Mechanizm opuszczania szyb

Wszelakie problemy związane z nadwoziem i wnętrzem pojazdu

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

seba900
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 215
Rejestracja: czw wrz 11, 2008 15:01
Lokalizacja: Rz-ów

Mechanizm opuszczania szyb

Post autor: seba900 » wt gru 11, 2012 21:59

MK 3, 3 drzwiowy, mechanizm elektryczny

Od dawna mam problemy z mechanizmami, szybko wykańczam mechanizmy, odkąd poszły mi oryginały kupuje jakieś podróby które padają po mniej więcej roku. Ostatnie dwa mechanizmy jakie kupowałem wystarczały na 2-3 miesiące :goof:
Co byście polecili takiego do max 80zł, tak żeby pochodziło faktycznie chociaż rok bo co 2-3 miesiące wymieniać to już przesada



Awatar użytkownika
Haki
_
_
Posty: 6070
Rejestracja: czw paź 16, 2008 18:10
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Mechanizm opuszczania szyb

Post autor: Haki » wt gru 11, 2012 22:22

Kupić ORI :bajer:

a propo ,że tak zapytam --- co Ci leci w tym mechanizmie ?


Miarą inteligencji człowieka-jest umiejętność szukania w Google

MK IV Variant AGR NAPĘDZANY przez ON

seba900
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 215
Rejestracja: czw wrz 11, 2008 15:01
Lokalizacja: Rz-ów

Mechanizm opuszczania szyb

Post autor: seba900 » wt gru 11, 2012 22:30

Urywa linke



Awatar użytkownika
Haki
_
_
Posty: 6070
Rejestracja: czw paź 16, 2008 18:10
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Mechanizm opuszczania szyb

Post autor: Haki » śr gru 12, 2012 01:12

Źle złożone to raz albo otwierasz jak szyby zamrożone .. i zrywa ...

Kilka razy robiłem taki mechanizm i chodzą przez lata ... bezawaryjnie ...więc albo kupujesz jakiś szmelc z kiepskich materiałów , albo zwyczajnie masz pecha


Miarą inteligencji człowieka-jest umiejętność szukania w Google

MK IV Variant AGR NAPĘDZANY przez ON

seba900
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 215
Rejestracja: czw wrz 11, 2008 15:01
Lokalizacja: Rz-ów

Mechanizm opuszczania szyb

Post autor: seba900 » pt gru 14, 2012 19:27

Zobaczymy jak teraz bedzie, kupilem 2szt na allegro zdaje się tej samej firmy ktory chodzil mi wczesniej ponad rok.
Ale *#cenzura#* z tego jak mi wymienili tak, że jedna strona wszystko rozklekotane, a druga strzela i skrzypi



Awatar użytkownika
Haki
_
_
Posty: 6070
Rejestracja: czw paź 16, 2008 18:10
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Mechanizm opuszczania szyb

Post autor: Haki » sob gru 15, 2012 12:38

Kolego seba900, już Ci to strzela ? po zakupie nowych ? czy kiedyś tak miałeś ??

Nie ma opcji by dobrze zamontowany i wyregulowany podnośnik szybek strzelał etc ...


Miarą inteligencji człowieka-jest umiejętność szukania w Google

MK IV Variant AGR NAPĘDZANY przez ON

seba900
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 215
Rejestracja: czw wrz 11, 2008 15:01
Lokalizacja: Rz-ów

Mechanizm opuszczania szyb

Post autor: seba900 » sob gru 15, 2012 16:00

Po zakupie, na bank jest zle zalozony, w poniedzialek beda poprawiac



Awatar użytkownika
Haki
_
_
Posty: 6070
Rejestracja: czw paź 16, 2008 18:10
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Mechanizm opuszczania szyb

Post autor: Haki » sob gru 15, 2012 17:48

No pewnie ,że źle ... mam nadzieję ,że nie poskręcały się linki -- bo będzie znów :grrr:


Miarą inteligencji człowieka-jest umiejętność szukania w Google

MK IV Variant AGR NAPĘDZANY przez ON

Awatar użytkownika
Paweł Marek
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 26259
Rejestracja: czw lis 18, 2004 22:29
Lokalizacja: Biertowice, Małopolska

Mechanizm opuszczania szyb

Post autor: Paweł Marek » wt gru 18, 2012 22:06

seba900, są dwie kwestie, pierwsza taka że szybę kierowcy używasz najczęściej a zamienniki trwałe nie są, wszystko jedno jakie Topran czy inne dwa lata to już byłoby dużo. Druga rzecz to kwestia montażu, niby nic trudnego ale należy bardzo dokładnie ustawić szybę w uchwytach, lekkie przesunięcie w jedną czy drugą stronę powoduje że szyba pracuje skośnie i ma bardzo duże opory co się przekłada na trwałość mechanizmu. Więc zakładasz szybę w uchwyty, nie zakręcasz, podnosisz w górę i w dół (pomagając ręką coby nie wyskoczyła ) wiele razy, sprawdzasz jeszcze raz czy równolegle dochodzi do górnej ramki i dopiero zakręcasz. A ponieważ od 10 lat mam dwa auta z tym to wyrobiłem sobie zdanie że najlepiej zdobyć jednak sprawny mechanizm używany - masz go za ok 150 zeta - posłuży dalej, a druga opcja - jeśli w oryginalnym mechanizmie postrzępiła się tylko linka a plastyki tulejki itd sa ok, to wymienić samą linkę - specjalistycznym zakładzie za 4-5 dych, samemu za cenę linki czyli jakieś 15 zeta i ze dwie godzinki zabawy z mocowaniem na niej w odpowiednich miejscach 4 uchwytów dorobionych z kawałka przewierconego gwoździa. Nie jest to proste, w razie czego poszukaj mojego opisu dowiesz się gdzie są myki żeby to dobrze działało.


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

seba900
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 215
Rejestracja: czw wrz 11, 2008 15:01
Lokalizacja: Rz-ów

Mechanizm opuszczania szyb

Post autor: seba900 » wt gru 18, 2012 23:30

Kiedyś szukałem używki ale niestety ciężko było, także wziąłem używkę i od tego czasu lecę na używkach a szyb używam na prawdę bardzo często. W takim razie następnym razem rozejrzę się już za oryginałem a znając moje szczęście to pewnie te także nie długo padną.



Awatar użytkownika
MoRo87
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 11
Rejestracja: wt sty 10, 2012 18:48
Lokalizacja: Katowice

Mechanizm opuszczania szyb

Post autor: MoRo87 » czw sty 03, 2013 20:48

witam :) W sobotę wymieniałem mechanizm opuszczania szyb , po wymianie zauważyłem dziś mokre na górnej części tapicerki przy szybie ;/, może być to spowodowane np złym ustawieniem szyby czy też uszczelki gdzieś się przestawiły ?? . Proszę o pomoc z góry dziękuję


stań ze mną vis a vis powiedz mi kto jest ten zły? czy ja, czy ty?!

ODPOWIEDZ

Wróć do „Wnętrze i Nadwozie”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 27 gości