Wasze opinie o różnicach w lampach do Mk3

Wszelakie problemy związane z nadwoziem i wnętrzem pojazdu

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
skaktus
Mirafioli
Mirafioli
Posty: 3125
Rejestracja: pt lis 30, 2007 21:38
Lokalizacja: Nysa

Wasze opinie o różnicach w lampach do Mk3

Post autor: skaktus » pt paź 28, 2011 10:09

Projektory z Votexa nie mają soczewki. Są to typowe starem lampy.

O 1 V warto bawić się teraz, szczególnie przed zimą właśnie, bo nie to że dzień krótki to jeszcze ciemno mamy tak szybko że dobre światła to właśnie teraz podstawa.

Skoro wiesz co to legal to tłumaczyć ci nie trzeba co i jak. Xeny świecą rewelacyjnie, ale mają inne odcięcie i na zakrętach lecisz po oczach każdemu kto się nawinie. Nawet bardzo niskie ustawienie powoduje tutaj problem, dlatego typowe ori xenony mają odcięcie typu "światła z USA". Do tego dolicz że palniki chińskie sa loterią i jedne są mniejsze, drugie większe i wiele nie trafia w ogniskową lustra. Do tego przydało by się dołożyć spryskiwacze, ale nie te pierdki z allegro po 100 zł bo to nadaje się do zmoczenia szyby.

Wybór należy do ciebie.



Maggot
M & K
M & K
Posty: 2053
Rejestracja: czw lip 08, 2010 22:45

Re: Wasze opinie o różnicach w lampach do Mk3

Post autor: Maggot » pt paź 28, 2011 10:35

skaktus pisze:Projektory z Votexa nie mają soczewki.
Toć to napisałem :bajer:
skaktus pisze:Są to typowe starem lampy.
A za to dziękuję .(za potwierdzenie :pub: )

O 1 V warto bawić się teraz, szczególnie przed zimą właśnie, bo nie to że dzień krótki to jeszcze ciemno mamy tak szybko że dobre światła to właśnie teraz podstawa.
skaktus pisze: Xeny świecą rewelacyjnie, ale mają inne odcięcie i na zakrętach lecisz po oczach każdemu kto się nawinie. Nawet bardzo niskie ustawienie powoduje tutaj problem, dlatego typowe ori xenony mają odcięcie typu "światła z USA". Do tego dolicz że palniki chińskie sa loterią i jedne są mniejsze, drugie większe i wiele nie trafia w ogniskową lustra. Do tego przydało by się dołożyć spryskiwacze, ale nie te pierdki z allegro po 100 zł bo to nadaje się do zmoczenia szyby.

Wybór należy do ciebie.
I tutaj mi najwięcej "technicznie" wytłumaczyłeś - dzięki :pub:
Chciałem wiedzieć w czym leży problem w chinolach, teraz już jako tako wiem :)
Także jak już pisałem wcześniej - dlatego xen odpada .

Ale dalej nie wiem, czy jest sens się bawić w nowe lampy, głównie ze względu na poprawę widoczności w nocy ?;>
Hella ala mk4/in pro(ponoć słabe ?)/ projektory Tyc'a .



Awatar użytkownika
skaktus
Mirafioli
Mirafioli
Posty: 3125
Rejestracja: pt lis 30, 2007 21:38
Lokalizacja: Nysa

Wasze opinie o różnicach w lampach do Mk3

Post autor: skaktus » pt paź 28, 2011 14:58

Hella ala MK4 o ile są oryginalne są polecane i chwalone. Nie wiem jak z InPro, podejrzewam że jest podobnie tj dobrze. Projektory TYCa sam posiadam i ogólnie rzecz biorą - przy dobrych żarówkach i przekaźnikach nie ma co porównywać lamp do zwykłych. TYCe dają równomiernie rozłożone światło na całej długości. Ja na takich śmigam ponad rok i jestem zadowolony. Jednak mam zamontowane dodatkowo lampy dzienne i dzięki temu nie wypalam lamp i żarówek.

Co do xenonów - mam w domu tego pełno i powiem tylko tyle - palniki rozgrzewające się do ponad 200 st są wklejane w podstawę za pomocą...sylikonu. Czasem można spotkać takie z metalowym mocowaniem, ale to naprawdę ciężko dorwać - loteria. Najlepsze były z mocowaniem porcelanowym, ale te to koszt około 150 zł sztuka.



Maggot
M & K
M & K
Posty: 2053
Rejestracja: czw lip 08, 2010 22:45

Re: Wasze opinie o różnicach w lampach do Mk3

Post autor: Maggot » ndz paź 30, 2011 15:33

skaktus pisze:...Projektory TYCa sam posiadam i ogólnie rzecz biorą - przy dobrych żarówkach i przekaźnikach nie ma co porównywać lamp do zwykłych. TYCe dają równomiernie rozłożone światło na całej długości. Ja na takich śmigam ponad rok i jestem zadowolony.[...]
I o to mi właśnie chodziło :bajer:

W skrócie - czy są dużo lepsze od ori lamp - h1+h1, dzięki :)



Awatar użytkownika
dawidb1987
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 131
Rejestracja: ndz mar 14, 2010 12:49
Lokalizacja: Zamość/Tomaszów Lub.

Wasze opinie o różnicach w lampach do Mk3

Post autor: dawidb1987 » śr lis 02, 2011 14:37

Ja mam u siebie h1+h1 i prawdę mówiąc nie narzekam, chociaż mam jedną sugestie :D
Ostatnio zaszalałem i kupiłem 2x H1 firmy OSRAM kosztowało mnie to 60 PLN ale różnica masakralna. Ogólnie rzecz biorąc projektory h1+h1 w moim mniemaniu dają radę, ale dobra żarówka też robi swoje i tu nie ma co się oszukiwać ;)


http://www.youtube.com/watch?v=SrPu-xGrKrk

Maggot
M & K
M & K
Posty: 2053
Rejestracja: czw lip 08, 2010 22:45

Wasze opinie o różnicach w lampach do Mk3

Post autor: Maggot » śr lis 02, 2011 15:48

dawidb1987, tylko, że żarówki mam akurat dobre :bajer: ale dzięki za posta :pub:
Może po prostu zbyt dużo wymagam ^^ Ostatecznie jeszcze sprawę mam do przemyślenia .

Ps. używacie jakichś dodatkowych świateł przeciwmgielnych ? Mnie ostatnio nieziemska mgła spotkała na trasie i standard sobie nie radził (lub znów mam za wysokie wymagania ^ )



Awatar użytkownika
skaktus
Mirafioli
Mirafioli
Posty: 3125
Rejestracja: pt lis 30, 2007 21:38
Lokalizacja: Nysa

Wasze opinie o różnicach w lampach do Mk3

Post autor: skaktus » śr lis 02, 2011 16:50

Standardowe przeciwmgielne to ogólnie rzecz biorąc kaplica - świeci to tak naprawdę na jakieś 10 metrów i za bardzo na tym się nie pośmiga.

Ja na dniach montuję xenon do przeciwmgielnych, chyba jedyne wyjście.



Maggot
M & K
M & K
Posty: 2053
Rejestracja: czw lip 08, 2010 22:45

Wasze opinie o różnicach w lampach do Mk3

Post autor: Maggot » śr lis 02, 2011 16:54

skaktus, daj znać i jak możesz cyknij jakieś fotki na żarówach i osobne na xenonach albo z żarówką w jednym, a xenem w drugim i uploadnij :food:
Sam o tym myślałem dawno temu ale nie wiedziałem co z tego wyniknie... Także czekam z niecierpliwością na jakąś fotorelację z Twojej strony :pub:



Awatar użytkownika
skaktus
Mirafioli
Mirafioli
Posty: 3125
Rejestracja: pt lis 30, 2007 21:38
Lokalizacja: Nysa

Wasze opinie o różnicach w lampach do Mk3

Post autor: skaktus » śr lis 02, 2011 18:48

Spoko, relacja będzie, teraz czekam na przetwornice i palniki.

Wrzucam barwę 4,3 nic więcej. Zależy mi na ilości światła, nie barwie.



GRIZLI
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 416
Rejestracja: wt sie 22, 2006 19:31
Lokalizacja: MALBORK Hamburg
Kontakt:

Wasze opinie o różnicach w lampach do Mk3

Post autor: GRIZLI » śr lis 02, 2011 22:54

Oooo, chłopaki ale szalejeeeecie :chytry: . Ksenony w przeciwmgielne? To ile Wy jeździcie w czasie gęstej mgły? 200?


Octavia III -1.4 DSG ---[/i]

Maggot
M & K
M & K
Posty: 2053
Rejestracja: czw lip 08, 2010 22:45

Wasze opinie o różnicach w lampach do Mk3

Post autor: Maggot » czw lis 03, 2011 00:45

Ostatnio jechalem 50 ze strachem w oczach po kretej drodze, wiec nie trzeba Vmax by przydal sie taki dodatek:> 4300 najlepszy wybor:)



Awatar użytkownika
Wesley
OEM+ Lover
OEM+ Lover
Posty: 966
Rejestracja: sob maja 23, 2009 11:19
Lokalizacja: podlasie

Re: Wasze opinie o różnicach w lampach do Mk3

Post autor: Wesley » sob lis 12, 2011 18:44

Maggot pisze:Ale dalej nie wiem, czy jest sens się bawić w nowe lampy, głównie ze względu na poprawę widoczności w nocy ?;>
Hella ala mk4/in pro(ponoć słabe ?)/ projektory Tyc'a .
Jest sens się dalej bawić, polecam projektory Helli, klasyczna dobra lampa, jeżdżę na zwykłych żarówkach i jest wyśmienicie, na in.pro. szału nie ma na xenonie 6k ale lepiej świeca niż ori H1
Pozdrawiam :wink:



Maggot
M & K
M & K
Posty: 2053
Rejestracja: czw lip 08, 2010 22:45

Wasze opinie o różnicach w lampach do Mk3

Post autor: Maggot » sob lis 12, 2011 21:34

Wesley, również już nie pierwszy raz czytam o niezbyt pochlebnej opinii In pro..wygląd niezły mają, soczewka niby jest ALE...szału nie ma .
Sprawa do przemyślenia, w każdym bądź razie - dzięki za odpowiedź :pub:



Awatar użytkownika
skaktus
Mirafioli
Mirafioli
Posty: 3125
Rejestracja: pt lis 30, 2007 21:38
Lokalizacja: Nysa

Wasze opinie o różnicach w lampach do Mk3

Post autor: skaktus » ndz lis 13, 2011 12:35

Projektory helli są dobre, ale trafić na hellę w dobrym stanie to cud. Kupiłem dwa zestawy soczewek, hella, wersja smoked, używane. Lustra w lampie matowe...

Podobnie jak InPro ma odchyły, tak samo hella Celis - reflektory za 1000 zł na soczewce a świecą kiepsko.



ODPOWIEDZ

Wróć do „Wnętrze i Nadwozie”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 10 gości