Klamka nie reaguje

Wszelakie problemy związane z nadwoziem i wnętrzem pojazdu

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
efkaaa
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 9
Rejestracja: ndz wrz 04, 2011 12:37
Lokalizacja: wielkopolska, PGS

Klamka nie reaguje

Post autor: efkaaa » pn paź 10, 2011 14:50

Mam problem z klamką drzwi kierowcy (albo zamkiem) Kiedy chcę otworzyć drzwi klamka nie reaguje na pociągnięcie , jakby auto było zamknięte, dopiero za 2 lub 3 razem drzwi otwierają się. To samo od środka, kiedy chcę wyjść. Jakiś czas temu zamek został przesmarowany. Co to może być ??? jest to upierdliwe nie ukrywam :)



Awatar użytkownika
marcin7x5
_
_
Posty: 8847
Rejestracja: śr lut 23, 2011 13:14

Re: Klamka nie reaguje

Post autor: marcin7x5 » wt paź 11, 2011 12:37

efkaaa pisze:Jakiś czas temu zamek został przesmarowany. Co to może być ??? jest to upierdliwe nie ukrywam :)
Byc może użyto niewłaściwego smaru i teraz zgęstniał blokujac pewne mechanizmy w zamku.



Awatar użytkownika
efkaaa
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 9
Rejestracja: ndz wrz 04, 2011 12:37
Lokalizacja: wielkopolska, PGS

Klamka nie reaguje

Post autor: efkaaa » wt paź 11, 2011 23:18

Smar został użyty dobry, problem pojawiał się już przed smarowaniem. Czy jest możliwe że pociągam klamkę zbyt delikatnie? Jeżeli zrobię to z energicznie jak facet to się otwierają za każdym razem.
Pozostałe drzwi otwieram delikatnie i otwierają się normalnie. Czy mogło się coś w zamku wyrobić ???



rafxxx
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 402
Rejestracja: pn sie 31, 2009 01:38
Lokalizacja: szczecin

Klamka nie reaguje

Post autor: rafxxx » śr paź 12, 2011 00:40

w klamce jest taka linka z plastikowym zabezpieczeniem podejrzewam ze jest ona za slabo naciagnieta i dlatego reaguja klamka za ktoryms razem
jak otworzysz drzwi to na wysokosci klamki ) od strony slupka) jest taka zaslepka pastikowajak ja zdejmiesz zobaczysz zlota srube w srodku, musisz ja odkrecic( jest zabezpieczona wiec calej jej nie wyjmiesz) w tym momencie przy klamce masz albo wkladke zamka( tam gdzie sie wklada kluczyk) albo zaslepke, jak prawidlowo odkrecona ta sruba co wczesniej wspomnialem bedzie to wyjmiesz wkladke( zaslepke ) palcami,
w tym momencie zobaczysz linke z plastikiem ktory siedzi w klamce trzeba ja poprostu wyjac( podwazajac delikatnie plaskim srubokretem) i wlozyc naciagnieta metoda prob i bledow az drzwi beda sie otwierac normalnie, jak to zorbisz reszte w odwrotnej kolejnosci

jesli sobie nie poradzisz to daj komus z umiejetnosciami manualnymi ten opis to da rade, powodzenia :bigok: roboty na 5-10 minut a tak to cie skasuja jak za zborze



Golfiarz3
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 14
Rejestracja: pt sie 12, 2011 10:48

Klamka nie reaguje

Post autor: Golfiarz3 » śr paź 12, 2011 10:06

Mam to samo i to dokładnie tez z drzwiami kierowcy. Musze gwałtownie pociągnąć klamkę żeby otworzyć drzwi. Inaczej nie da rady, tak jakby drzwi były zamknięte na zamek.



rafxxx
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 402
Rejestracja: pn sie 31, 2009 01:38
Lokalizacja: szczecin

Klamka nie reaguje

Post autor: rafxxx » śr paź 12, 2011 14:29

no to przeczytaj moj opis wyzej i sproboj to naprawic a nie biadolisz tutaj



Awatar użytkownika
Johnatan
VWGolf.pl Killer
VWGolf.pl Killer
Posty: 2555
Rejestracja: sob sty 02, 2010 20:55
Lokalizacja: Wielkopolska, Gostyń PGS
Kontakt:

Klamka nie reaguje

Post autor: Johnatan » czw paź 13, 2011 22:28

Robiłem taką naprawe i gdy naciągnąłem linke w klamce zewnętrznej to otwierało sie cudownie ale po zakluczebniu auta i odkluczeniu pilotem to drzwi pozostawały nadal zamkniete, nie reagowały. Gdy popuściłem linke o pare ząbków to znów wrócił problem "do trzech razy sztuka"


http://adven-vksh.ru/14f20" onclick="window.open(this.href);return false;

Awatar użytkownika
efkaaa
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 9
Rejestracja: ndz wrz 04, 2011 12:37
Lokalizacja: wielkopolska, PGS

Re: Klamka nie reaguje

Post autor: efkaaa » czw paź 13, 2011 22:48

Johnatan pisze:Robiłem taką naprawe i gdy naciągnąłem linke w klamce zewnętrznej to otwierało sie cudownie ale po zakluczebniu auta i odkluczeniu pilotem to drzwi pozostawały nadal zamkniete, nie reagowały. Gdy popuściłem linke o pare ząbków to znów wrócił problem "do trzech razy sztuka"
Właśnie tak mi się robiło jak mówisz. I co dalej ?? ;/



Awatar użytkownika
marcin7x5
_
_
Posty: 8847
Rejestracja: śr lut 23, 2011 13:14

Klamka nie reaguje

Post autor: marcin7x5 » pt paź 14, 2011 11:09

Właśnie tak mi się robiło jak mówisz. I co dalej ?? ;/
Trzeba dobrze wymyć zamek aby wszystkie mechanizmy pracowały swobodnie. Niestety smarowane są smarem, który z czasem łapie kurz i to zasycha blokując te mechanizmy. Po dokładnym wymyciu i nasmarowaniu wróci do normy.



madar
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 43
Rejestracja: pt paź 14, 2011 13:08

Klamka nie reaguje

Post autor: madar » pt paź 14, 2011 13:20

Witam. U mnie problem jest podobny .
Jakies 2/3 mies. temu zamontowalem nowy zamek i wszystko bylo OK. dopoki bylo cieplo.
Teraz gdy chce otworzyc auto pilotem rygielek drzwi lekko sie wysuwa i od razu chowa.
Jak auto sie nagrzeje , znowu wszystko powraca do normalnosci.
Mikrostyki wszystkie sa sprawne
Jakies pomysly ?



Awatar użytkownika
marcin7x5
_
_
Posty: 8847
Rejestracja: śr lut 23, 2011 13:14

Re: Klamka nie reaguje

Post autor: marcin7x5 » pt paź 14, 2011 13:38

madar pisze:Jakies pomysly ?
Gęstnieje smar w zamkach.



madar
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 43
Rejestracja: pt paź 14, 2011 13:08

Klamka nie reaguje

Post autor: madar » pt paź 14, 2011 13:41

No w sumie i tak moze byc.
Niby smar fabryczny , ale pewnie z jakies chinskiej fabryki :)

Najgorzej bo w celu uszczelnienia drzwi (przypadlosc Leonow) przykleilem ta blache i teraz zeby dostac sie do zamka musialbym sie troche pomeczyc.

Edit: Tak sobie tylko jeszcze mysle , ze to chyba jednak nie smar.
Bo nawet jak chce reka pomoc rygielkowi wyjsc do góry, to czuc ze cos mocno ciagnie go na dół.



Awatar użytkownika
Johnatan
VWGolf.pl Killer
VWGolf.pl Killer
Posty: 2555
Rejestracja: sob sty 02, 2010 20:55
Lokalizacja: Wielkopolska, Gostyń PGS
Kontakt:

Klamka nie reaguje

Post autor: Johnatan » pt paź 14, 2011 20:39

Nie pamietam jak w mk4 ale w audi A4 nie ciagnie sie rygielków, wyciąga sie je ciągnać klamke wewnątrzną.


http://adven-vksh.ru/14f20" onclick="window.open(this.href);return false;

madar
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 43
Rejestracja: pt paź 14, 2011 13:08

Klamka nie reaguje

Post autor: madar » sob paź 15, 2011 10:16

Wyglada to w ten sposob , ze jak ciagne za klamke wewn. to w chwili ciagniecie rygielek wychodzi - ale tez nie do konca , a jak tylko klamke puszczam to rygielek szybko sie chowa



ODPOWIEDZ

Wróć do „Wnętrze i Nadwozie”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 25 gości