Bagażnik na rowery na klapę

Wszelakie problemy związane z nadwoziem i wnętrzem pojazdu

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

pawelstroz
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 5
Rejestracja: pn gru 06, 2010 18:30

Bagażnik na rowery na klapę

Post autor: pawelstroz » ndz maja 15, 2011 14:01

Witam Serdecznie.
Chciałbym poprosić o poradę. czy ktoś spotkał się z bagażnikiem na rower pod postacią uchwytu na tylną klapę?? nie posiadam u siebie w golfie haka na bagażnik tylny na rowery dlatego pomyślałem o takim rozwiązaniu..
czy ktoś taki posiada?? jak to się sprawdza w eksploatacji??
w załączeniu podaję adres do aukcji ww uchwytu:

http://allegro.pl/bagaznik-3-rowery-na- ... ml#gallery" onclick="window.open(this.href);return false;

pozdrawiam serdecznie, Pablo



Awatar użytkownika
grg474
_
_
Posty: 5936
Rejestracja: ndz lut 27, 2011 10:56
Lokalizacja: Skarżysko

Bagażnik na rowery na klapę

Post autor: grg474 » ndz maja 15, 2011 20:03

nr częsci 1J0 071 104
Obrazek


Masz pytanie pisz ale nie rób ping-ponga - treściwie pytaj o całość co chcesz się dowiedzieć
regulamin działu technicznego
były mk2 GTD, mk3 1Y, mk4 AKQ, mk4 AXR :(, A3 8P jest EOS , New Beetle cabrio - oznaczone Käfer, Audi A5

pawelstroz
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 5
Rejestracja: pn gru 06, 2010 18:30

Re: Bagażnik na rowery na klapę

Post autor: pawelstroz » pn maja 16, 2011 09:22

dzięki grg474 za odp.
ciekawy jestem tylko jak się to spisuje w użytkowaniu??
czy klapy nie porysuje, jakie to trwałe itp..
pozdr



Awatar użytkownika
jhosef
_
_
Posty: 9172
Rejestracja: czw lis 16, 2006 21:12
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Bagażnik na rowery na klapę

Post autor: jhosef » pt maja 20, 2011 11:34

pawelstroz, jeśli producent (VW) dopuszcza takie rozwiązania, ba sam je produkuje to nie może być szkodliwe dla auta. Odpowiednie elementy zadbają o zabezpieczenie lakieru. Oczywiście na zapiaszczoną, brudną klapę nie zakładać. No i należałoby zapoznać się z danymi takiego wieszaka, aby nie przekroczyć dopuszczalnej ładowności.



_model_
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 275
Rejestracja: pn wrz 01, 2008 07:57
Lokalizacja: Toruń / Osiek nad Wisłą
Auto: Skoda Rapid Liftback 1,0TSI 110KM MY2019
Silnik: DKRC
Kontakt:

Bagażnik na rowery na klapę

Post autor: _model_ » pn maja 30, 2011 10:35

mam podobny bagażnik na rowery (uniwersalny firmy thule bodajże). Ale nie mam jak na zdjęciu podpórek pod koła, tylko wieszam rowery na ramieniu bagażnika za ramę. Trzyma się w miarę stabilnie, ale mam zaczepiany na linki do klapy. Trzeba mocno naciągnąc linki i je zawsze ze sobą wiążę, co by się nie poluzowały. Rowery bezpieczniej jest spiąć jeszcze ze sobą i do ramienia bagażnika. Jedzie się z tym ciężko. Musisz uważąć, aby nie zasłonić swiateł i tablicy, bo jak trafisz na służbistę to się dopierdoczy. Ja a hak, więc sobei dorobiłem dodatkowe światła. Bagażnika używam na 3 aucie swoim (golf mk2, astra f i golf mk3, wszystkei to hatchbaki). Używane było też na sedanie (mietek w124). Zasada jest taka, że opiera się to na zderzaku i tylnej szybie. Przyczepiasz to linkami (takie szersze jak pasy do mocowania bagażu na przyczepie). Trzeba mocno uważać, bo rowery wystają poza obrys samochodu i dają duży opór podczas jazdy. Zjeździłem tak już pół Polski. Spalanie wzrośnie odrazu o ok. litr, ale da się z tym żyć.


Skoda Rapid Liftback 1,0TSI MY 2019, Ambition+Audio+Sunset

ODPOWIEDZ

Wróć do „Wnętrze i Nadwozie”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 30 gości