor: michaltrzebnica » ndz gru 05, 2010 17:48

skaktus widze ze jestes obeznany w tym temacie wiec pozwol ze zapytam ciebie jako znawce - mam u siebie hella ala mk4 i planuje kupic tungsramy. czy bez przekaznikow beda dzialaly jak nalezy ? i czy mozna normalnie z tym jezdzic nie bojac sie utraty dowodu ?



Awatar użytkownika
skaktus
Mirafioli
Mirafioli
Posty: 3125
Rejestracja: pt lis 30, 2007 21:38
Lokalizacja: Nysa

Philips DiamondVision

Post autor: skaktus » ndz gru 05, 2010 18:21

Hella ala mk4 to chyba jedne z najlepszych reflektorów pod względem jakości do mk3. Przekaźniki montujesz i ukrywasz i dowodu nie stracisz. W sumie nie przerabiasz auta tak że jest to nielegalne. Ja mam zestaw w 2 osobnych puszkach z gniazdami i wiązkami przewodów, więc jeśli ktoś się doczepi, po prostu wypinam całość i po wszystkim.



Awatar użytkownika
maćkowiak
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 113
Rejestracja: pt lis 14, 2008 17:53
Lokalizacja: z łódzkiego

Philips DiamondVision

Post autor: maćkowiak » śr gru 08, 2010 03:27

Witam panowie chodzi mi o żarówki PHILIPS X-treme VISION +100% nikt nie pisał czy już miał lub ma do czynienia z najnowszym produktem Philipsa jak on się sprawdza w rzeczywistych warunkach drogowych napiszcie o swoich doświadczeniach czy jesteście mile zaskoczeni czy raczej lipa i są dużo lepsze żaróweczki od tych bo po + 100% można się dużo spodziewać


VW MK3 TDI GT special AFN 140ps

Awatar użytkownika
skaktus
Mirafioli
Mirafioli
Posty: 3125
Rejestracja: pt lis 30, 2007 21:38
Lokalizacja: Nysa

Philips DiamondVision

Post autor: skaktus » śr gru 08, 2010 18:49

Kolego, pytasz po raz któryś z kolei o tych żarówkach. Spodziewasz się mocy xenonu czy co ? Nie trzeba być super wiedzącym żeby wiedzieć że ilość światła z xtreme 80% a 100% jest wręcz identyczna bo jak pisałem - maksymalną moc określa odpowiedni dokument i te +100% to ściema i tyle. Jak chcesz wiedzieć czy świecą naprawdę lepiej to po prostu je kup, 120 zł to przecież nic ;)

Alternatywa byłą już podana - Tungsram i tyle. Masz 100 razy większą pewność że trafisz na oryginał a nie na podróbkę jak to większość Philipsów z allegro.



Awatar użytkownika
scooby99
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 60
Rejestracja: śr mar 11, 2009 15:20
Lokalizacja: Mielec

Re: Philips DiamondVision

Post autor: scooby99 » czw gru 09, 2010 19:46

maćkowiak pisze:Witam panowie chodzi mi o żarówki PHILIPS X-treme VISION +100% nikt nie pisał czy już miał lub ma do czynienia z najnowszym produktem Philipsa jak on się sprawdza w rzeczywistych warunkach drogowych napiszcie o swoich doświadczeniach czy jesteście mile zaskoczeni czy raczej lipa i są dużo lepsze żaróweczki od tych bo po + 100% można się dużo spodziewać
Różnicy nie zauważysz... Jak masz kase to kup, jak Ci szkoda to zrób tak jak proponuje kolega Skaktus...
W zasadzie chcesz kupić jakieś żarówki...??, bo temat jest wałkowany od sierpnia i duuuuzooo mozna sie z niego dowiedziec...:bigok:



Awatar użytkownika
skaktus
Mirafioli
Mirafioli
Posty: 3125
Rejestracja: pt lis 30, 2007 21:38
Lokalizacja: Nysa

Philips DiamondVision

Post autor: skaktus » pt gru 10, 2010 00:10

Kolega pewnie ma takie samo parcie na światło jak ja rok temu. Testowałem wszystko co miałem pod ręką...różnice pomiędzy żarówkami są, szczególnie pomiędzy marketem a markową, ale pomiędzy +60% a +90 % to już kosmetyczne zmiany.

Kolego, jeśli chcesz koniecznie mega ilość światła idź w xenon. Nielegalne ale może będziesz w końcu zadowolony. Do pierwszego mandatu :ass:

Tungsram:

Obrazek

Ma tak samo jak philips srebrny stożek + niebieski pierścień...

Obrazek



Awatar użytkownika
michaltrzebnica
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 238
Rejestracja: pn sty 18, 2010 12:03
Lokalizacja: DTR

Re: Philips DiamondVision

Post autor: michaltrzebnica » pt gru 10, 2010 18:06

koledzy tutaj takie male porownanie "zwyklych" zarowek h7 tungsram z tungsram megalight +90%
Obrazek

Obrazek

posiadam lampy hella ala mkIV i narazie wszystko jest bez przekaznikow. wydaje mi sie ze roznica jest juz teraz dosyc spora a co dopiero jak zaloze przekazniki. polecam jak najbardziej !



Awatar użytkownika
skaktus
Mirafioli
Mirafioli
Posty: 3125
Rejestracja: pt lis 30, 2007 21:38
Lokalizacja: Nysa

Philips DiamondVision

Post autor: skaktus » pt gru 10, 2010 18:38

A co ci te lampy świecą tak płasko jak halogeny ? :chytry:

Jak założysz przekaźniki dopiero wtedy poznasz moc takiej instalacji i żarówek tej marki :P



Awatar użytkownika
michaltrzebnica
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 238
Rejestracja: pn sty 18, 2010 12:03
Lokalizacja: DTR

Philips DiamondVision

Post autor: michaltrzebnica » sob gru 11, 2010 01:04

skaktus pisze:A co ci te lampy świecą tak płasko jak halogeny ? :chytry:
wyzej sie nie da a poza tym ja nie montowalem tych lamp wiec myslalem ze tak jak jest to jest dobrze, swiatlo zmienilo kolor znacznie oraz swieci dalej wedlug mnie o jakies 5-8 m. tymczasem ogarniam czesci do przekaznikow i zobaczymy jak bedzie PO wszystkim :hmm:

co zrobic zeby swiecily wyzej ? :chytry:



Awatar użytkownika
skaktus
Mirafioli
Mirafioli
Posty: 3125
Rejestracja: pt lis 30, 2007 21:38
Lokalizacja: Nysa

Philips DiamondVision

Post autor: skaktus » sob gru 11, 2010 12:14

Ja rozumiem że to są twoje światła drogowe tak ? Jaki to model lamp ? Bo chyba jakieś dziwaki masz.

Odcięcie powinno być takie jak na foto:

Obrazek


Czyli powinno iść tak ___/ a u ciebie jest _____ Nawet golf na H4 miał prawidłowe odcięcie, może nie taki jak na soczewce ale miał linię / która jest po to aby oświetlać znaki itp...

A jak ustawić - albo na serwis albo samemu na ścianie według wymiarów. Ja ustawiam sam. Zawsze masz 2 śruby regulacyjne z tyłu i nimi manewrujesz.



Awatar użytkownika
michaltrzebnica
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 238
Rejestracja: pn sty 18, 2010 12:03
Lokalizacja: DTR

Philips DiamondVision

Post autor: michaltrzebnica » sob gru 11, 2010 12:22

to sa swiatla mijania (tzw. krótkie) a lampy jakie mam to tak jak pisalem wczesniej hella ala mk IV . moze to byc spowodowane tym ze na zdjeciu samochod stal ok 3 m przed "przeszkoda" ?
i kolejne pytanie czemu tak jest? da sie to jakos wyregulowac?



Awatar użytkownika
skaktus
Mirafioli
Mirafioli
Posty: 3125
Rejestracja: pt lis 30, 2007 21:38
Lokalizacja: Nysa

Philips DiamondVision

Post autor: skaktus » sob gru 11, 2010 13:27

Coś dziwne te światła masz. Możliwe że ja dalej odjedziesz linia / się pojawi, ale w przypadku nawet reflektorów FK które mają bardzo bardzo biedne / to widać je na ścianie z 1 metra a soczewki typu projektory czy sonary mają tą linię nawet z 20 cm, ale to soczewka.

Reflektory można wyregulować tylko góra / dół - prawo / lewo a lini odcięcia i innych nie wyregulujesz bo to zależy od lustra i jego wykonania i tych wszystkich "załamań" lustra bo to one formują wiązkę.

Tak jak u ciebie to u mnie w mk3 świecą halogeny.



Awatar użytkownika
michaltrzebnica
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 238
Rejestracja: pn sty 18, 2010 12:03
Lokalizacja: DTR

Philips DiamondVision

Post autor: michaltrzebnica » sob gru 11, 2010 13:55

spróbuje jeszcze raz zamontowac zarowke w prawej lampie ale wydaje mi sie ze to i tak nic nie da bo nawet na zwyklych wczesniej tez nie bylo tej lini . szczerze mowiac nie przeszkadza mi to bardzo jesli tylko ma mi doswietlac znaki z prawej strony i kawalek pobocza. tak czy inaczej dzieki wielkie za informacje skaktus :pub:



ODPOWIEDZ

Wróć do „Wnętrze i Nadwozie”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 21 gości