osłona silnika - czy są jakieś do GTI ?

Wszelakie problemy związane z nadwoziem i wnętrzem pojazdu

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

ronin73
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 137
Rejestracja: ndz mar 06, 2011 22:23
Lokalizacja: Trójmiasto

osłona silnika - czy są jakieś do GTI ?

Post autor: ronin73 » pn sie 27, 2012 12:05

Witam. Mam pytanie , chciałbym założyć osłonę pod silnik do mojego GTI mk 3 (2e) ale mechanik mi powiedział , że do benzyny nie było , czy to prawda ??? Pozdrawiam. :blush:



enesen
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 297
Rejestracja: ndz maja 31, 2009 15:35
Lokalizacja: Wrocław

Re: osłona silnika - czy są jakieś do GTI ???

Post autor: enesen » pn sie 27, 2012 13:19

Tak, plastikowych do mk3 benzyn nie było. Polecam Ci z firmy rezaw-plast. Może trzeba będzie porobić nowe otwory w plastiku ale osłona jest wytrzymała i spełnia swoją funkcję.



ronin73
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 137
Rejestracja: ndz mar 06, 2011 22:23
Lokalizacja: Trójmiasto

osłona silnika - czy są jakieś do GTI ???

Post autor: ronin73 » pn sie 27, 2012 13:34

To jest taka sama jak do TDI ??? :blush:



Awatar użytkownika
Paweł Marek
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 26259
Rejestracja: czw lis 18, 2004 22:29
Lokalizacja: Biertowice, Małopolska

osłona silnika - czy są jakieś do GTI ???

Post autor: Paweł Marek » wt sie 28, 2012 16:37

w oryginale sa tylko do diesli, 16V i VR6, zamienniki te same co do diesli pasują do wszystkich benzyn z wydechem z tyłu czyli 2.0 też , natomiast nie wiem czy orginalna osłona od diesla - bo osobiście tylko taką bym zakładał jeśli już - pasuje bez problemu do benzyny.
Tylko zastanów się po co, mała osłonka od pasków skutecznie je chroni od brudu z drogi, hałasu silnika bezynowego tłumić nie musisz, zakładasz kawał plastyku z czego bedzie tylko jeden efekt - więcej roboty przy naprawach i trudniejsza diagnoza niektórych usterek np wycieków.


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

ronin73
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 137
Rejestracja: ndz mar 06, 2011 22:23
Lokalizacja: Trójmiasto

osłona silnika - czy są jakieś do GTI ???

Post autor: ronin73 » śr sie 29, 2012 09:23

Dzięki za podpowiedz, chciałem mieć czysty silnik bo strasznie się brudzi. Pozdrawiam



Golfcb
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 37
Rejestracja: śr wrz 19, 2012 22:15

osłona silnika - czy są jakieś do GTI ?

Post autor: Golfcb » śr paź 03, 2012 13:04

witam chciałbym założyć sobie osłonę,czytam,miele tematy. Wiadomo najlepiej by było ori ale ludzie odradzają osłonę oryginalna do benzyny bo jest mala i pic na wodę. Chciałem zamówić do disla jeśli pasuje do benzyny 1.6SR ale nie wiem jak z pasowaniem jej + jak temperatury zima/latem. Czytałem dyzo o rezerw-plast z allegro ze zamienniki ale swoja role osłony zdają dobrze. Tylko trzeba śrubki i spinki ori zamówić ale to grosze. Tylko czy to do 1.6SR pasować będzie...



ODPOWIEDZ

Wróć do „Wnętrze i Nadwozie”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 7 gości