padło podświetlanie deski rozdzielczej

Wszelakie problemy związane z nadwoziem i wnętrzem pojazdu

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
golfista_1993
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 111
Rejestracja: wt sty 04, 2011 11:54
Lokalizacja: Myszków

padło podświetlanie deski rozdzielczej :(

Post autor: golfista_1993 » śr lut 02, 2011 22:00

Witam !! Mam podobny problem, brak podświetlenia zegarów a w zasadzie całej deski... Wymieniłem włącznik świateł i nic, jutro wyjmę całą deskę rozdzielczą i będę sprawdzał elektrykę bo już mnie wkurza... A co do tej Skrzynki z bezpiecznikami to chyba żaden problem z jej wyjęciem, ale jak masz zamiar podmieniać to lepiej znajdź taką samą, z dobrymi przekaźnikami itd. I uważaj ogólnie, aby czegoś nie zepsuć :bigok: Jak zdołam naprawić u siebie podświetlenie to od razu dam znać.



Awatar użytkownika
lukiMK2
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 583
Rejestracja: sob sie 30, 2008 16:53
Lokalizacja: Rosko
Kontakt:

padło podświetlanie deski rozdzielczej :(

Post autor: lukiMK2 » śr lut 02, 2011 22:06

jak sie ja demontuje jest trochę dużo kostek i najprościej przepinać z jednej do drugiej na bieżąco. zboku sa takie białe czy kremowe plastiki trzeba je wyciągnąć a potem wyjąc skrzynkę i w tedy przekładać a zapomniał bym na środku jest taka listwa od strony wtyczek i trzeba ja przesunąć że by można było po wyjmowac wtyczki.
Na spokojnie dasz rade :pub:

Przekaźniki po przekładaj ze swojej skrzynki i bezpieczniki nie musisz mieć drugiego kompletu.


Biała "DAMA"
Obrazek

Awatar użytkownika
Golf_Driver
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 235
Rejestracja: śr lut 25, 2009 16:32
Lokalizacja: Chełmno

Re: padło podświetlanie deski rozdzielczej :(

Post autor: Golf_Driver » czw lut 03, 2011 01:43

golfista_1993 pisze:Jak zdołam naprawić u siebie podświetlenie to od razu dam znać
OK, życze powodzenia z tą nieszczęsną awarią i będe wdzięczny jak napiszesz co u Ciebie padło.


lukiMK2 dziękie wielkie. Ładnie opisałeś także napewno sobie poradze :grin: Jutro jade na złom bo podobno przyprowadzili jakąś dwóje, a potrzebuje zbiorniczek płynu hamulcowego bo mi cieknie, także wymontuje mu też tą skrzynke bezpieczników i napisze co i jak..

PozdraVWiam :)



Awatar użytkownika
ralphkoza
MAFIA PINGWINOWA
MAFIA PINGWINOWA
Posty: 175
Rejestracja: ndz lip 04, 2010 12:18
Lokalizacja: Łaniec woj. OPOLSKIE

padło podświetlanie deski rozdzielczej :(

Post autor: ralphkoza » czw lut 03, 2011 10:14

lukiMK2 pisze: a żarówki moim zdanie wszystkie się nie mogły przepalic
ja byłem zdolny przepaliłem zwacie poszło takie ze walną bezpiecznik z podświetlania i upaliło kabelek przy kostce od licznika
Golf_Driver, a sprawdź sobie jeszcze styki na kostkach na desce czy folia nie jest gdzieś walnięta mi jedna nie świeciła bo sie ścieżka na foli przerwała dolutowałem dwa kabelki od tej pierwszej która działała i śmiga


Obrazek
RED VW TRAKTOR
Nie pomoże KONI kupa jak kierowca :ass:
Im Wolniej Jedziesz Tym Dłużej Cie Widzą !!! :grin:
Ps.sorki za błędy nigdy nie byłem dobry z j.polskiego

Awatar użytkownika
ralphkoza
MAFIA PINGWINOWA
MAFIA PINGWINOWA
Posty: 175
Rejestracja: ndz lip 04, 2010 12:18
Lokalizacja: Łaniec woj. OPOLSKIE

padło podświetlanie deski rozdzielczej :(

Post autor: ralphkoza » czw lut 03, 2011 10:15

a podświetlanie tylnej tablicy ja mam podłączone pod prawą lampe tylną więc sprawdź może bezpiecznik z postojówek z prawej strony


Obrazek
RED VW TRAKTOR
Nie pomoże KONI kupa jak kierowca :ass:
Im Wolniej Jedziesz Tym Dłużej Cie Widzą !!! :grin:
Ps.sorki za błędy nigdy nie byłem dobry z j.polskiego

Awatar użytkownika
Golf_Driver
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 235
Rejestracja: śr lut 25, 2009 16:32
Lokalizacja: Chełmno

padło podświetlanie deski rozdzielczej :(

Post autor: Golf_Driver » pt lut 04, 2011 01:42

Witam, nie dorwałem dziś tej skrzynki bezpieczników. Kumpel ma podobnego golfa z tym silnikiem ale nie chciał mi dać na podmianke na chwile, bo bał się że coś popsuje :grin:

Stwierdziłem też że jak mam wydać na skrzynke z 30zł i ma to nie być to.. To wole chyba jechac do jakiegoś elektromechanika, co z miernikiem napiecia dobrze sprawdzi i moment zdiagnozuje co się przepaliło i naprawi. Podejrzewam też że weźmie za to z 2, 3 dyszki nie więcej.



Awatar użytkownika
golfista_1993
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 111
Rejestracja: wt sty 04, 2011 11:54
Lokalizacja: Myszków

padło podświetlanie deski rozdzielczej :(

Post autor: golfista_1993 » pt lut 04, 2011 13:08

Witam Ponownie ! Golf_Driver

Niestety nie zdążyłem jeszcze wyjąć całej deski, musiałem się troszkę pomęczyć z Licznikiem aby go nie zj..ać bo drugiego takiego nie znajdę chyba :otepienie: . Wracając do twojego problemu... Znalazłem rozpiskę na forum, jaki bezpiecznik, jaki kolor i za co odpowiada. Będę sprawdzał to bo prawdopodobnie jakiś jest walnięty i dlatego nie mam podświetlenia zegarów, nawiewu i tablicy... http://img248.imageshack.us/g/dsc00316zb.jpg/" onclick="window.open(this.href);return false; Tutaj masz link do albumu, zrobiłem kilka fotek dla pokazania jak wygląda ta cała skrzynka z bezpiecznikami. Nie wiedziałem że tam jest aż tyyyyleee kabelków :kac: Wyposażenie moje skromne a kabelków więcej niż mam włosów na głowie....



Awatar użytkownika
Golf_Driver
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 235
Rejestracja: śr lut 25, 2009 16:32
Lokalizacja: Chełmno

padło podświetlanie deski rozdzielczej :(

Post autor: Golf_Driver » pt lut 04, 2011 13:42

OO kurde, rzeczywiście sporo jak na golfa, który w zasadzie nie ma żadnej elektroniki he :)
A skoro Ty też nie masz podświetlenia deski i tablicy rejestracyjnej to wydaje mi się że to nie bezpiecznik. Na tej pokrywie plastikowej są opisane wszystkie i u mnie chyba 3ci jest od deski i od zegarka w liczniku, jak go wyjme to wyłącza się zegarek i radio, także on działa... A od tablicy jest zupełnie inny, któryś z tych ostatnich bardziej, nie pamiętam który dokładnie.. ale pisze 'Number plate light' :grin: i u mnie widać że jest cały. Czyli jeśli od jednego i drugiego są dwa różne bezpieczniki a przestało mi działać jedno i drugie to gdzieś coś innego musiało się upalić..



Awatar użytkownika
Golf_Driver
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 235
Rejestracja: śr lut 25, 2009 16:32
Lokalizacja: Chełmno

padło podświetlanie deski rozdzielczej :(

Post autor: Golf_Driver » pt lut 04, 2011 15:04

No nie wierze, coś mnie natkneło żeby jeszcze raz sprawdzić bezpieczniki, jechałem każdy po kolei i doszedłem do tego od tablicy rejestracyjnej patrze i jednak jest przepalony :goof: Włożyłem inny, patrze świiciii i deska i tablica :grin: :grin: Sorry za zawracanie głowy, ale nie wiem jak ja to zrobiłem że wcześniej tego nie widziałem :D

golfista_1993 sprawdź trzeci bezpiecznik od prawej stony... to jest ten od tablicy rej. :) pozdrawiam



Awatar użytkownika
ralphkoza
MAFIA PINGWINOWA
MAFIA PINGWINOWA
Posty: 175
Rejestracja: ndz lip 04, 2010 12:18
Lokalizacja: Łaniec woj. OPOLSKIE

padło podświetlanie deski rozdzielczej :(

Post autor: ralphkoza » pt lut 04, 2011 15:18

Golf_Driver pisze:golfista_1993 sprawdź trzeci bezpiecznik od prawej stony... to jest ten od tablicy rej. :) pozdrawiam
tak teraz mi się przypomniało
http://www.vwgolf.pl/dane-techniczne/vw ... mk2-jetta/


Obrazek
RED VW TRAKTOR
Nie pomoże KONI kupa jak kierowca :ass:
Im Wolniej Jedziesz Tym Dłużej Cie Widzą !!! :grin:
Ps.sorki za błędy nigdy nie byłem dobry z j.polskiego

Awatar użytkownika
Golf_Driver
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 235
Rejestracja: śr lut 25, 2009 16:32
Lokalizacja: Chełmno

padło podświetlanie deski rozdzielczej :(

Post autor: Golf_Driver » pt lut 04, 2011 15:35

TO samo pisze na tej plastikowej pokrywie bezpieczników w aucie, tyle że po niemiecku, angielsku i jakiemuś tam.. :) Także nr 20 jest także od podświetlania deski, nie wiedzieć czemu..



Awatar użytkownika
golfista_1993
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 111
Rejestracja: wt sty 04, 2011 11:54
Lokalizacja: Myszków

padło podświetlanie deski rozdzielczej :(

Post autor: golfista_1993 » pt lut 04, 2011 16:50

Golf_Driver I za to właśnie kochamy Golfy :okej: Mój też pewnie splatał mi psikusa i to pewnie ten bezpiecznik nawalił... Hmmm, no trudno, składam deskę i sprawdzam te bezpieczniki. Przy okazji wymieniłem sobie te lampki od Zegarów bo tylko jedna świeciła, włożyłem nóweczki takie jak powinny być.



Awatar użytkownika
Golf_Driver
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 235
Rejestracja: śr lut 25, 2009 16:32
Lokalizacja: Chełmno

padło podświetlanie deski rozdzielczej :(

Post autor: Golf_Driver » sob lut 05, 2011 15:38

Heh :grin: no dokładnie :bigok: A to lepiej najpierw sprawdź czy aby napewno to ten bezpiecznik, bo będzie widać czy upalony, żebyś nie musiał znowu deski zwalać :grin: A ja sie wziąłem za zmiane podświetlenia na ledy 'zielone' jak jak w oryginale :D tylko teraz jest ładniej, zostały mi jeszcze tylko zegary i dioda w popielniczce, tylko nie wiem za bardzo jak tam dojść jeszcze.. :D



Awatar użytkownika
golfista_1993
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 111
Rejestracja: wt sty 04, 2011 11:54
Lokalizacja: Myszków

padło podświetlanie deski rozdzielczej :(

Post autor: golfista_1993 » wt lut 08, 2011 00:16

Witam po krótkiej przerwie :bigok: Już koniec z deską, wszystko złożone i sprawdzone :grin:

Golf_Driver Jak masz jakiś problem - gdzie jak dojść to pisz, chętnie pomogę :food:



ODPOWIEDZ

Wróć do „Wnętrze i Nadwozie”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google Adsense [Bot] i 27 gości