szum w kabinie

Wszelakie problemy związane z nadwoziem i wnętrzem pojazdu

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

becek83
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 53
Rejestracja: śr lip 06, 2011 19:24

szum w kabinie

Post autor: becek83 » pt paź 19, 2012 15:45

a zima moze wolniej jezdzisz i wiatru nie ma takiego jak w inne pory roku... umnie najgorzej jest na jesien gdzie wieje z kazdej strony



Awatar użytkownika
mgralien
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 207
Rejestracja: śr cze 08, 2011 22:05
Lokalizacja: Lublin

Re: szum w kabinie

Post autor: mgralien » pn paź 22, 2012 08:37

becek83 pisze:a zima moze wolniej jezdzisz i wiatru nie ma takiego jak w inne pory roku... umnie najgorzej jest na jesien gdzie wieje z kazdej strony
No w sumie racja, ale jak szum nasila się od tych 80-100 to zimą z taką prędkością jak sucho to spokojnie się lata np. po jakiejś ekspresówce.

Powiem Ci, że z uszczelką to nie wiem czy coś wymyślisz. Ja mam jak pisałem drzwi dociągniętę specjalnie i 0 efektu. Co do szczeliny między błotnikiem a karoserią, to Ci powiem, że to nie ma wpływu. Jak dobrze pamiętam uszczelniałem tą szczeliną. Zresztą z prawej strony też jest taka szczelina i nie ma to wpływu na szum.

Pozdro



becek83
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 53
Rejestracja: śr lip 06, 2011 19:24

szum w kabinie

Post autor: becek83 » pn paź 22, 2012 10:14

hehe to mamy jakies perpetum co nawet niemcom sie nie snilo buahahaha



Awatar użytkownika
mgralien
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 207
Rejestracja: śr cze 08, 2011 22:05
Lokalizacja: Lublin

szum w kabinie

Post autor: mgralien » pn paź 22, 2012 19:27

Wiesz ja już próbowałem po zakładach to robić... i tylko $ w błoto :satan: każdy bredził żebym muzyki głośniej słuchał, więc jakoś musimy z tym żyć :P jak coś wymyślisz pisz chociaż pomysłów ja nie mam Idzie zima będę miał ze 2-3 m-ce spokoju :P



Awatar użytkownika
danno
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 16
Rejestracja: pn wrz 03, 2012 22:40
Lokalizacja: Warszawa

szum w kabinie

Post autor: danno » pn paź 22, 2012 22:12

mgralien pisze:
becek83 pisze:a zima moze wolniej jezdzisz i wiatru nie ma takiego jak w inne pory roku... umnie najgorzej jest na jesien gdzie wieje z kazdej strony
No w sumie racja, ale jak szum nasila się od tych 80-100 to zimą z taką prędkością jak sucho to spokojnie się lata np. po jakiejś ekspresówce.

Powiem Ci, że z uszczelką to nie wiem czy coś wymyślisz. Ja mam jak pisałem drzwi dociągniętę specjalnie i 0 efektu. Co do szczeliny między błotnikiem a karoserią, to Ci powiem, że to nie ma wpływu. Jak dobrze pamiętam uszczelniałem tą szczeliną. Zresztą z prawej strony też jest taka szczelina i nie ma to wpływu na szum.

Pozdro
To gdzie Ty jeździłeś po tych serwisach, że nie umieli naprawić? W Warszawie są spece od wyciszania uszczelek drzwi - SztukaWyciszania.pl Porządni i skuteczni, choć nie tani. U mnie zrobili perfekt, więc mogę polecić, ale od razu ostrzegam, że trochę to kosztuje.
Ostatnio zmieniony pn lut 04, 2013 18:14 przez danno, łącznie zmieniany 2 razy.



Awatar użytkownika
mgralien
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 207
Rejestracja: śr cze 08, 2011 22:05
Lokalizacja: Lublin

Re: szum w kabinie

Post autor: mgralien » wt paź 23, 2012 08:05

danno pisze:To gdzie Ty jeździłeś po tych serwisach, że nie umieli naprawić? W Warszawie są spece od wyciszania uszczelek drzwi - SztukaWyciszania.pl - porządni i skuteczni, choć nie tani. U mnie zrobili perfekt, więc mogę polecić, ale od razu ostrzegam, że trochę to kosztuje.
No jak zobaczyłem cennik usług to przy takiej wartości auta jaka jest wydanie 2 czy tam 3 tysięcy to już opcja All Inclusive. Szukam opcji tańszej :)

Wiesz szum to pojęcie względne... i każdy słyszy to inaczej. Ktoś kto ma wyczulony słuch to będzie go to wnerwiać. Pojedziesz do mechanika to jak mu powiesz, że Ci szumi to stwierdzi, że skoro jeździ to jeździ. Zazwyczaj ciężko takiemu wytłumaczyć, że coś szumi i ma znaleźć przyczynę.

Co do wyciszania uszczelek... no jeżeli to jest przyczyna to może i tak. Chociaż nie sądzę bo jak drzwi są głębiej osadzone to uszczelka jest tak dociśnięta, że teoretycznie nie ma którędy wiać.

Pozdro :)



Awatar użytkownika
jakub1982
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 109
Rejestracja: ndz wrz 02, 2007 12:18
Lokalizacja: Oława

szum w kabinie

Post autor: jakub1982 » wt paź 23, 2012 10:58

Witam
mgralien pisze:Ja mam jak pisałem drzwi dociągniętę specjalnie i 0 efektu.

Pytanie jak dociągnąłeś te drzwi. Ja miałem podobnie i zacząłbym od :

Na wew. stronie drzwi mają być uszczelki -> takie cienkie paski
Wyregulować dokładnie drzwi.
Tu masz dokładną instrukcję http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=168021" onclick="window.open(this.href);return false;. Można w ten sposób także wyregulować drzwi obrazowo tak -> //// , tylko uprzedzam, sam to robiłem na drzwiach od kierowcy i jest to przej.... zrobić.

Poz.


Jakub 1982
[url=http://www.suwaczek.pl/][img]http://www.suwaczek.pl/cache/da6915707e.png[/img][/url]

Awatar użytkownika
mgralien
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 207
Rejestracja: śr cze 08, 2011 22:05
Lokalizacja: Lublin

szum w kabinie

Post autor: mgralien » wt paź 23, 2012 13:07

@jakub1982

No właśnie te uszczelki wewn. mam - to jest taka prostokątna uszczelka od środka przy górnej krawędzi drzwi.

Możliwe, że ustawienie ma jakiś wpływ, ale są duuużo bardziej dociągnięte niż prawe. Może na wiosnę pomyślę o wizycie jakiejś na ustawienie... ale co do blacharzy to mam pecha, bo albo drodzy albo partacze.



Awatar użytkownika
jakub1982
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 109
Rejestracja: ndz wrz 02, 2007 12:18
Lokalizacja: Oława

szum w kabinie

Post autor: jakub1982 » wt paź 23, 2012 14:30

mgralien pisze:No właśnie te uszczelki wewn. mam - to jest taka prostokątna uszczelka od środka przy górnej krawędzi drzwi.
-> zgadza się

Wydaj mi się że z pomocą jakiegoś kumpla i :pub: sam jesteś w stanie to zrobić. Trzeba odkręcić zawias drzwi od strony kabiny. Wówczas masz pełną regulację drzwi.
Możesz wtedy wyregulować drzwi na dociśniecie i opadanie -> jak to zazwyczaj bywa w naszych czwóreczkach. :chytry:

Poz.


Jakub 1982
[url=http://www.suwaczek.pl/][img]http://www.suwaczek.pl/cache/da6915707e.png[/img][/url]

Awatar użytkownika
mgralien
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 207
Rejestracja: śr cze 08, 2011 22:05
Lokalizacja: Lublin

szum w kabinie

Post autor: mgralien » wt paź 23, 2012 20:52

No może coś się popróbuje... chociaż jak napisałeś przeje... to zrobić zapewne :P

Popytam ile na mieście biorą :) bo czasem lepiej zapłacić i mieć te parę godzin czasu więcej :)

A u Ciebie też szumiało i poprawienie drzwi coś dało? Ja kiedyś zawiozłem do "blacharzyków" to aby na zawiasie podciągnęli i tyle ich roboty. Ciekawe co tu jeszcze można wymyśleć jak nawet oklejałem drzwi uszczelką wzdłuż ramy i nic się nie zmieniło :banghead:

Pozdro :pub:



lukasz61433
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 38
Rejestracja: czw kwie 19, 2012 20:26

Re: szum w kabinie

Post autor: lukasz61433 » śr paź 24, 2012 22:16

Witam :grin: Również mam problem z tym szukem. Objawia sie po przekroczeniu magicznych 80 km/h. Jest tak odkąd kupiłem auto ale już od pewnego czasu gra mi to nerwach :grrr: . Szum dochodzi z okolic klapy bagażnika. Wszystko proste, uszczelki sprawdzone :otepienie:



Awatar użytkownika
sidewind76
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 371
Rejestracja: śr maja 02, 2012 12:45
Lokalizacja: Świat :)

szum w kabinie

Post autor: sidewind76 » czw paź 25, 2012 07:25

jeśli szum dochodzi z okolic klapy bagażnika to zerknij czy nie jest obluzowana antenka na dachu albo czy nie są za blisko siebie anteny od cb i radia lub czy nie zmieniałeś bata antenki na inny


Od nieba dzieli nas tylko 9 milimetrów... :)

lukasz61433
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 38
Rejestracja: czw kwie 19, 2012 20:26

Re: szum w kabinie

Post autor: lukasz61433 » czw paź 25, 2012 17:55

Bez antenki od radia też jeździłem i dalej to samo , z antenką od cb rzadko jeżdżę więc to nie to. Do tej pory jakoś mi to nie przeszkadzało do teraz... :(



Awatar użytkownika
mgralien
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 207
Rejestracja: śr cze 08, 2011 22:05
Lokalizacja: Lublin

Re: szum w kabinie

Post autor: mgralien » czw paź 25, 2012 21:05

lukasz61433 pisze:Bez antenki od radia też jeździłem i dalej to samo , z antenką od cb rzadko jeżdżę więc to nie to. Do tej pory jakoś mi to nie przeszkadzało do teraz... :(
a z zimą Ci ustaje to szumienie?

marne pocieszenie ale widać nie są to pojedyncze przypadki z tym szumieniem także może jakoś komuś uda się wpaść na cudowne rozwiązane :pub:



ODPOWIEDZ

Wróć do „Wnętrze i Nadwozie”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 27 gości