Zbierająca się woda w komorze koła zapasowego...

Wszelakie problemy związane z nadwoziem i wnętrzem pojazdu

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
golfindzer
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 343
Rejestracja: pn paź 21, 2013 19:03
Lokalizacja: Borowie

Zbierająca się woda w komorze koła zapasowego...

Post autor: golfindzer » sob lis 23, 2013 20:56

Cześć, mam problem tak jak w tytule...tzn nie do końca tak...ale jak dzisiaj zacząłem dokładnie samochód sprzątać, i koło zapasowe ogarnąłem...to było całe jakby zarosiałe takie...normalnie wytarłem to...ale to nie pierwszy raz...a ktoś już wcześniej coś modził tam, bo i dziura wiertarka nawiercona żeby woda spływała, prawdopodobnie. co to może być, co zrobić żeby woda się nie skraplała tam.? bo i w środku od kierowcy pod dywanikiem mi wilgotne jakby...ale to są tematy bo czytałem już, więc to rozwiąże jakoś, ale pomóżcie przy tym kole zapasowym



*Devi(L)*
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 133
Rejestracja: ndz cze 17, 2012 08:00
Lokalizacja: Sosnowiec

Zbierająca się woda w komorze koła zapasowego...

Post autor: *Devi(L)* » sob lis 23, 2013 21:15

Mozliwe ze uszczelki lamp przepuszczaja wode, mialem podobnie i po wymianie tych pianek problem ustapil



Eyk88
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 756
Rejestracja: czw lip 25, 2013 23:35

Zbierająca się woda w komorze koła zapasowego...

Post autor: Eyk88 » ndz lis 24, 2013 01:05

A może wilgoć dostaje się właśnie przez tą wywierconą dziurkę.



Awatar użytkownika
golfindzer
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 343
Rejestracja: pn paź 21, 2013 19:03
Lokalizacja: Borowie

Zbierająca się woda w komorze koła zapasowego...

Post autor: golfindzer » ndz lis 24, 2013 12:42

no właśnie i jedno i drugie obstawiam...lecz tą dziurką, to może nie. bo to 3 mm, taka mała.



Awatar użytkownika
Jing
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 273
Rejestracja: ndz maja 04, 2008 17:11
Lokalizacja: Gliwice
Auto: Audi A4
Silnik: AVF

Zbierająca się woda w komorze koła zapasowego...

Post autor: Jing » ndz lis 24, 2013 19:41

Witaj, nie dawno przechodziłem to samo ale wode miałem jeszcze w innych miejscach, sprawdź uszczelki na lampach oraz te kratki wentylacyjne które się znajdują pod zderzakiem. viewtopic.php?f=143&t=526881" onclick="window.open(this.href);return false; <--- Tu masz link do mojego tematu. :bigok:


Quattro - AVF

Awatar użytkownika
golfindzer
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 343
Rejestracja: pn paź 21, 2013 19:03
Lokalizacja: Borowie

Zbierająca się woda w komorze koła zapasowego...

Post autor: golfindzer » ndz lis 24, 2013 19:45

ok. dzięki. mam jeszcze wodę pod nogami kierowcy...ale całkiem wykładzina jest mokra, a dywanik suchy



Eyk88
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 756
Rejestracja: czw lip 25, 2013 23:35

Zbierająca się woda w komorze koła zapasowego...

Post autor: Eyk88 » ndz lis 24, 2013 22:35

Sprawdź korki pod podwoziem jak wyglądają, może jakiś wypadł i masz dziurę na wylot.



Awatar użytkownika
golfindzer
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 343
Rejestracja: pn paź 21, 2013 19:03
Lokalizacja: Borowie

Zbierająca się woda w komorze koła zapasowego...

Post autor: golfindzer » ndz lis 24, 2013 22:50

bo jednego wcale nie ma w komorze kola zapasowego.



Awatar użytkownika
Jing
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 273
Rejestracja: ndz maja 04, 2008 17:11
Lokalizacja: Gliwice
Auto: Audi A4
Silnik: AVF

Zbierająca się woda w komorze koła zapasowego...

Post autor: Jing » pn lis 25, 2013 10:22

Kolego skoro woda znajduje się też pod nogami kierowcy sprawdź podszybie czy nie jest zatkane, kilka tematów już jest o podobnej tematyce z wodą ;)


Quattro - AVF

Prezes156
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 220
Rejestracja: pt sty 06, 2012 00:53
Lokalizacja: Śląsk

Zbierająca się woda w komorze koła zapasowego...

Post autor: Prezes156 » śr lis 27, 2013 22:37

Może to pomoże ale w mojej golfinie miałem również wodę i w bagażniku i pod nogami pasażera z przodu i pasażerów z tyłu a powodem tego były:
- Zatkane korki w podwoziu w tym jeden całkowicie rozszarpany
- przeciekająca tylna klapa
- dwie dziury w podłodze właśnie przy tych tylnych korkach pod nogami pasażerów które zakleiłem włóknem węglowym + żywica + konserwacja
Ja to zrobiłem tak że wyrzuciłem siedzenia wszystkie, całą wykładzinę podniosłem , osuszyłem i okazało się że tam gdzie były dziury była mocna rdza ale ogólem cała podłoga miała już taki nalot rdzawy więc musiałem to wyczyścić wszystko, zakleić dziury etc. wiadomo... Pisze to gdyż na oko nie było widać dziur a podłoga wyglądała cacy...ale po "opukaniu" jej dokładnie dopiero usłyszałem i zobaczyłem ( gdy śrubokręt wszedł w podłogę jak w masło :D). Fakt faktem... mój golf choć był bezwypadkowy raz moja kobieta wjechała nim do rowu bez uszkadzania czegokolwiek ale moim zdaniem poszurała spodem i choć wtedy niby ktoś oczyścił to wszystko i niby zakonserwował to na 100% był to jakiś powód tej rdzy,ale ja znam przeszłość swojego autka i wiedziałem co może być więc jeśli ktoś z was nie jest pewny też niech sprawdzi korki i podłogę bo kiedyś czytałem że IV lubiały przy korkach rdzewieć bo one często się zatykały.... Dobra koniec mądrości ;) Proszę też nie pisać że " u Ciebie tak było bo auto po dzwonie " bo nie miało " dzwona " tylko po prostu każdy mógł mieć takie przygody przed wami, sprzedać i potem są takie "kuku"


VW Golf MK4 130 PS, Skoda Octavia II FL 1.6 MPI

Awatar użytkownika
golfindzer
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 343
Rejestracja: pn paź 21, 2013 19:03
Lokalizacja: Borowie

Zbierająca się woda w komorze koła zapasowego...

Post autor: golfindzer » śr lis 27, 2013 23:44

ok. dobra informacja...dzięki...jakoś to sprawdzę...poszukam korków i wgl...i będę coś tworzył.



Prezes156
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 220
Rejestracja: pt sty 06, 2012 00:53
Lokalizacja: Śląsk

Zbierająca się woda w komorze koła zapasowego...

Post autor: Prezes156 » czw lis 28, 2013 13:09

Ja nie twierdze wiesz ze kazdy musi tak miec no ale u mnie zalatanie tych dziur lacznie z dziurami po oryginalnych korkach w bagazniku pomoglo do tego stopnia ze szyby przy mega wilgoci jak np. Dzis paruja tylko lekko a jak dam nawiew na 2 to nie mam z tym problemu......a mowili mi ze wymiana nagrzewnicy bo ze niby przez to mokre dywaniki....owszem lecz nie zawsze bo lepiej wydac pare zl niz kilka stowek....


VW Golf MK4 130 PS, Skoda Octavia II FL 1.6 MPI

Prezes156
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 220
Rejestracja: pt sty 06, 2012 00:53
Lokalizacja: Śląsk

Zbierająca się woda w komorze koła zapasowego...

Post autor: Prezes156 » czw lis 28, 2013 13:10

Ja nie twierdze wiesz ze kazdy musi tak miec no ale u mnie zalatanie tych dziur lacznie z dziurami po oryginalnych korkach w bagazniku pomoglo do tego stopnia ze szyby przy mega wilgoci jak np. Dzis paruja tylko lekko a jak dam nawiew na 2 to nie mam z tym problemu......a mowili mi ze wymiana nagrzewnicy bo ze niby przez to mokre dywaniki....owszem lecz nie zawsze bo lepiej wydac pare zl niz kilka stowek....


VW Golf MK4 130 PS, Skoda Octavia II FL 1.6 MPI

Awatar użytkownika
golfindzer
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 343
Rejestracja: pn paź 21, 2013 19:03
Lokalizacja: Borowie

Zbierająca się woda w komorze koła zapasowego...

Post autor: golfindzer » czw lis 28, 2013 13:13

dobre info :D



ODPOWIEDZ

Wróć do „Wnętrze i Nadwozie”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 8 gości