Woda w uszczelce przy progu

Wszelakie problemy związane z nadwoziem i wnętrzem pojazdu

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

speed_maniac
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 39
Rejestracja: ndz cze 28, 2009 11:45
Lokalizacja: Szczecin

Woda w uszczelce przy progu

Post autor: speed_maniac » ndz paź 21, 2012 10:27

Witam w wątku powodziowym!

Auto MK3, 3D.

Przekopałem forum w temacie przedostawania się wody do auta. Mam mk3 wersję 3d i tej jesieni zaczęła mi do auta walić woda. Po prawej stronie wali gdzieś w okolicach przedniego słupka i cieknie prosto na gumowy dywanik (pół biedy). Leci ciurkiem gdzieś zza półki plastikowej. Z lewej strony sączy się na dole, gdzieś przy progu, pod przednią częścią drzwi. Z lewej mam po nocy (opady) mokrą całą podłogę pod kierowcą i pasażerem.

Domyślam się że po prawej wali mi przez uszczelkę drzwiową a z lewej po szybie i przez drzwi. Moglibyście dokładniej opisać co mam zrobić z drzwiami? Myślę że z zewnętrzną uszczelką dam radę, ale drzwi to grubsza sprawa.

Dodam jeszcze że auto przeszło konserwację spodu i profili zamkniętych. W drzwiach na dole oraz w tylnej klapie jest wpuszczona jakaś masa, żeby nie żarło. Przez 2,5 roku był spokój - kiedyś waliło mi bokiem z odpływu szyberdachu ale przepchałem sprężarką. Będę wdzięczny za każdą wskazówkę, żeby nie rozbierać nadarmo...

Testy z myjką wysokociśnieniową wykazały że woda wali kiedy strumień idzie na drzwi (jedne i drugie). Przez szyber odpływa prawidłowo, przez kanały podszybia też. Pozostają wspomniane drzwi.



Awatar użytkownika
marcin7x5
_
_
Posty: 8847
Rejestracja: śr lut 23, 2011 13:14

Woda w uszczelce przy progu

Post autor: marcin7x5 » pn paź 22, 2012 09:34

Zdejmij tapicerkę z drzwi i lej wodę na szybę. Zobacz czy nie przecieka przez drzwi. Może zatkaly ci sie kanały odpływowe w drzwiach i gdzię sie ta woda przelewa.



Awatar użytkownika
Paulex
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 96
Rejestracja: czw lut 24, 2011 17:19
Lokalizacja: Rytro

Woda w uszczelce przy progu

Post autor: Paulex » sob gru 01, 2012 15:43

Witam. Mam ten sam problem. Może mi ktoś powiedzieć jak to dokładnie uszczelnić i co? A czy to nie jest wina jakichś odpływów? Ja patrzyłem szukałem i wydaje mi się że to przy tej uszczelce są na zdjęciu pierwszym. Ale tam jest tylko plastik i nic więcej. Widać że to odetkane jest, a woda jak mi się wydaje leje się koło głośnika. Proszę o pomoc.


ObrazekObrazek


TDI -> The Devil Inside

piotrek233
Forum Master
Forum Master
Posty: 1177
Rejestracja: wt wrz 11, 2007 19:09
Lokalizacja: Bielsko

Woda w uszczelce przy progu

Post autor: piotrek233 » ndz gru 02, 2012 16:59

NA 99% leje Ci się z blachy drzwi, trzeba boczek ściągnąć i uszczelnić. Widzę drzwi prawe masz. Lekko płaskim śrubokrętem podważasz rączkę drzwi, ścigasz ją, odkręcasz 2 śruby które trzymają rączkę-uchwyt, na dole boczku masz 3 śruby torx 20 i jest jeszcze jena śruba krzyżak z boku boczka i energicznie ciągniesz-odchylasz tapicerkę, proponuje zacznij od dołu. Boczek trzyma sie na plastikowych spinkach. Po ściągnięciu boczka uszczelniasz silikonem lub czymś podobnym blachę z drzwiami.



Awatar użytkownika
Paulex
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 96
Rejestracja: czw lut 24, 2011 17:19
Lokalizacja: Rytro

Woda w uszczelce przy progu

Post autor: Paulex » ndz gru 02, 2012 22:57

Rozumiem że tą taką srebrną blachę która jest przykręcona na śrubach pod tapicerką? A z resztą rozbiorę może jutro i zobaczę skąd dokładniej leje. Bo tak przy okazji powiem, że problem pojawił się jakieś 2 miesiące temu.


TDI -> The Devil Inside

piotrek233
Forum Master
Forum Master
Posty: 1177
Rejestracja: wt wrz 11, 2007 19:09
Lokalizacja: Bielsko

Woda w uszczelce przy progu

Post autor: piotrek233 » pn gru 03, 2012 15:25

Tak to jest ta blacha.



seaman1982
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 205
Rejestracja: sob maja 15, 2010 12:43
Lokalizacja: Silesia

Re: Woda w uszczelce przy progu

Post autor: seaman1982 » wt gru 18, 2012 18:32

Nie chce zakladac nowego tematu, wiec sie podepne.
Mam taki problem. Za fotelem pasazera zbiera mi sie woda. Jak to zauwazylem i podnioslem gumowa wycieraczke to byla doslownie kaluza. Zauwazylem ze ta woda dostaje sie jakby od strony... podlogi. Nie wiem czy to realne, ale pod samochodem jest takie wybrzuszenie i tam jest taki gumowy korek, zatyczka. Czy jest mozliwe aby tam byla dziura na wylot do srodka sie woda dostawala? Pacjent to golf IV, 5D.
Pozdrawiam



Awatar użytkownika
Haki
_
_
Posty: 6070
Rejestracja: czw paź 16, 2008 18:10
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Re: Woda w uszczelce przy progu

Post autor: Haki » wt gru 18, 2012 20:30

seaman1982 pisze:Nie chce zakladac nowego tematu, wiec sie podepne.
Mam taki problem. Za fotelem pasazera zbiera mi sie woda. Jak to zauwazylem i podnioslem gumowa wycieraczke to byla doslownie kaluza. Zauwazylem ze ta woda dostaje sie jakby od strony... podlogi. Nie wiem czy to realne, ale pod samochodem jest takie wybrzuszenie i tam jest taki gumowy korek, zatyczka. Czy jest mozliwe aby tam byla dziura na wylot do srodka sie woda dostawala? Pacjent to golf IV, 5D.
Pozdrawiam

Sprawdziłbym raczej czy nie masz bagna i powodzi przy filtrze przeciwpyłkowym ... Popatrz też czy obudowa w której on siedzi jest szczelna ... i dobrze do ściany grodziowej przylega


Miarą inteligencji człowieka-jest umiejętność szukania w Google

MK IV Variant AGR NAPĘDZANY przez ON

seaman1982
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 205
Rejestracja: sob maja 15, 2010 12:43
Lokalizacja: Silesia

Re: Woda w uszczelce przy progu

Post autor: seaman1982 » wt gru 25, 2012 17:37

Musze sie poprawic. Problem nie dotyczy strony pasazera, ale kierowcy. Wode najpierw zauwazylem za fotelem kierowcy, a teraz mam jeszcze z przodu. Przegladalem watki na ten temat i wiem ze najpierw musze zobaczyc linke od maski i biala skrzynke. Linka wiem gdzie leci, ale co do skrzynki to gdzie ona jest? Pod podszybiem? Kolejna rzecz to jak leci splyw wody? Moze jest zatkany i przez to tak jest? Co jeszcze moge sprawdzic?
I jeszcze jedna sprawa. Mysle zeby rozebrac srodek i jakos to wysuszyc? Wiecie moze co mam zrobic zeby wyciagnac cala wykladzine ze srodka? Czy duzo z tym zabawy?
Pozdrawiam



piotrek233
Forum Master
Forum Master
Posty: 1177
Rejestracja: wt wrz 11, 2007 19:09
Lokalizacja: Bielsko

Woda w uszczelce przy progu

Post autor: piotrek233 » wt gru 25, 2012 17:49

Najlepiej właśnie by było rozebrać wykładzinę i lać wodą po aucie żeby zlokalizować przeciek. Żeby rozebrać trzeba wszytko wyciągnąć. Fotele, kanapa, plastiki progów, rączkę otwierania maski, podstopnice, boczki tylne. tunel środkowy i przedni(tam gdzie gałka zmiany biegów).



seaman1982
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 205
Rejestracja: sob maja 15, 2010 12:43
Lokalizacja: Silesia

Woda w uszczelce przy progu

Post autor: seaman1982 » wt gru 25, 2012 18:03

Hmm. Tunel srodkowy wiem jak rozebrac, kanapa tyl tez, plastiki na progach nie do konca. Od tylu wiem jak wyciagnac, ale nie wiem jak to zrobic kolo slupka srodkowego? Tez go muze rozebrac czy wyjdzie bez tego? A jak z tym plastikiem kolo raczki otwierania maski? Sciagne raczke i go pociagnac? Jak fotele wyciagnac? Odkrecic cztery sruby i wyjda?



piotrek233
Forum Master
Forum Master
Posty: 1177
Rejestracja: wt wrz 11, 2007 19:09
Lokalizacja: Bielsko

Woda w uszczelce przy progu

Post autor: piotrek233 » wt gru 25, 2012 18:28

piotrek233 pisze:Żeby rozebrać trzeba wszytko wyciągnąć. Fotele, kanapa, plastiki progów, rączkę otwierania maski, podstopnice, boczki tylne. tunel środkowy i przedni(tam gdzie gałka zmiany biegów)
Kurcze pisałem jak jest w 3D.. wiec u siebie nie musisz boczków ściągać- sorry za zamieszanie. Słupek środkowy wydaje mi się że też musisz ściągać. Tak, plastik koło rączki też należny zdemontować, wystarczy pociągnąć . Podstopnica zamocowana jest na jednym torxie- odkręcasz go i przesuwasz podstopnice do góry i wyciągasz. Co do foteli jak masz poduszki to zacznij od odłączenia akumulatora(żeby nie wyskoczyły CI błędy) ściągasz plastikowe osłony szyn a z przodu odkręcasz jedną czy dwie śruby-już nie pamiętam. Pod fotelem masz wiązkę od poduszek odłączasz ją i fotel przesuwasz do tyłu i wyciągasz.



Awatar użytkownika
MoRo87
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 11
Rejestracja: wt sty 10, 2012 18:48
Lokalizacja: Katowice

Woda w uszczelce przy progu

Post autor: MoRo87 » czw sty 03, 2013 21:33

Cześć. Jestem posiadaczem golfa mk4 zauważyłem wodę na wycieraczce z tyłu , wygląda to tak jak by na progu gromadziła się woda i przebijała do środka ;/ . Podejrzenia mam dwa ,pierwsze ze woda dostaje się przez środek drzwi a drugie zatkany odpływ tylko nie wiem czy w środku drzwi znajduje się odpływ jak i czy próg ma odpływ ?? proszę o pomoc z góry dziękuje pozdrawiam :)


stań ze mną vis a vis powiedz mi kto jest ten zły? czy ja, czy ty?!

Awatar użytkownika
Haki
_
_
Posty: 6070
Rejestracja: czw paź 16, 2008 18:10
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Re: Woda w uszczelce przy progu

Post autor: Haki » czw sty 03, 2013 22:09

MoRo87 pisze:Cześć. Jestem posiadaczem golfa mk4 zauważyłem wodę na wycieraczce z tyłu , wygląda to tak jak by na progu gromadziła się woda i przebijała do środka ;/ . Podejrzenia mam dwa ,pierwsze ze woda dostaje się przez środek drzwi a drugie zatkany odpływ tylko nie wiem czy w środku drzwi znajduje się odpływ jak i czy próg ma odpływ ?? proszę o pomoc z góry dziękuje pozdrawiam :)
Próg i drzwi posiadają odpływy ... więc odpowiedź już masz ...
Co do wody --- to popatrz na blachę pod tapicerką czy posiada uszczelkę ,, to raz
Dwa - czy drzwi ładnie dolegają do budy auta ...
Trzy - sprawdź po demontażu blachy - owe odpływy z drzwi ...


Miarą inteligencji człowieka-jest umiejętność szukania w Google

MK IV Variant AGR NAPĘDZANY przez ON

ODPOWIEDZ

Wróć do „Wnętrze i Nadwozie”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 30 gości