dużo pytań apropo rzeczy z wnetrza auta.

Wszelakie problemy związane z nadwoziem i wnętrzem pojazdu

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Matifcb
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 508
Rejestracja: czw sty 12, 2012 15:42
Lokalizacja: Bydgoszcz

dużo pytań apropo rzeczy z wnetrza auta.

Post autor: Matifcb » ndz kwie 01, 2012 21:53

posiadam golfa 1.6 i mam pare pytań ( niektore sa naprawde banalne i az brzydko o nie pytac )

1. kluczyk - wymienilem baterie w srodku ( oprocz bateri jest tam sprezynka i blaszka w ksztalcie polkola i lampka). Czy powinien byc tam jakis uklad scalony bo kluczyk mi nie otwiera drzwi ani lampka nawet sie nie swieci.

2. Nieraz ( nie koajrze dokladnie kiedy to wystepujke bo bardzo rzadko mi sie to zdazylo) jak zamykam kluczykiem zamek i zadziala centralny zamykajac wszystkie inne drzwi lekko uchyla mi sie szyba.

3. Zagadka jest dla mnie wersja auta - w bagazniku mam naklejke ze jest to wersja basis ale czytajac w internecie wyposazenie tej wersji widze u siebie bogatsza opcje np dodatkowo mam :
* przyciemniane kierunkowskazy tylne i boczne.
* kieszeń na tylnej części oparcia przednich siedzeń;
* gniazdko zasilające 12V w bagażniku
* elektryczne szyby z tylu i przodu
* centralny zamek z blokadą wewnętrzną;
nie wiem czy to pomoze ale mam glosniki kolo lusterek

4. czy ma ktos instrukcje z obrazkami jak zdjac mieszek poniewaz mam problem ze zdjeciem pierscienia metalowego z galki ( podobno trzeba to srubokretem poszerzyc zeby ten pierscien sie zsunal)

5. Mam rozwalone pokretelko od ustawiania lusterek http://imageshack.us/photo/my-images/190/imag0273n.jpg/" onclick="window.open(this.href);return false; i na aukcji http://allegro.pl/przelacznik-regulacji ... 34668.html" onclick="window.open(this.href);return false; sa 2 opcje do wyboru z funkcja skladania lusterek luyb bez - moje pytanie ktory ja mialbym wziac? czy jest to obojetne i jak nie mam tej funkcji w moim aucie to poprostu nie bedzie ona uzywana czy jest to jakis inny czujnik i moze sie on "gryzc" i potrzebny mi jest dokladnie taki sam.
Apropo mam oderwana czesc i jak probowalem dlugopisem chociaz tam cos pokrecic to lusterko i tak sie nie ruszalo co to moze oznaczac ?

narazie to juz wszytko, z gory dziekuje za poswiecony czas i pozdrawiam !


Bayern ist Meister

Awatar użytkownika
Qto
_
_
Posty: 19378
Rejestracja: pt wrz 01, 2006 19:14
Lokalizacja: Guadalajara
Auto: MK 4
Silnik: ASZ
Kontakt:

dużo pytań apropo rzeczy z wnetrza auta.

Post autor: Qto » ndz kwie 01, 2012 22:53

1.Jaki kluczyk ? Pewnie zwykły z żarówką - więc nie otworzy ani nie zamknie auta jak pilot...chyba o to chodzi. a żarówka może uszkodzona...jest dostępna w serwisie N 903 145 02
2. Może wtedy kiedy przytrzymasz dłużej przekręcony kluczyk ?? W takiej sytuacji to norma...
3. Każdego basisa można było doposażyć przed kupnem...a może ktoś doposażył po kupnie. Głośniki przy lusterkach są jakby w komplecie z tymi na dole drzwi.
Ja też mam Basis i takie rzeczy jak Climatronic, ESP, cztery jaśki 1/2 fis i kilka innych gadżetów których na pewno w standardzie nie było.
4. Może pomoże - http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=188378" onclick="window.open(this.href);return false;
5. Często można spotkać pokrętełka z opcją składania w aucie bez takiego bajeru - wtedy ta opcja po prostu nie działa



Matifcb
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 508
Rejestracja: czw sty 12, 2012 15:42
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: dużo pytań apropo rzeczy z wnetrza auta.

Post autor: Matifcb » ndz kwie 01, 2012 23:40

Qto pisze:1.Jaki kluczyk ? Pewnie zwykły z żarówką - więc nie otworzy ani nie zamknie auta jak pilot...chyba o to chodzi. a żarówka może uszkodzona...jest dostępna w serwisie N 903 145 02
2. Może wtedy kiedy przytrzymasz dłużej przekręcony kluczyk ?? W takiej sytuacji to norma...
3. Każdego basisa można było doposażyć przed kupnem...a może ktoś doposażył po kupnie. Głośniki przy lusterkach są jakby w komplecie z tymi na dole drzwi.
Ja też mam Basis i takie rzeczy jak Climatronic, ESP, cztery jaśki 1/2 fis i kilka innych gadżetów których na pewno w standardzie nie było.
4. Może pomoże - http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=188378" onclick="window.open(this.href);return false;
5. Często można spotkać pokrętełka z opcją składania w aucie bez takiego bajeru - wtedy ta opcja po prostu nie działa
bardzo dziekuje za odp

ad 5 rozumiem ze moge zamowic z funkcja skladania najwyzej nie bedzie dzialac :)
ad 4 popatrze na ten mieszek mam nadzieje cos wymysle
ad 3 o ta wersje chodzi mi apropo ubezpieczenia oc i ac bo taniej jest powiedziec ze basis i mniejsze ubezpieczenie tylko czy nie musze o dodatkowym wyposazeniu wspomniec zeby pozniej apropo szkody sie nie czepiali ze zepsulo sie cos czego niie podalem i np szkody mi nie zwroca itp
ad 2 przypatrze sie temu moze to norma oby:)
ad 1 kluczyk zwykly z zarowka tylko po co do niego wtedy guzik i zarowka i bateria? mozna jakos pilota kupic zeby otwieral moj zamek?

dzieki za pomoc

aha ps:
6. wcisnalem zapalniczke i nie moge jej wyjac czy musi sama odskoczyc?
7. w nocy zauwazylem ze mi podswietlenie dolnego panela gdzie sa 3 pokretla od nawiewu i temp nie swieca gdzie szukac zarowki bo chyba od tego trzeba zaczac


Bayern ist Meister

Awatar użytkownika
Qto
_
_
Posty: 19378
Rejestracja: pt wrz 01, 2006 19:14
Lokalizacja: Guadalajara
Auto: MK 4
Silnik: ASZ
Kontakt:

dużo pytań apropo rzeczy z wnetrza auta.

Post autor: Qto » ndz kwie 01, 2012 23:49

Matifcb pisze:po co do niego wtedy guzik i zarowka i bateria?
żarówka do świecenia...guzik robi za włącznik a bateria to źródło prądu :bajer: Jak wsio działa to można przyświeić sobie w nocy celując kluczykiem do zamka :bigok:
Matifcb pisze:mozna jakos pilota kupic zeby otwieral moj zamek?
poszukaj i poczytaj o modułach komfortu...w skrócie napiszę że jeżeli masz moduł na jedną wtyczkę (myślę że taki właśnie masz) to kupujesz na dwie wtyczki, zamieniasz...dokupujesz pilota i tyle (w skrócie oczywiście - temat poruszany, więc szukajka)

6. Odskoczy jak się nagrzeje...jak nie działa to po prostu mocniej pociągnij
7. http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=14&t=355560" onclick="window.open(this.href);return false;



Matifcb
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 508
Rejestracja: czw sty 12, 2012 15:42
Lokalizacja: Bydgoszcz

dużo pytań apropo rzeczy z wnetrza auta.

Post autor: Matifcb » pn kwie 02, 2012 23:20

8.zapalniczke wyjalem jakos, nie odskakuje. Wlozylem ladowarke od gpsa i nie swieci sie zaroweczka. Wiec pewnie musze kupic nowe gniazdo i wymieniac? czy moze jakies kabelki posprawdzac ?
9. Kolejna rzecz to nie dzialajace lewe tylne okno. Slychac i przy drzwiach jak robie sterownikiem i przy panelu kierowcy tylko jedno krotkie BZZ a szyba nie drgnie nawet. Od czego zaczac sprawdzanie i radzenie sobie z taka usterka ?
10. Wyciagając kluczyk zamykajac na centralny zamek z kluczyka auto resetuje mi sie radio. Co z tym bardzo denerwujacym fantem ? czy to jakies powszechne i jest na to konkretna przyczyna ?
11. nie moge przestawic godziny - ten cypelek lewy nie klika, nie wciska sie - prawy jak nacisne i zeruje licznik to sie wdusza ? mam nadzieje ze nie rozbieranie tych licznikow nie jest zaawansowane ? Chcialem przestawic godzine i wymazac Service INSP wedlug jakiejs instrukcji wlasnie uzywajac kluczyka i tych 2 guzikow.
12. tak sobie o wycieraczce tylniej mysle - stoi pionowo i ani drgnie, niby silniczek mam kupic ale czy przez to ze silniczek nie dziala rowniez nie leci do tylu spryskiwacz ? bo zauwazylem ze spryskiwacz nie leci na tyl.
13. Raz migalo mi zzolte autko z kluczykiem - i nie moglem odpalic auta bo gaslo, zmienilem kluczyk i zniknelo i dzialalo ok, ale nieraz sie ono zapala (choc teraz jezdzilem z migajacym tym i auto jechalo spokojnie) powazne to ?
no to narazie najwieksze chyba problemy moje - zwykle *#cenzura#* a musze autko na glanc zrobic.

pozdrawiam !


Bayern ist Meister

Awatar użytkownika
Qto
_
_
Posty: 19378
Rejestracja: pt wrz 01, 2006 19:14
Lokalizacja: Guadalajara
Auto: MK 4
Silnik: ASZ
Kontakt:

dużo pytań apropo rzeczy z wnetrza auta.

Post autor: Qto » pn kwie 02, 2012 23:30

8. Zacznij od bezpiecznika 41
9. zacząć od rozbiórki drzwi...po uprzednim obadaniu kabli w przelotce pomiędzy drzwiami a karoserią
10. Tylko w takim przypadku - zabawa centralnym? Jakie radio ?
11. Rozbiórka licznika - nie jest trudna, jest info na forum
12. http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=124314" onclick="window.open(this.href);return false;
13. Problemy z immo...jak są to auto nie odpali - na początek do obadania kable koło stacyjki

PS. Zanim pojawią się kolejne pytania...może użyj jednak wyszukiwarki, na wiele pytań znajdziesz odpowiedź



Matifcb
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 508
Rejestracja: czw sty 12, 2012 15:42
Lokalizacja: Bydgoszcz

dużo pytań apropo rzeczy z wnetrza auta.

Post autor: Matifcb » pn kwie 02, 2012 23:50

radio bylo JVC i to juz zauwazylem, wymienilem teraz radio na swoje starre i panel (tez JVC) i ciagle to jest. nic nie krecilem z kablami troche sa one naprezone (za duzo to ich nie wystawalo zeby podpiac) co do centralnego to tak wiesz pierwsz yraz mam centralny i chcialem sprawdzic w ogole jak on dziala jak dziala zamykanie guzikami z tego panelu na lewych drzwiach ( do konca i tak nie wiem co oznaczaja niektore przyciski :)

troche sie boje rozkrecac i szperac w tych kablach ale bede musial sprostac temu bo to *#cenzura#* ale chcialbym zeby to dzialalo zwykla szyba czy radio nie resetujace i zapalniczka czy godzina w liczniku..

poszukam i poczytam


Bayern ist Meister

Awatar użytkownika
Qto
_
_
Posty: 19378
Rejestracja: pt wrz 01, 2006 19:14
Lokalizacja: Guadalajara
Auto: MK 4
Silnik: ASZ
Kontakt:

dużo pytań apropo rzeczy z wnetrza auta.

Post autor: Qto » wt kwie 03, 2012 00:02

Co do radia...wyciągnij je, namierz kostkę zasilającą radio (nie wiem co tam masz za radiem, ale chodzi o wtyczkę z oryginalnej instalacji auta), wypnij kabelek z pinu nr 5...problemy powinny zniknąć



Matifcb
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 508
Rejestracja: czw sty 12, 2012 15:42
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: dużo pytań apropo rzeczy z wnetrza auta.

Post autor: Matifcb » wt kwie 03, 2012 00:31

Qto pisze:Co do radia...wyciągnij je, namierz kostkę zasilającą radio (nie wiem co tam masz za radiem, ale chodzi o wtyczkę z oryginalnej instalacji auta), wypnij kabelek z pinu nr 5...problemy powinny zniknąć

radio jest podlaczone po lewej stronie takimi dwoma wejsciami http://images.okazje.info.pl/p/sprzet-r ... 19031-.jpg" onclick="window.open(this.href);return false; obok bezpiecznik jest wlozony i jeszcze antena od radia zeby lapalo fale po prawej. Jaki kabelek wypiac z pinu nr 5 ? nie zrozumialem gdzie ten pin.

Dziekuje za cierpliwosc i pomoc !

http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=140&t=425159" onclick="window.open(this.href);return false;
czytam ten temat jest tu mowa o pinie 5 i szczerze to mam nadzieje ze u mnie to jest winowajcom. Glupie pytanie to takie ze nie wywnioskowalem z tematu tamtego gdzie ten pin sie znajduje i jak go "wylaczamy"


Bayern ist Meister

Awatar użytkownika
Qto
_
_
Posty: 19378
Rejestracja: pt wrz 01, 2006 19:14
Lokalizacja: Guadalajara
Auto: MK 4
Silnik: ASZ
Kontakt:

dużo pytań apropo rzeczy z wnetrza auta.

Post autor: Qto » wt kwie 03, 2012 00:44

Matifcb pisze:Jaki kabelek wypiac z pinu nr 5 ? nie zrozumialem gdzie ten pin.
nie pamiętam koloru...poszukaj na necie opisu kostki ISO to będziesz wiedział który pin jest pinem nr 5



Matifcb
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 508
Rejestracja: czw sty 12, 2012 15:42
Lokalizacja: Bydgoszcz

dużo pytań apropo rzeczy z wnetrza auta.

Post autor: Matifcb » wt kwie 03, 2012 00:47

i mam poprostu ten kabelek oderwac od kostki ?

http://obrazki.elektroda.net/68_1190266949.gif" onclick="window.open(this.href);return false;


Bayern ist Meister

Awatar użytkownika
Qto
_
_
Posty: 19378
Rejestracja: pt wrz 01, 2006 19:14
Lokalizacja: Guadalajara
Auto: MK 4
Silnik: ASZ
Kontakt:

dużo pytań apropo rzeczy z wnetrza auta.

Post autor: Qto » wt kwie 03, 2012 00:50

wypiąć, odciąć...jak chcesz
Masz przejściówkę (to co pokazałeś na obrazku) więc możesz tam pokombinować...tak aby kabelek wychodzącym z radia nie łączył się z kabelkiem wychodzącym z instalacji auta. Jak wypniesz kabel z oryginalnej wtyczki to problem będzie z głowy "na zawsze" (dopóki nie będzie pomysłu wsadzenia oryginalnego VW radia)



Matifcb
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 508
Rejestracja: czw sty 12, 2012 15:42
Lokalizacja: Bydgoszcz

dużo pytań apropo rzeczy z wnetrza auta.

Post autor: Matifcb » wt kwie 03, 2012 00:54

raczej sie nie dostane tak gleboko. Chyba lepiej bedzie jak wyciagne pin nr 5 na koncowce ktora wpinam do radio mojego. Tylko teraz ktory bo wedlug rys na kazdym A i B sa nry 5.


Bayern ist Meister

Awatar użytkownika
Qto
_
_
Posty: 19378
Rejestracja: pt wrz 01, 2006 19:14
Lokalizacja: Guadalajara
Auto: MK 4
Silnik: ASZ
Kontakt:

dużo pytań apropo rzeczy z wnetrza auta.

Post autor: Qto » wt kwie 03, 2012 01:06

Kostka A Cię interesuje, B to kostka "głośnikowa"



ODPOWIEDZ

Wróć do „Wnętrze i Nadwozie”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 23 gości