Bagażnik dachowy Golf IV

Wszelakie problemy związane z nadwoziem i wnętrzem pojazdu

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
lolek99
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 56
Rejestracja: śr lip 08, 2009 06:34
Lokalizacja: Żary
Kontakt:

Bagażnik dachowy Golf IV

Post autor: lolek99 » śr lip 13, 2011 19:11

Witam,szukam jakiegoś bagażnika na dach do golfa IV 3D oraz mocowań na rowery.Moje pytanie czy możecie jakieś modele polecić nie drogie bo ja nie mam pojęcia co kupić.



Awatar użytkownika
mvp
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 44
Rejestracja: wt lis 27, 2007 20:52
Lokalizacja: warszawa

Bagażnik dachowy Golf IV

Post autor: mvp » pn lip 18, 2011 15:34

ja używam bagażnika firmy Mont Blank (nie pamiętam dokładnego modelu - mogę sprawdzić w domu) - pełen automat - jak w sklepie Ci wszystko ustawią po konkretną szerokość samochodu to później montujesz sam w 5 minut bez narzędzi i bez pomocy drugiej osoby. Niestety nie był super tani (okolo 300 PLN) - 50 PLN tanśza była wersja bez opcji "szybkiego montażu".

do tego musisz kupic uchwyty pod rowery - na ogol im drozsze tym lepsze - musisz zdecydowac jak często chcesz jezdzic - ja kiedys uzywalem takich za 35 PLn z carrefoura :D ale to jednak strasznie slabo wykonane jest , dlugi montaż i jeszcze trzeba dodatkowe zabezpieczenia uzywac - rok temu kupilem uchwyty Thule (jakis prawie podstawowy model - chyba 120 PLN za sztuke) i jestem mega zadowolony - wygodny montaż - nie niszczą roweru, dobrze trzymaja, maja zamek do zapiecia roweru, wiec nikt Ci go na stacji benzynowej szybko nie zdejmie jak pojdziesz placic za paliwo.

niestety - w totalu to sporo kasy wychodzi ale jak planuje sie czestrze wyjazdy to sie oplaca :) szczegolnie radze na poczatku zainwestowac w ten bazowy bagaznik zeby sobie samochodu nie zniszczyc! uchwyty na rower mozesz narazie potestowac jakies tansze :)



Awatar użytkownika
mvp
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 44
Rejestracja: wt lis 27, 2007 20:52
Lokalizacja: warszawa

Bagażnik dachowy Golf IV

Post autor: mvp » pn lip 18, 2011 15:43

a tu obecne zastosowanie mojego bagażnika :) Golfik daje rade!! :okej:
Obrazek



Awatar użytkownika
zimnylech
Forum Master
Forum Master
Posty: 1069
Rejestracja: sob sie 21, 2010 14:40
Lokalizacja: EL/D.

Bagażnik dachowy Golf IV

Post autor: zimnylech » sob lip 23, 2011 19:51

http://allegro.pl/bagaznik-vw-golf-iv-3 ... 33751.html" onclick="window.open(this.href);return false;

ale drogi ja u goscia w lodzi za 150 zl kupilem

http://allegro.pl/bagaznik-na-rower-thu ... 09546.html" onclick="window.open(this.href);return false;

wyglada i super sie sprawuje mam 2


ROBIĘ TO CO LUBIĘ, LUBIĘ TO CO ROBIĘ
Obrazek
Obrazek

Awatar użytkownika
Demoniq
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 210
Rejestracja: czw paź 23, 2008 12:39
Lokalizacja: 3-miasto

Bagażnik dachowy Golf IV

Post autor: Demoniq » śr sie 24, 2011 11:56

Osobiscie posiadam oryginalny bagaznik VW (pierwszy link zimnegolecha). Kupilem uzywany za 200 zl. Sprawdzany i testowny juz kilkukrotnie, calkiem rozsadna konstrukcja. Przede wszystkim sztywny i stabilny. Mankamentem sa spore opory powietrza i wzrost zuzycia paliwa o 0,2-0,4l (jesli bedziesz go mial samego umieszczonego na sachu, bez np. boxa).

Niestety uchwytu rowerowego nei posiadam ale moze zobacz tutaj: http://www.adac.de/infotestrat/tests/au ... geId=31968
Ja wybralem po ich testach box dachowy i jestem bardzo zadowolony, chociaz kosztowal nie malo ;)


The quality of the car depends on how good the driver manipulates it

dzida_
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 41
Rejestracja: pn wrz 28, 2009 20:50
Lokalizacja: Podlasie

Re: Bagażnik dachowy Golf IV

Post autor: dzida_ » śr sie 24, 2011 12:37

lolek99 pisze:Witam,szukam jakiegoś bagażnika na dach do golfa IV 3D oraz mocowań na rowery.Moje pytanie czy możecie jakieś modele polecić nie drogie bo ja nie mam pojęcia co kupić.
ja mam co prawda na relingi, ale kupiłem najtańsze co znalazłem na allegro: bazowy z belkami za okoo 120 zł i 2 uchwyty na rowery po około 40 zł każdy - razem 200 zł i w zupełności dają radę - robiłęm już z 2 rowerami trasę 500 km w jdną stronę i nic się nie działo, tak wiec IMO nie ma sensu przepłącać za jakieś THULE po 500 zł



Awatar użytkownika
zimnylech
Forum Master
Forum Master
Posty: 1069
Rejestracja: sob sie 21, 2010 14:40
Lokalizacja: EL/D.

Re: Bagażnik dachowy Golf IV

Post autor: zimnylech » śr sie 24, 2011 14:08

dzida_ pisze:
lolek99 pisze:Witam,szukam jakiegoś bagażnika na dach do golfa IV 3D oraz mocowań na rowery.Moje pytanie czy możecie jakieś modele polecić nie drogie bo ja nie mam pojęcia co kupić.
ja mam co prawda na relingi, ale kupiłem najtańsze co znalazłem na allegro: bazowy z belkami za okoo 120 zł i 2 uchwyty na rowery po około 40 zł każdy - razem 200 zł i w zupełności dają radę - robiłęm już z 2 rowerami trasę 500 km w jdną stronę i nic się nie działo, tak wiec IMO nie ma sensu przepłącać za jakieś THULE po 500 zł

kolego jakies to moga byc relingi z biedronki a nie thule, mnie mój uzywany komplet wyniosl wlasnie 500 zl ale jest alu i aero wiec nie pogwizduje , oczywiscie najnowszy uchwyt thule na rowery za 450 zl szt to przesada, ale na allegro mozna cos wybrac jak sie poszuka


ROBIĘ TO CO LUBIĘ, LUBIĘ TO CO ROBIĘ
Obrazek
Obrazek

Awatar użytkownika
Paviarotti
Lord GTI
Lord GTI
Posty: 3931
Rejestracja: wt paź 18, 2011 22:39
Lokalizacja: Jędrzejów

Bagażnik dachowy Golf IV

Post autor: Paviarotti » śr sty 18, 2012 17:24

Odkopię trochę temat i zapytam - czy bagażnik bazowy różni się w wersjach 3d i 5d? czy to jest ten sam model? chodzi mi o oryginalny produkt VW.


Obrazek

Awatar użytkownika
zimnylech
Forum Master
Forum Master
Posty: 1069
Rejestracja: sob sie 21, 2010 14:40
Lokalizacja: EL/D.

Bagażnik dachowy Golf IV

Post autor: zimnylech » śr sty 18, 2012 19:35

to samo


ROBIĘ TO CO LUBIĘ, LUBIĘ TO CO ROBIĘ
Obrazek
Obrazek

Shmatan
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 6972
Rejestracja: sob sie 01, 2009 22:06
Lokalizacja: Rzeszów
Kontakt:

Bagażnik dachowy Golf IV

Post autor: Shmatan » czw sty 19, 2012 16:05

zimnylech, na zdjeciach mocowania sa inne



Awatar użytkownika
zimnylech
Forum Master
Forum Master
Posty: 1069
Rejestracja: sob sie 21, 2010 14:40
Lokalizacja: EL/D.

Bagażnik dachowy Golf IV

Post autor: zimnylech » czw sty 19, 2012 18:45

pewnie
w 5d wchodzi pod drzwi a w 3d pod uszczelka, bo przeciez z tylu nie m drzwi , nie wiem o czym myslalem jak to pisalem


ROBIĘ TO CO LUBIĘ, LUBIĘ TO CO ROBIĘ
Obrazek
Obrazek

paczasss
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 43
Rejestracja: śr mar 10, 2010 19:36
Lokalizacja: Pl
Kontakt:

Bagażnik dachowy Golf IV

Post autor: paczasss » wt sty 24, 2012 16:18

Witam . Panowie podpowiedzcie czy bagażnik od punto II pasuje do golfa IV z 98 r hatchbag ??


paczasss

Awatar użytkownika
Haki
_
_
Posty: 6070
Rejestracja: czw paź 16, 2008 18:10
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Re: Bagażnik dachowy Golf IV

Post autor: Haki » wt sty 24, 2012 18:07

paczasss pisze:Witam . Panowie podpowiedzcie czy bagażnik od punto II pasuje do golfa IV z 98 r hatchbag ??
a niby dlaczego ma pasować ?? bo nie przypominam sobie by Fiat był tym samym co VW :bajer:

Powiem Ci tak - jeśli to jakiś uniwersalny a nie stricte przypisany do auta to może i podejdzie . w innym przypadku - :ass:


Miarą inteligencji człowieka-jest umiejętność szukania w Google

MK IV Variant AGR NAPĘDZANY przez ON

paczasss
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 43
Rejestracja: śr mar 10, 2010 19:36
Lokalizacja: Pl
Kontakt:

Bagażnik dachowy Golf IV

Post autor: paczasss » wt sty 24, 2012 20:00

Kiedyś czytałem w necie ze bagażnik dachowy od punto II pasuje do golfa IV hatchbag więc jeśli ktoś jest pewien proszę o potwierdzenie tej tezy ...


paczasss

ODPOWIEDZ

Wróć do „Wnętrze i Nadwozie”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 29 gości