Problem ze schowkiem

Wszelakie problemy związane z nadwoziem i wnętrzem pojazdu

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
Jacob's
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 10
Rejestracja: czw wrz 15, 2011 15:38
Lokalizacja: SosnoVWiec

Problem ze schowkiem

Post autor: Jacob's » ndz lis 06, 2011 17:56

Witam serdecznie. :)

Od Sierpnia tego roku posiadam Golfa MK3 z 94 r. Jestem z niego bardzo zadowolony, mechanicznie nie ma z nim problemów, wszystko chodzi jak należy, lecz jest jeden problem we wnętrzu autka.

Mianowicie została uszkodzona klapka od schowka, poprzedni właściciel poinformował mnie o tym przed kupnem i mówił, że sama wymiana klapki jest łatwa i tania.
Dokładnie mówiąc sama klapka trzyma się (prawdopodobnie) na samym zamkniętym zamku, i niestety moimi kluczami nie da się go otworzyć (wkładam klucz, i chcąc przekręcić zamek wogóle nie reaguje na ruchy w prawo i w lewo)
O dziwo, gdy mój kolega kupił VW Polo, pożyczyłem na chwilę jego kluczyk i chciałem sprawdzić, czy będzie klucz pasował, gdy włożyłem klucz do zamka doznałem szoku, klucz się przekręcił! lecz niestety schowek się nie otworzył.
Aktualnie klapka jest jak by wyrwana, nie ma mocowania od dołu (można spokojnie wsadzić palec do środka, lecz nie głęboko) jedynie trzyma się na zamku, a klamka do otwierania rusza się swodobnie i nie reaguje wogóle na otwarcie (tak jak by sprężyny nie było)

Dlatego proszę was forumowicze o pomoc i porady:

- W jaki sposób mogę wymontować klapkę od schowka, lub gdzie znajdują się śruby mocujące do klapki?
- Czy są dostępne klapki bez zamka, jedynie z samą klamką do otwierania do Golfa MK3?
- Czy trzeba wymieniać cały schowek czy można wymontować tylko klapke od schowka a wnętrze zostawić?

Czekam na waszą pomoc, i z góry dziękuje za pomocne odpowiedzi :)



Ewutek

Problem ze schowkiem

Post autor: Ewutek » ndz lis 06, 2011 18:12

miałam coś podobnego nie mogłam otworzyć schowka... odłamał mi się pod wpływem siły mojej siostrzyczki taki mały plastikowy element... próbowałam kluczem wszystkim i nic... myślałam najpierw żeby całe je wymienić ale jak sprawdzałam na necie czy idzie takie do kupić to nie bardzo.... nie wiele myśląc dosłownie wzięłam i wyrwałam drzwiczki od schowka... znalazłam to co sie odłamało przerobiłam posklejałam i zamontowałam z powrotem teraz działa jak nowe :) Ale nie wiem czy w twoim przypadku wyrywanie drzwiczek też okaże się korzystne :D



Awatar użytkownika
Jacob's
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 10
Rejestracja: czw wrz 15, 2011 15:38
Lokalizacja: SosnoVWiec

Problem ze schowkiem

Post autor: Jacob's » ndz lis 06, 2011 18:16

Też tak myślałem, żeby wyrwać na chama, ale nie wiem jakie to skutki będzie miało, narazie szukam nowych drzwiczek, a potem będe myślał o wyrwaniu :D



Awatar użytkownika
Paweł Marek
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 26259
Rejestracja: czw lis 18, 2004 22:29
Lokalizacja: Biertowice, Małopolska

Problem ze schowkiem

Post autor: Paweł Marek » ndz lis 06, 2011 18:47

nie bardzo kapuję twój opis ale jeśli zdarzyło się to co wszystkim, czyli odłamała się dźwignia klapki to w górnym prawym rogu nad klapką wciśnij cienki twardy drut (szprycha) i manewruj nim tak żeby nacisnąć w dół dźwignię zamka. Jesli nie jest zamknięty z kluczyka to się otworzy


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

Awatar użytkownika
Jacob's
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 10
Rejestracja: czw wrz 15, 2011 15:38
Lokalizacja: SosnoVWiec

Problem ze schowkiem

Post autor: Jacob's » ndz lis 06, 2011 23:48

Właśnie obawiam się, że jest zamknięty na zamek, i to jest największy problem. Ale spróbuje twojej metody.



ODPOWIEDZ

Wróć do „Wnętrze i Nadwozie”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 30 gości