Woda pod dywanikiem z tyłu

Wszelakie problemy związane z nadwoziem i wnętrzem pojazdu

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
Qto
_
_
Posty: 19378
Rejestracja: pt wrz 01, 2006 19:14
Lokalizacja: Guadalajara
Auto: MK 4
Silnik: ASZ
Kontakt:

Woda pod dywanikiem z tyłu

Post autor: Qto » pn sty 09, 2012 03:39

poolak2006, ja u siebie bardzo długo lokalizowałem przeciek...ostatecznie wytargałem z auta wszystko...podsufitkę, słupki, tapicerki drzwi, deskę i wykładzinę. Założyłem kierownicę, wpiąłem licznik, wsadziłem fotel kierowcy i heja na myjkę...okazało się że leci właśnie tą uszczelką pomiędzy drzwiami a blachą...ale to leciało tak że przez 2min na myjce pojawiło się dosłownie kilka kropel. W całym aucie, we wszystkich możliwych miejscach (antena, lampy tylne, wkoło drzwi, linka do otwierania maski, wiązka idąca przez podszybie, wiązka nad pedałami, filtr kabinowy...w niektórych jeszcze linka gazu)...no i przy drzwiach kierowcy pokazał się malutka plamka. Wcześniej próbowałem szukać bezskutecznie...suszyłem auto z nadzieją że już wody nie będzie, mijało pół roku-rok i pod wykładziną było mokro. Im większy przeciek tym łatwiej zlokalizować...ja się musiałem trochę napocić żeby te kilka kropel wychwycić. Po ogarnięciu przyczyny postanowiłem sprawdzić efekty pracy...na myjkę i lałem kilka minut wodę na drzwi, zaczęła się pokazywać wilgoć przy głośniku...ale stwierdziłem że takie opady z nieba są niemożliwe i po objechaniu dystansu silikonem zostawiłem temat.
Generalnie trzeba się trochę przyłożyć i na pewno znajdzie się przeciek...



Awatar użytkownika
guziolek
Forum Master
Forum Master
Posty: 1400
Rejestracja: czw mar 11, 2010 14:31
Lokalizacja: Lublin okolice
Kontakt:

Re: Woda pod dywanikiem z tyłu

Post autor: guziolek » pn sty 09, 2012 20:22

poolak2006 pisze:guziolek, Właśnie też widziałem takie przypadki ... tylko tu to jest jakieś dziwne ... czasami zrobię 400km w deszczu i nie ma nic... a jak stoi i pada to woda leci ... ;/ ta blacha była demontowana kilkukrotnie i zawsze był ten problem ... uszczelię chyba to sylikonem ...
Mi też ostatnio po 2 dniach siąpienia deszczu i śniegu oraz postoju pod chmurką po ruszeniu pociekło pare kropel po progu pasażera. Sprawdziłem dywany i poza tym co zobaczyłem sucho, więc narazie się nie czepiam.
Pewnie to jakiś taki urok golfów IV, że na postoju gdzieś zacieka bardziej niż podczas jazdy :jezor:



Awatar użytkownika
MoRo87
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 11
Rejestracja: wt sty 10, 2012 18:48
Lokalizacja: Katowice

Woda pod dywanikiem z tyłu

Post autor: MoRo87 » wt sty 10, 2012 19:43

witam :) jestem posiadaczem Vw golfa mk4 3 drzwiowy , i zauważyłem problem na tylnej wycieraczce gromadzi się woda od strony kierowcy ;/ smarowałem uszczelki , przetykałem podszybie . Lecz problem dalej został gdy otwieram drzwi po deszczu na progu gromadzi się woda która po otwarciu spływa na ziemie , a nadmiar przedostaje się na tylnia wycieraczkę . Proszę o wskazówki gdzie szukać gdyż juz nie mam pojęcia ;/ z góry dziekuję :)


stań ze mną vis a vis powiedz mi kto jest ten zły? czy ja, czy ty?!

Awatar użytkownika
guziolek
Forum Master
Forum Master
Posty: 1400
Rejestracja: czw mar 11, 2010 14:31
Lokalizacja: Lublin okolice
Kontakt:

Woda pod dywanikiem z tyłu

Post autor: guziolek » wt sty 10, 2012 20:47

MoRo87, szukaj tam i tak, gdzie m.in ja i Qto pisaliśmy wyżej.



Awatar użytkownika
MoRo87
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 11
Rejestracja: wt sty 10, 2012 18:48
Lokalizacja: Katowice

Woda pod dywanikiem z tyłu

Post autor: MoRo87 » wt sty 10, 2012 21:26

czytając posty wyżej nie znalazłem osoby która by miała podobny problem ;/ a coraz bardziej zastanawiam się czy to nie będzie ta uszczelka która idzie od dachu do podszybia . Mam takie pytanie a w progach drzwiowych jest kanalik odprowadzający wodę ??


stań ze mną vis a vis powiedz mi kto jest ten zły? czy ja, czy ty?!

Awatar użytkownika
oskar34
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 26
Rejestracja: czw lis 09, 2006 04:02
Lokalizacja: OLAWA

Woda pod dywanikiem z tyłu

Post autor: oskar34 » śr sty 11, 2012 07:52

u mnie jest to samo woda i koniec leje sie i mam zamiar wszystko wyciągać i suszyć pewnie leje sie przez filtr kabinowy dzisiaj nie zrobię tego bo mam nocki ale zobaczę w sobotę ,



Awatar użytkownika
guziolek
Forum Master
Forum Master
Posty: 1400
Rejestracja: czw mar 11, 2010 14:31
Lokalizacja: Lublin okolice
Kontakt:

Re: Woda pod dywanikiem z tyłu

Post autor: guziolek » śr sty 11, 2012 20:04

MoRo87 pisze:czytając posty wyżej nie znalazłem osoby która by miała podobny problem ;/ a coraz bardziej zastanawiam się czy to nie będzie ta uszczelka która idzie od dachu do podszybia . Mam takie pytanie a w progach drzwiowych jest kanalik odprowadzający wodę ??
Nie wiem co ty sobie wyobrażasz? Chyba że w każdym golfie IV będzie przeciekać idealnie w tym samym miejscu i stróżka wody układać się będzie tak samo spływając po progu? Napisane masz jak i gdzie może przeciekać, reszta to twoje chęci żeby sprawdzić którędy cieknie. Ja, ani nikt inny tego za ciebie robić nie będziemy, a szklanej kuli tez nikt nie posiada żeby ci powiedzieć którędy to w przypadku Twojego auta cieknie. Jak ci się empirycznie nie chce sprawdzać to jedź do mechanika, jemu się za odpowiednią opłatą zechce i będziesz miał problem z głowy :bigok:



Awatar użytkownika
oskar34
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 26
Rejestracja: czw lis 09, 2006 04:02
Lokalizacja: OLAWA

Woda pod dywanikiem z tyłu

Post autor: oskar34 » czw sty 12, 2012 07:22

witam panowie nie gryźcie sie sprawdziłem filtr jest suchy po południo rozbieram vw na części ,pozdrawiam ,



Awatar użytkownika
Qto
_
_
Posty: 19378
Rejestracja: pt wrz 01, 2006 19:14
Lokalizacja: Guadalajara
Auto: MK 4
Silnik: ASZ
Kontakt:

Woda pod dywanikiem z tyłu

Post autor: Qto » czw sty 12, 2012 09:52

oskar34, przez filtr poleci tylko na dywanik pasażera...będzie kapało spod schowka. Tam ciężko znaleźć inną możliwość...



Awatar użytkownika
guziolek
Forum Master
Forum Master
Posty: 1400
Rejestracja: czw mar 11, 2010 14:31
Lokalizacja: Lublin okolice
Kontakt:

Woda pod dywanikiem z tyłu

Post autor: guziolek » czw sty 12, 2012 21:02

oskar34, ja nie chcę tu nikogo w błąd wprowadzać i być w jakiś sposób chamski, bo to nie jest ideą forum, ale ile można powtarzać to samo? :panna: Przecież to wystarczy na zdrowy chłopski rozum wziąć.
Przykład:
Masz problem z przeciekiem, po prawej stronie mokry dywanik tu i tu.

Szukasz na forum czy ktoś miał podobnie (niekoniecznie 100% identycznie), bo to maszyna i ta sama usterka może się w różny sposób objawiać. (Z resztą w życiu tak samo, 10 ludzi upije się po wypiciu 0,5, a trafi się jeden, któremu litra będzie mało :hmm: )

Sprawdzasz to w pierwszej kolejności i jak dopiero to nie przynosi skutku, to piszesz że u Ciebie jest coś inaczej "pomocy" :los2:

Tutaj kolega napisał że u niego cieknie po progu, ale na tylny dywanik. Czym to się zasadniczo różni od cieknięcia po progu na przedni dywanik? Jak dla mnie prawie niczym. 90% szans, że będzie ciekło taką drogą jak pisaliśmy, ale trzeba sprawdzić :bigok:

Tyle gwoli wyjaśnień i sry za offtop :popcorn:



Awatar użytkownika
Qto
_
_
Posty: 19378
Rejestracja: pt wrz 01, 2006 19:14
Lokalizacja: Guadalajara
Auto: MK 4
Silnik: ASZ
Kontakt:

Woda pod dywanikiem z tyłu

Post autor: Qto » czw sty 12, 2012 23:13

guziolek, :pub:
Temat zamykam. Dodam jeszcze, że miałem kiedyś przypadek...jakiś matoł pociągnął kabel od aku do pieca w bagażniku tak, że auto zalewało się wodą...właśnie na miejscu nóg pasażera za kierowcą. Oczywiście podszybie wykluczyłem bo jak woda z przodu poleci na tył a przód suchy...ale woda zbierała się w takim tempie że nie trudno było zlokalizować przeciek. Podszybie out i widzę uszczelnienie linki otwierania maski wyciągnięte i puszczona tamtędy piękny, czerwony kabel. Woda leciała po kablu, pozostawiając wszystko dookoła suche...mniej więcej na wysokości mocowania pasów kierowcy kabel się lekko załamywał i woda sobie robiła kap, kap na wycieraczkę z tyłu.

Koniec tematu...miejsca którędy woda może się odstawać są opisane, teraz tylko szukać przecieku.



poolak2006
Forum Master
Forum Master
Posty: 1646
Rejestracja: pn maja 04, 2009 23:51
Lokalizacja: Poznań/Toruń

Woda pod dywanikiem z tyłu

Post autor: poolak2006 » czw sty 26, 2012 03:05

Po zdemontowaniu tapicerki oczywiście auto potraktowałem dużym ciśnieniem. Do środka oczywiście dostałem się od przeciwnej strony i moim oczom ukazał się taki oto widok Obrazek Widać jak woda sobie ładnie leci w miejscu pokazanym strzałką. Odkręciłem blachę usunąłem starą uszczelkę, odtłuściłem i przykleiłem nową uszczelkę (miałem pod ręką uszczelkę od okien 6mm wysoka koszt coś koło 7zł). Minął już jakiś czas i nic się nie dzieje. Nie wiem ile kosztuje ori uszczelka -> nie miałem czasu podjechać się spytać, ale widać że ta tez daje radę. Tylko trzeba zastosować taka grubszą koło 6mm. Moja uszczelka miał kształt litery E.



Zablokowany

Wróć do „Wnętrze i Nadwozie”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 30 gości