Problem z wycieraczkami.

Wszelakie problemy związane z nadwoziem i wnętrzem pojazdu

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Sepciok
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 32
Rejestracja: sob sie 24, 2013 19:37

Problem z wycieraczkami.

Post autor: Sepciok » wt wrz 03, 2013 10:26

No a podobno ma być 378.. Poza tym wycieraczki się nie chcą zatrzymywać w miejscu, po wciśnięciu wajchy raz w dół zamiast wykonać jeden przelot to one latają jak głupie. No i podczas tego przekaźnik wydaje takie cykanie..



Awatar użytkownika
cinek2004
"
Posty: 1795
Rejestracja: pn cze 04, 2007 08:01
Lokalizacja: Warszawa - WB

Re: Odp: Problem z wycieraczkami.

Post autor: cinek2004 » wt wrz 03, 2013 10:35

To może być uszkodzony przekaźnik/pompka i dodatkowo manetka.
Numer przekaźnika jest ok.



Sepciok
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 32
Rejestracja: sob sie 24, 2013 19:37

Problem z wycieraczkami.

Post autor: Sepciok » wt wrz 03, 2013 11:37

Wyciągnąłem ten przekaźnik i tak on wygląda wewnątrz:
http://img19.imageshack.us/img19/2588/3c4l.jpg

W środku jednak na tej ściance z puszki jest taki przykopcony nalot jakby tam coś się paliło w środku. Na co zwrócić uwagę w tym przekaźniku? bo nie wiem czy jest dobry czy nie.



jointone
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 200
Rejestracja: śr wrz 08, 2010 17:58

Problem z wycieraczkami.

Post autor: jointone » wt wrz 03, 2013 11:52

Obrazek

jak cos to mozesz dac jeszcze do jakiegos elektronika bo jest duża szansa że go naprawi, musi tylko wszytskie elementy posprawdzać i ewentualnie wymienić

edit: aha i przekaznik ma dobry numer, identyczny z tym na moich zdjeciach



Sepciok
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 32
Rejestracja: sob sie 24, 2013 19:37

Problem z wycieraczkami.

Post autor: Sepciok » wt wrz 03, 2013 12:03

Czyli ten przekaźnik pasuje do samochodu jeśli mam spryskiwacze reflektorów? Bo byłem przed chwilą wsadzić to do środka samochodu i wycieraczki żyją własnym życiem, a do tego spryski nie chcą lać na światła..



jointone
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 200
Rejestracja: śr wrz 08, 2010 17:58

Problem z wycieraczkami.

Post autor: jointone » wt wrz 03, 2013 12:10

jak spryski nie leja to sprawdz czy w skrzynce bezpiecznikow w kabinie nie masz spalonego bezpiecznika od pomki spryskiwacza, jesli tak to wloz nowy i sproboj uruchomic spryskiwac, jak spali bezpiecznik to masz pomke spryskiwaczy do wymiany(znajduje sie przy zbiorniczku na plyn do szyb,jest wcisnieta w ten zbiorniczek)

z tym wlasnym zyciem wycieraczek to sam sobie odpowiedziales jak cos masz przypalone w tym przekazniku to chyba nie jest ok?
w pierwszej kolejnosci doprowadz do porzadku ten przekaznik, pozniej do sprawdzenia manetka(dokladnie to pewnie wystarczy ja wyczyscic z opilkow metalu)



Sepciok
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 32
Rejestracja: sob sie 24, 2013 19:37

Problem z wycieraczkami.

Post autor: Sepciok » wt wrz 03, 2013 12:15

Ok uporam się z tym przekaźnikiem i dam znać co i jak. BTW ta pompka od sprysków jest od zewnątrz widoczna czy gdzieś pod zderzakiem?



jointone
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 200
Rejestracja: śr wrz 08, 2010 17:58

Problem z wycieraczkami.

Post autor: jointone » wt wrz 03, 2013 12:32

widoczna z zewnatrz, zamontowana(wcisnieta w zbiornik) od strony zderzaka, od gory chyba ma podlaczenie, wyglada jak walec, otworz maske to zobaczysz



Sepciok
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 32
Rejestracja: sob sie 24, 2013 19:37

Problem z wycieraczkami.

Post autor: Sepciok » śr wrz 04, 2013 11:05

Witam, problem rozwiązany. Powodem był uszkodzony stycznik w przekaźniku. Zastosowałem zalecenia jointone i teraz wszystko działa. Wycieraczki, spryski itd. Wielkie Dzięki.
Żeby nie zakładać nowego tematu poproszę tylko jeszcze o jedną rzecz. Czy może mi ktoś powiedzieć jakie bezpieczniki potrzebuje w tych wolnych miejscach? Chodzi o kolor itp. Gdyż nie działa wycieraczka z tyłu jak sądze wina bezpiecznika to będzie gdyż brat go przekładał i mówił że brakuje jakiś.

Obrazek

Dziękuję serdecznie i Pozdrawiam.



Awatar użytkownika
peppa_814
Czerwony Diabeł
Czerwony Diabeł
Posty: 3021
Rejestracja: ndz sty 30, 2011 17:23

Problem z wycieraczkami.

Post autor: peppa_814 » śr wrz 04, 2013 11:07

Sepciok, http://www.vwgolf.pl/dane-techniczne/vw ... -golf-mk4/" onclick="window.open(this.href);return false; :bigok:



Sepciok
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 32
Rejestracja: sob sie 24, 2013 19:37

Problem z wycieraczkami.

Post autor: Sepciok » śr wrz 04, 2013 12:11

Dzięki wielkie to już wiem wszystko. Pozdrawiam. :)



Sepciok
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 32
Rejestracja: sob sie 24, 2013 19:37

Problem z wycieraczkami.

Post autor: Sepciok » sob wrz 21, 2013 18:32

Witam.. Żeby nie zakładać nowego tematu chciałbym zapytać o pewną rzecz.
Wycieraczki działały jak dotąd ok, przekaźnik naprawiłem i wszystko chodziło idealnie. Dziś przy cofaniu chciałem spryskać tylną szybę, pchnąłem gałkę od wycieraczek w przód i coś tak strzeliło szybę spryskało i wycieraczka się włączyła, ale w tym samym momencie włączyłem się wycieraczki z przodu i nie chcą się wyłączyć. W ogóle nie reagują. Jak myślicie co to może być?



heepis
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 8
Rejestracja: śr sie 28, 2013 19:49

Problem z wycieraczkami.

Post autor: heepis » pn lis 04, 2013 13:36

Witam
Może Wy mi pomożecie. Opiszę mój problem z wycieraczkami. Po włączeniu, najpierw idą kawałek w dół, a dopiero później do góry. Tak jakby bylo coś przestawione. Nie chcę ustawiać na mimośrodzie niżej, bo boję się, że wycieraczki nie mając tego skoku w dół mogą się przepalić. Wycieraczki powinny zatrzymywać się w swoim dolnym położeniu, a u mnie zatrzymują się około 5 cm powyżej. Po ponownym włączeniu wycieraczek, najpierw jest ruch w dół, a dopiero później do góry.
Macie jakieś propozycje??
Pozdrawiam :)



Aligator30
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 465
Rejestracja: śr lis 09, 2011 19:31
Lokalizacja: SPS

Problem z wycieraczkami.

Post autor: Aligator30 » pn lis 04, 2013 16:34

heepis, poczytaj temat
viewtopic.php?f=14&t=55632&start=28" onclick="window.open(this.href);return false;



ODPOWIEDZ

Wróć do „Wnętrze i Nadwozie”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google [Bot] i 13 gości