przykry zapach wewnątz samochodu

Wszelakie problemy związane z nadwoziem i wnętrzem pojazdu

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

paul900621
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 37
Rejestracja: sob sty 17, 2009 22:12
Lokalizacja: Gorlice
Kontakt:

przykry zapach wewnątz samochodu

Post autor: paul900621 » ndz maja 29, 2011 19:19

Witam wszystkich forumowiczów.Mam problem z moim golfem.Mam straszny smród wewnątrz samochodu...niewiem jakl to opisać. odgrzybiłem klime ozonem,dałem samochód do prania tapicerki i foteli ale i tak nie pomogło podobnie jak odświeżacze powietrza.Koledzy pomóżcie bo nie mogę tego znieść


http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=229254

Awatar użytkownika
grg474
_
_
Posty: 5936
Rejestracja: ndz lut 27, 2011 10:56
Lokalizacja: Skarżysko

przykry zapach wewnątz samochodu

Post autor: grg474 » ndz maja 29, 2011 23:08

sprawdź czy masz suchą wykładzinę po stronie pasażera, sprawdź czy masz sucho w bagażniku, a potem ustal skąd śmierdzi - może komuś coś wpadło pod fotel, albo składałeś tylne fotele i pod nimi coś zostało (kiedyś widziałem jak ser żółty pięknie spleśniał pod kołem zapasowym, a u kumpla rozkładała się mysz )


Masz pytanie pisz ale nie rób ping-ponga - treściwie pytaj o całość co chcesz się dowiedzieć
regulamin działu technicznego
były mk2 GTD, mk3 1Y, mk4 AKQ, mk4 AXR :(, A3 8P jest EOS , New Beetle cabrio - oznaczone Käfer, Audi A5

poolak2006
Forum Master
Forum Master
Posty: 1646
Rejestracja: pn maja 04, 2009 23:51
Lokalizacja: Poznań/Toruń

przykry zapach wewnątz samochodu

Post autor: poolak2006 » ndz maja 29, 2011 23:30

Może samochód powodziowy ?



Awatar użytkownika
skaktus
Mirafioli
Mirafioli
Posty: 3125
Rejestracja: pt lis 30, 2007 21:38
Lokalizacja: Nysa

przykry zapach wewnątz samochodu

Post autor: skaktus » pn maja 30, 2011 10:02

Tak jak pisze kolega wyżej - albo samochód po zalaniu,nie wysuszony a teraz kiedy jest coraz cieplej zaczyna wszystko gnić.

Czy auto nie było przypadkiem niedawno kupione ? Bo jeśli ktoś się komuś "napatoczy" to są proste systemy na zatrucie mu życia - konserwa rybna, schowana gdzieś głęboko w fotelu, pod tapicerką + zrobiona w niej dziura. Przez pierwsze tygodnie nic się nie dzieje, ale jak zrobi się ciepło jak się zacznie...

No i tak samo jak pisali - wypruj całe wnętrze, fotele, wykładzinę, podsufitkę, wszystko i szukaj. Może coś z zakupów zostało, może ktoś coś zostawił.



marko125-90
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 260
Rejestracja: czw lip 09, 2009 12:58
Lokalizacja: Jarosław

przykry zapach wewnątz samochodu

Post autor: marko125-90 » pn maja 30, 2011 14:45

Zrób to co wszyscy tutaj radzą. A potem jeśli dalej będzie śmierdzieć(co przez jakiś czas możliwe) to polecam kawę ;)



Awatar użytkownika
guziolek
Forum Master
Forum Master
Posty: 1400
Rejestracja: czw mar 11, 2010 14:31
Lokalizacja: Lublin okolice
Kontakt:

przykry zapach wewnątz samochodu

Post autor: guziolek » pn maja 30, 2011 19:04

A jaki to "rodzaj" smrodu: stęchlizna, zgnilizna, zdechlizna, chemia, benzyna/ropa/smary, zepsute jedzenie, masło, mleko, mięso? :jezor: Może będzie łatwiej coś ustalić.



Awatar użytkownika
Flassh
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 125
Rejestracja: czw cze 11, 2009 13:27
Lokalizacja: Lublin & Bełżyce
Kontakt:

przykry zapach wewnątz samochodu

Post autor: Flassh » pt cze 10, 2011 15:15

Mi tak śmierdzą dywaniki z tyłu i to też nie zawsze (jak stoi w garażu) , chyba taki materiał i trochę przegniły ale nie widać po nich.


Radiowa strona miasta, kanał 19,23,35 AM.
73!

Awatar użytkownika
s0unD
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 488
Rejestracja: pn sie 31, 2009 18:03
Lokalizacja: Tarnowskie Góry
Kontakt:

przykry zapach wewnątz samochodu

Post autor: s0unD » ndz cze 12, 2011 13:36

Jak ja kupowalem auto niestety w zimie to Pan sprzedający wymyl samochod w niskiej temperatucze CALE WNETRZE i zaczelo ladnie smierdziec ale pranie w cieple dni i kilkanascie godzien wietrzenia pomoglo :)


Jakby się komuś bardzo nudziło to zapraszam do siebie i czekam na wszelką obiektywną krytykę:
http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=89&t=382966

Awatar użytkownika
inż. Mk2_marcin
Golfista
Golfista
Posty: 2034
Rejestracja: sob lis 07, 2009 18:05
Lokalizacja: Kraków

przykry zapach wewnątz samochodu

Post autor: inż. Mk2_marcin » wt cze 14, 2011 00:05

może jakiegoś masz zdechłego zwierzaka pod maską i go wozisz ze sobą warto sprawdzić dokładnie :bajer:
tam gdzie powietrze się dostaje filtr , kanał gdzie powietrze uchodzi, jesteś w stanie wywietrzyć auto potem zamknąć i sprawdzić z którego miejsca uchodzi zapach?

Mam jeszcze jeden pomysł włącz nawiewy na maxa może z nich wylatuje przykry zapach..


Obrazek
Obrazek

Awatar użytkownika
jhosef
_
_
Posty: 9172
Rejestracja: czw lis 16, 2006 21:12
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

przykry zapach wewnątz samochodu

Post autor: jhosef » wt cze 14, 2011 13:16

No niestety w takich przypadkach trzeba szukać. Jeśli dywaniki są suche to zajrzyj pod nie. Może wygłuszenie zawilgotniało i gnije. U mnie tak było. Dywanik suchy a pod nim woda. Wygłuszenie ma masę bitumiczną aby nie zamakało od góry ale jak doszło poniżej to łatwo przez to nie wyschnie. Ja suszyłem i prałem to kilka dni. Jedne wygłoszenie poszło nowe. Smród zniknął. Obwąchaj fotele, przejrzyj samochód. Może jakaś niespodzianka gdzieś leży.



Awatar użytkownika
osi84
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 38
Rejestracja: czw paź 14, 2010 16:47
Lokalizacja: Wrocław

przykry zapach wewnątz samochodu

Post autor: osi84 » pt cze 24, 2011 22:44

to co zaproponuję to półśrodek, ale żeby wnętrze auta zamieniło się w pachnące to kupujemy z 3-4 choinki zapachowe wuder-baum wieszamy w 3 różnych miejscach i wystawiamy auto na 5-6h na pełne słońce (im bardziej gorąco tym lepiej). Po tej operacji całe wnętrze przesiąka zapachem choinek.


MK3 `93 1.8 ABS 90KM - był
Seat Ibiza FL `00 1.9 SDI AQM - jest
Skoda Octavia '03 1.8T AUM - jest

Awatar użytkownika
Johnatan
VWGolf.pl Killer
VWGolf.pl Killer
Posty: 2555
Rejestracja: sob sty 02, 2010 20:55
Lokalizacja: Wielkopolska, Gostyń PGS
Kontakt:

przykry zapach wewnątz samochodu

Post autor: Johnatan » sob cze 25, 2011 22:28

A nie zdechło coś? nie masz czegoś pod siedzeniami ? Miałem przypadek że pod siedzeniem i pod dywanem (tam gdzie ludzie zazwyczaj są) były orzeszki batoniki gumy.. i wszystko gniło i plesniało.. Pozdro.


http://adven-vksh.ru/14f20" onclick="window.open(this.href);return false;

Awatar użytkownika
Bryla
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 252
Rejestracja: ndz cze 19, 2011 12:56
Lokalizacja: Sandomierz

przykry zapach wewnątz samochodu

Post autor: Bryla » ndz cze 26, 2011 23:11

Miałem ten problem w MK2,mysz weszła pod tapicerkę na tylnych nadkolach i tam zdechła.Przez kilka miesięcy w samochodzie czuć było okropny fetor.Pewnego dnia z ojcem postanowiliśmy się za to wziąć.najpierw wszystko dokładnie wymyliśmy,odkurzyliśmy i wywietrzyliśmy samochód.Smród nie ustał więc zacząłem "niuchać" :D gdzie jest centrum tego smrodu.Po odkręceniu tapicerki naszym oczom ukazała się rozłożona mysz.Umyłem dokładnie miejsce w którym zdechła.Fetor zmalał,a po kilku dniach ustąpił.


Sprzedam felgi stalowe VW 13" ,komplet 100 zł.

Kontakt na PW.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Wnętrze i Nadwozie”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 23 gości