problem z parowaniem szyb

Wszelakie problemy związane z nadwoziem i wnętrzem pojazdu

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
dziobas
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 41
Rejestracja: ndz lip 01, 2007 10:25
Lokalizacja: katowice
Kontakt:

problem z parowaniem szyb

Post autor: dziobas » śr sie 21, 2013 22:02

witam mam taki problemik, do pewnego czasy wszystko bylo oki tylko silnik nie grzał sie do 90 stopni tylko max tak do -70-80 stopni no i postanowilem wymienic termostat :) (okazalo sie ze sie zablokowal jakims plastikiem i sie nie domylam ) po wymienie z temperatura jest wszysko oki silnik grzeje sie o wiele szybciej i utrzymuje temperaturke 90 stopni ale pojawil sie problem z parowaniem szyb bo jak dam nawiem na zimne jest oki ale jak dam na cieple to szyby momentalnie paruja i pojawia sie taki mleczny nalot i niezbyt przyjemny zapach
Czy mial ktos podobny problem ?
Bo podejrzewam nagrzewnice ze mogla sie jakos rozszczelnić i minimalnie ciec choc nie widze ubytku plynu
Pozdrawiam


regeneracja nastawnika HDK : 190 , MES : 300 na wszystko pol roku gwaranci

Awatar użytkownika
Pr3z3s$
Na zawsze VAG
Na zawsze VAG
Posty: 158
Rejestracja: pt lip 01, 2011 08:26
Lokalizacja: SCI

problem z parowaniem szyb

Post autor: Pr3z3s$ » śr sie 21, 2013 22:13

Witam.
Ja osobiście miałem taki problem w okresie jesiennym, że jak włączyłem nawiew (sprężarka off) to zaraz mi parowały szyby. Wymieniłem filtr pyłkowy i jak ręką odjął. :bigok:


GOLF IV 1.9TDI AHF Highline
Audi 80 B4 1.9TDI 1Z
Passat B5 FL 2.5TDI BDH

piaggio
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 82
Rejestracja: wt mar 29, 2011 15:05
Lokalizacja: Lidzbark warmiński

problem z parowaniem szyb

Post autor: piaggio » czw sie 22, 2013 18:06

Jeżeli jeste tak ajk piszesz że pojawia się nalot i jest mało przyjemny, gryzący zapach to prawdopodobnie rozszczelnila się nagrzewnica, lecz tak jak kolega napisał wcześniej, zaczoł bym od mniej pracowitej czynności, a mianowicie wymainy filtra pyłkowego który znajduje się pod maska w podszybiu- jest on często pomijany, mocno zasyfiony, i przez co szyby mocno parują i czuc stechlizne:/



Awatar użytkownika
Haki
_
_
Posty: 6070
Rejestracja: czw paź 16, 2008 18:10
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

problem z parowaniem szyb

Post autor: Haki » czw sie 22, 2013 21:30

Było o tym wiele tłustych tematów ... od filtra ... na wodzie pod dywanami etc itd ... kończąc


Miarą inteligencji człowieka-jest umiejętność szukania w Google

MK IV Variant AGR NAPĘDZANY przez ON

seba_radka
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 15
Rejestracja: sob sty 22, 2011 01:48
Lokalizacja: Kraków

problem z parowaniem szyb

Post autor: seba_radka » czw lis 07, 2013 09:30

Witam,
Pisałem o tym w innym temacie, ale myślę że i tu się przyda. Problem parujących szyb z mlecznym nalotem miałem od dwóch lat. Ostatnio udało mi się ustalić przyczynę. Mianowicie, pod podszybie dostawała się woda do filtru kabinowego, gdzie pod wpływem temperatury woda parowała i para dostawała się do środka samochodu. Warto też sprawdzić "rynienkę" która chroni filtr przed wodą (czy nie jest popękana, dziurawa).

Pozdrawiam



Awatar użytkownika
byku63
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 8
Rejestracja: sob cze 20, 2009 09:58
Lokalizacja: Kołobrzeg

problem z parowaniem szyb

Post autor: byku63 » sob lis 16, 2013 17:55

jak szyba jest tłusta a jeździsz na płynie chłodniczym-to tylko nagrzewnica uszkodzona



ODPOWIEDZ

Wróć do „Wnętrze i Nadwozie”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 22 gości