Klimatyzacja dezynfekcja VW 5 PLUS

Wszelakie problemy związane z nadwoziem i wnętrzem pojazdu

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

ocelot
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 29
Rejestracja: pt lip 23, 2010 09:16
Lokalizacja: płd.polska

Klimatyzacja dezynfekcja VW 5 PLUS

Post autor: ocelot » sob kwie 20, 2013 08:21

Witam w tamtym roku przeprowadzałem kompleksowe oczyszczanie klimatyzacji wymianę czynnika i takie tam :-) ,w tym roku chciałem własnoręcznie przeprowadzić dezynfekcję środkami które są dostępne np. w Norauto i w przyszłym roku znowu kompleksowe oczyszczanie i tak na zmianę .
W związku z tym mam do was pytanie jak się do tego zabrać gdzie napsikać tego środka ,gdzie jest kanał dolotowy jeżeli np zamknę obieg powietrza z zewnątrz ,czy klima ma być włączona .Są różna środki w postaci tzw. "granatu" i spraya z długą rurką .
Kolega ostatnio używał w vw5 ''granatu'' ale stwierdził ze to nic nie daje ,jak wyjął filtr kabinowy bo tak było w instrukcji i właczył nawiew i klimę następnie uruchomił granat to według przepisu przez ten odkryty wlot filtra powinien zasysać powietrze do wnętrza klimy ,a było wprost przeciwnie ,powietrze przez ten zdjęty filtr było wydmuchiwane .Granat sie zużył klimy nie odgrzybił :D .
A więc jeszcze raz jak mam to zrobić ?


---GOLF 5 PLUS---1.9TDI---BXE---

wojtas46
Forumowy spamer :)
Forumowy spamer :)
Posty: 2487
Rejestracja: pt lut 06, 2009 19:47
Lokalizacja: łęczyca

Klimatyzacja dezynfekcja VW 5 PLUS

Post autor: wojtas46 » sob kwie 20, 2013 14:59

ocelot, co prawda porada do mk4 ale może się przyda
viewtopic.php?t=338612" onclick="window.open(this.href);return false;



ocelot
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 29
Rejestracja: pt lip 23, 2010 09:16
Lokalizacja: płd.polska

Klimatyzacja dezynfekcja VW 5 PLUS

Post autor: ocelot » ndz kwie 21, 2013 08:47

ok dzięki zamówiłem tego WURTH-a porada fajna ,nie zaglądałem jeszcze pod schowek ,moze układ jest podobny na pewno się przyda teraz przynajmniej wiem jak się do tego zabrać ,plusik poleciał .
Oczywiście jeżeli jeszcze ktoś ma coś do dania to bardzo proszę bedę wdzięczny .


---GOLF 5 PLUS---1.9TDI---BXE---

ODPOWIEDZ

Wróć do „Wnętrze i Nadwozie”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 12 gości