Jakie wycieraczki do Golfa IV ?

Wszelakie problemy związane z nadwoziem i wnętrzem pojazdu

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
guti
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 7379
Rejestracja: wt wrz 14, 2004 10:35
Lokalizacja: T-Mobile
Kontakt:

Jakie wycieraczki do Golfa IV ?

Post autor: guti » ndz paź 23, 2011 22:04

Karpik pisze: Na allegro można kupić za 8-9zł za sztukę
z wysyłka ?:P
ja na alcach sie przejechałem jak zaczeły trzeczec przy nawrotach dosc głosno :D

mialem bosche,.. ale poszły doreklamacji :) po miesiacu uzywania zaczeły zostawac kreski.. jakby cos wlazło pod wycieraczke ( np igiełka z drzewa itp ) pozniej pojawiły sie inne kreski, mimo ze wycieraczka i szyba byly czyste i nie było paprochów , teraz kolej na Valeo.. jedna silencio, bo nie ma compactów ze spoilerem .. a druga compact

Karpik pisze:Alcę za grosze niż kupować Valeo/Bosch za 70zł
a jakbys miał bosche czy valeo w mniejszych pieniądzach ? powiedzmy 40 zł za komplet ze spoilerem ? ja sie nie zastanawiałem, jak mam płącic za ALce 25 zł ( tyle mniej wiecej kosztują 53S +50 ) to wydałem więcej troszke i wole miec cisze podczas pracy wycieraczek :)
zobaczytmy jak sie będa sprawowac :) a odnosnie tego , ze kazda szlag trafi jak sie na zamarznietej szybie pusci wycieraczki.. cóz.... na własne zyczenie :) to tak jakby wjechac w dziure i mowic ze po co alusy jak sie pokrzywi , wiec lepsza stalówka , bo mniej bedize bolec :)


Zycie jest za krótkie , zeby jezdzic DIESLEM!!
Obrazek

Awatar użytkownika
slaww
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 629
Rejestracja: sob gru 04, 2010 12:18
Lokalizacja: GdyniaCity

Jakie wycieraczki do Golfa IV ?

Post autor: slaww » pn paź 24, 2011 12:25

Kupilem w piatek valeo za 30ziko bez spojlerow.Takie zwykle maja to zolta kropke.Smialo mozna dac mniejsze ta od strony kierowcy to po dach siega.Na zime nie ma co inwestowac w jakies dobre wycieraczki kazde choojjjjj strzeli jak bedzie min20.


Dex P99r >Macrom 59.16[Dynaudio md100&Macrom Md.4] >Audison vr203 & Hifonics falcon >PPI 4200AM >Sony XES S-12

Awatar użytkownika
marcin7x5
_
_
Posty: 8847
Rejestracja: śr lut 23, 2011 13:14

Re: Jakie wycieraczki do Golfa IV ?

Post autor: marcin7x5 » pn paź 24, 2011 13:14

slaww pisze:Kupilem w piatek valeo za 30ziko bez spojlerow.Takie zwykle maja to zolta kropke
Z tego co pamietam to jest to wskaźnik zużycia. Jeżeli jest żółta to znaczy że juz sie nie nadaje. Powinna być chyba zielona.



Awatar użytkownika
slaww
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 629
Rejestracja: sob gru 04, 2010 12:18
Lokalizacja: GdyniaCity

Jakie wycieraczki do Golfa IV ?

Post autor: slaww » pn paź 24, 2011 13:24

Jest czarna zkalejona byla nalepka.Zle sie wyrazilem, bo kiedys nie wiedzialem po co to jest.


Bosza za 40ziko zejdz na ziemie 62bez watu w makro stoja.


Dex P99r >Macrom 59.16[Dynaudio md100&Macrom Md.4] >Audison vr203 & Hifonics falcon >PPI 4200AM >Sony XES S-12

Awatar użytkownika
guti
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 7379
Rejestracja: wt wrz 14, 2004 10:35
Lokalizacja: T-Mobile
Kontakt:

Jakie wycieraczki do Golfa IV ?

Post autor: guti » pn paź 24, 2011 18:44

slaww pisze:Bosza za 40ziko zejdz na ziemie 62bez watu w makro stoja.

zalezy jakie kto ma dojscia :)


Zycie jest za krótkie , zeby jezdzic DIESLEM!!
Obrazek

Maggot
M & K
M & K
Posty: 2053
Rejestracja: czw lip 08, 2010 22:45

Jakie wycieraczki do Golfa IV ?

Post autor: Maggot » czw paź 27, 2011 14:59

Tylko Bosch Aerotwin :)
Do mk3 kpl z wysyłką wyszedł chyba koło 80zł~, używam dłuższy czas, spisują się idealnie i NIE przymarzają do szyby !
Zbierają idealnie, tylko trzeba pamiętać by raz na dłuższy czas je przeczyścić :)

Pozdro :pub:



Awatar użytkownika
piotrb79
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 692
Rejestracja: pn maja 26, 2008 15:47
Lokalizacja: Jastrzębie-Zdrój
Kontakt:

Re: Jakie wycieraczki do Golfa IV ?

Post autor: piotrb79 » czw gru 22, 2011 19:48

Ja potrzebuje jak najszybciej kupić wycieraczki najlepiej 3szt do Golfa IV Variant 2003r mocowanie na bolec. co możecie polecić? Znalazłem takie ale nie wiem ile to warte http://allegro.pl/plaskie-wycieraczki-m ... 20964.html" onclick="window.open(this.href);return false; , http://allegro.pl/wycieraczki-plaskie-v ... 33793.html" onclick="window.open(this.href);return false; , http://allegro.pl/vw-golf-iv-kombi-wyci ... 16232.html" onclick="window.open(this.href);return false; . Nie chce też inwestować dużych pieniędzy na zime bo wiosna i tak pewnie beda juz do wyrzucenia.


Zawsze można pojechać SZYBKO.
Nie zawsze można dojechać SZYBCIEJ!!

Maggot
M & K
M & K
Posty: 2053
Rejestracja: czw lip 08, 2010 22:45

Jakie wycieraczki do Golfa IV ?

Post autor: Maggot » czw gru 22, 2011 20:20

piotrb79, wszystko masz napisane wyżej :) Choć polecam też zapoznać się z produktem "niewidzialna wycieraczka", obejrzyj film na youtube, poczytaj, może Ci się spodoba :bigok:



Awatar użytkownika
marcin7x5
_
_
Posty: 8847
Rejestracja: śr lut 23, 2011 13:14

Jakie wycieraczki do Golfa IV ?

Post autor: marcin7x5 » czw sty 05, 2012 16:14

A ja moge polecic gumy firmy MotGum. Wymieniam same gumki i jest tanio i lala.



Awatar użytkownika
piotrb79
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 692
Rejestracja: pn maja 26, 2008 15:47
Lokalizacja: Jastrzębie-Zdrój
Kontakt:

Jakie wycieraczki do Golfa IV ?

Post autor: piotrb79 » czw sty 05, 2012 18:41

No właśnie też kupiłem Motgum na przód i Alca na tył.


Zawsze można pojechać SZYBKO.
Nie zawsze można dojechać SZYBCIEJ!!

Awatar użytkownika
-=RAFAL=-
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 594
Rejestracja: wt wrz 01, 2009 00:23
Lokalizacja: Piastów
Kontakt:

Jakie wycieraczki do Golfa IV ?

Post autor: -=RAFAL=- » czw gru 06, 2012 19:13

mam problem z wycieraczkami. szukam czegoś co będzie działać w zimę. mam borę z ramionami typu Quick Clip. jak kupiłem auto to były wycieraczki CHAMPION (podobno stosowane na pierwszy montaż), wycieraczki płaskie bez stelaża - działały perfekcyjnie i w lato i zimę. po dwóch sezonach wycieraczki zaczęły skrobać (schodkować po szybie). więc kupiłem nowe BOSCH aero twin, fajnie było przez ok tydzień a potem nowe wycieraczki tak samo jak stare zaczęły schodkować. ogólnie problem powstaje jak jest mróz. dziś złapał mrozek ok -4*C i wycieraczki tak strasznie skrobią że szału dostaję. w temperaturach dodatnich zbierają idealnie jak by dopiero były kupione.

co można kupić co będzie ładnie zbierać wodę i nie będzie skakać po szybie jak będzie mniejszy lub większy mróz?



Awatar użytkownika
szewczi90
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 660
Rejestracja: sob lip 02, 2011 22:36
Lokalizacja: - - - - - -
Kontakt:

Re: Jakie wycieraczki do Golfa IV ?

Post autor: szewczi90 » czw gru 06, 2012 22:46

-=RAFAL=- pisze:mam problem z wycieraczkami. szukam czegoś co będzie działać w zimę. mam borę z ramionami typu Quick Clip. jak kupiłem auto to były wycieraczki CHAMPION (podobno stosowane na pierwszy montaż), wycieraczki płaskie bez stelaża - działały perfekcyjnie i w lato i zimę. po dwóch sezonach wycieraczki zaczęły skrobać (schodkować po szybie). więc kupiłem nowe BOSCH aero twin, fajnie było przez ok tydzień a potem nowe wycieraczki tak samo jak stare zaczęły schodkować. ogólnie problem powstaje jak jest mróz. dziś złapał mrozek ok -4*C i wycieraczki tak strasznie skrobią że szału dostaję. w temperaturach dodatnich zbierają idealnie jak by dopiero były kupione.

co można kupić co będzie ładnie zbierać wodę i nie będzie skakać po szybie jak będzie mniejszy lub większy mróz?
to jest wina gumy? mi się wydaje że Ty masz zasyfione mechanizmy i wycieraczki Ci chodzą pomału i przycinają się (sprężynując) dobrze gadam? bo w tych modelach to norma raz na X lat trzeba przeczyścić.. latem jest ok ale jak pada ciągle i zimno jest to właśnie jest jak mówisz.


Obrazek

Awatar użytkownika
-=RAFAL=-
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 594
Rejestracja: wt wrz 01, 2009 00:23
Lokalizacja: Piastów
Kontakt:

Jakie wycieraczki do Golfa IV ?

Post autor: -=RAFAL=- » czw sty 03, 2013 11:36

mechanizm nie ma raczej z tym nic wspólnego, nawet jak od razu wezmę na max szybkość to skaczą i skrobią po szybie.



Awatar użytkownika
igor
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 176
Rejestracja: czw wrz 16, 2004 19:54
Lokalizacja: Smętowo Graniczne (GST)
Kontakt:

Jakie wycieraczki do Golfa IV ?

Post autor: igor » czw sty 03, 2013 11:41

Obecnie do mk IV kupuje oryginalne pióra wycieraczek u siebie w serwisie od Skody Octavii 1 (to samo co mk 4) i jestem mega zadowolony. Cena co prawda delikatnie większa ale warto ze względów wiadomych. Jeżeli chodzi o firmę w 90% jest to VALEO.

pozdrawiam


[img]http://img12.imageshack.us/img12/8047/igorpodpis.jpg[/img]

ODPOWIEDZ

Wróć do „Wnętrze i Nadwozie”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 15 gości