problem z zamkiem drzwi

Wszelakie problemy związane z nadwoziem i wnętrzem pojazdu

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

flesz15
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 22
Rejestracja: sob sty 11, 2014 14:44
Lokalizacja: Włochy

problem z zamkiem drzwi

Post autor: flesz15 » ndz sty 12, 2014 18:47

Witam serdecznie. Od wczoraj mam problem z zamkiem drzwi pasażera (Golf IV 3d) a objawiło się to tym, że kiedy ruszyłem drzwi same się otworzyły (dobrze że córka miała refleks i je złapała) i miałem już problem z zamknięciem. Po wstępnych oględzinach zobaczyłem że trochę siadły na zawiasach i jak je podniosłem to dało radę zamknąć. A że już było ciemno więc postanowiłem poszukać w necie (tak znalazłem to forum) Znalazłem wyczerpujący artykuł o regulacji drzwi, spisałem co mi brakuje no ale dziś postanowiłem się przyjrzeć za dnia co i jak i problem leży w zamku, nie blokuje się w położeniu zamkniętym więc coś mechanicznie strzeliło :banghead: . Jako że jestem bez garażu i nie mam gdzie zostawić auta w grę wchodzi wymiana zamka i mam pytanie Szrot czy zamienniki na Allegro lub inny sklep.I czy są dostępne zestawy naprawcze do zamków. A może ktoś miał podobny problem i jest możliwość naprawy bez części zamiennych :jezor:
Z góry dzięki za informacje
Pozdrawiam Piotr



muszkatobiasz
VWGolf.pl Killer
VWGolf.pl Killer
Posty: 2733
Rejestracja: pn lis 05, 2012 00:35
Lokalizacja: Oborniki wlkp.

problem z zamkiem drzwi

Post autor: muszkatobiasz » ndz sty 12, 2014 20:34

najlepiej wymienić na inny i raczej szukał bym używki !



Awatar użytkownika
septic
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 209
Rejestracja: ndz paź 14, 2012 12:00
Lokalizacja: Kęty/Gorliczyna itp

problem z zamkiem drzwi

Post autor: septic » ndz sty 12, 2014 21:08

jak chcesz wymieniac zamek to tylko ory nowy lub uzywka z zamiennikami to mozesz sie nauczyc wymiany bo i tak padnie [ wiem po sobie] :pub:



flesz15
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 22
Rejestracja: sob sty 11, 2014 14:44
Lokalizacja: Włochy

problem z zamkiem drzwi

Post autor: flesz15 » ndz sty 12, 2014 21:27

Dzięki za info. Jutro jadę na szrot, zobaczę ile mi zaśpiewają. Orientuje się ktoś ile stoi nowy oryginał? Bo z używką jak się trafi dobrze to pochodzi a jak się ma pecha to i walnięty można kupić, albo zaraz coś poleci. Tak czy siak muszę szybko zrobić więc najszybciej będzie ze szrotu. Ale jak ktoś ma jakieś pomysły to śmiało :)



Awatar użytkownika
Qto
_
_
Posty: 19378
Rejestracja: pt wrz 01, 2006 19:14
Lokalizacja: Guadalajara
Auto: MK 4
Silnik: ASZ
Kontakt:

problem z zamkiem drzwi

Post autor: Qto » pn sty 13, 2014 01:23

flesz15 pisze:Orientuje się ktoś ile stoi nowy oryginał?
uwierz że nie chcesz wiedzieć
flesz15 pisze:jak ktoś ma jakieś pomysły to śmiało
kup używkę...i jak już poczytałeś trochę forum (za co szacun) co widać po poście, doczytaj jeszcze ten temat viewtopic.php?f=14&t=122053&start=182" onclick="window.open(this.href);return false; - warto mając zamek w ręku.



szczyku

Re: problem z zamkiem drzwi

Post autor: szczyku » pn sty 13, 2014 01:42

Nowe są po około 100€. Udało mi się wylicytować za 40€ (nówka ori).



Awatar użytkownika
Robson91
VW Baron
VW Baron
Posty: 3352
Rejestracja: pn cze 11, 2012 11:51
Lokalizacja: Małopolskie

problem z zamkiem drzwi

Post autor: Robson91 » pn sty 13, 2014 12:30

w ASO nie ma co pytać (chore ceny), ja u siebie w robocie za oryginał skody(podobno) zapłaciłem ok stówy chyba dokładnie 115 po rabacie bez rabatu około 170 zł;)


http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=89&t=533635" onclick="window.open(this.href);return false; powoli do przodu...

Obrazek

flesz15
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 22
Rejestracja: sob sty 11, 2014 14:44
Lokalizacja: Włochy

problem z zamkiem drzwi

Post autor: flesz15 » pn sty 20, 2014 10:34

To w sumie mam jeszcze jedno pytanko, czy zamek do 3 i 5 drzwiowych jest taki sam. Bo tak jak widzę na allegro jedni piszą a inni tylko że które drzwi.
z góry dzięki za odpowiedź



szczyku

Re: problem z zamkiem drzwi

Post autor: szczyku » pn sty 20, 2014 11:11

Jeśli chodzi o przód to są identyczne, pasują także z bory, passata i innych których nie znam.

Może chodzi o to ze lewa i prawa strona. Możliwe ze tylne drzwi mogą mieć troszkę inny zamek w 5 drzwiowym wozie.



Awatar użytkownika
Qto
_
_
Posty: 19378
Rejestracja: pt wrz 01, 2006 19:14
Lokalizacja: Guadalajara
Auto: MK 4
Silnik: ASZ
Kontakt:

problem z zamkiem drzwi

Post autor: Qto » pn sty 20, 2014 11:15

przednie zamki są takie same w każdym nadwoziu, tylne są inne niż przednie



flesz15
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 22
Rejestracja: sob sty 11, 2014 14:44
Lokalizacja: Włochy

problem z zamkiem drzwi

Post autor: flesz15 » pn sty 20, 2014 12:11

Wielkie dzięki :D Qto



flesz15
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 22
Rejestracja: sob sty 11, 2014 14:44
Lokalizacja: Włochy

problem z zamkiem drzwi

Post autor: flesz15 » śr lut 12, 2014 18:01

No i nadszedł piękny słoneczny dzień (uwielbiam ten klimat), idealny na roboty przy autku na świeżym powietrzu. Zamek już czekał od tygodnia, ale pogoda nie pozwalała. Więc dziś prosto po robocie zabrałem się za demontaż drzwi. W sumie przy rozbiórce napotkałem problem z poluzowaniem bębenka ani torx ani nic innego go nie brało (ktoś już kiedyś kombinował prze drzwiach, bo śruby M8 mocujące zamek miały nacięcia na płaski śrubokręt), ale udało mi się jakoś odczepić cięgno klamki zewnętrznej od zamka co prawda miałem więcej problemu z zaczepieniem go do nowego zamka. więc poskładałem wszystko do kupy przykręciłem mechanizm szyby założyłem szybę i w trakcie montażu tapicerki doszedłem do wniosku, że trening czyni mistrza więc wymontowałem szybę i mechanizm opuszczania szyby odkręciłem zamek, wymieniłem cięgno wewnętrzne krótkie na długie z trzy drzwiowego (kto nie ma w głowie ten ma w ..... ) przykręciłem zamek i mechanizm założyłem szybę powpinałem złączki zahaczyłem cięgno do klamki przykręciłem tapicerkę (w tym słoneczku u pociłem się hej) no i drzwi zamknęły się jak nówka sztuka z tym że już się nie otworzyły :banghead: Jak wymieniałem cięgno musiało się odczepić cięgno od klamki zewnętrznej. Dziwne bo i klamką wewnętrzną nie idzie otworzyć. Czuć że cięgno ciągnie dźwignię al zamka nie otwiera. Dziś już dam sobie spokój, ale jutro rozbiorę górę tapicerki i postaram się otworzyć od środka a dziś potrenuję na starym zamku jak powinno to wszystko działać . Że też nie sprawdziłem klamki przed zamontowaniem tapicerki :rozpacz:
Ostatnio zmieniony śr lut 12, 2014 19:27 przez flesz15, łącznie zmieniany 1 raz.



Awatar użytkownika
septic
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 209
Rejestracja: ndz paź 14, 2012 12:00
Lokalizacja: Kęty/Gorliczyna itp

problem z zamkiem drzwi

Post autor: septic » śr lut 12, 2014 18:21

flesz15, sam wymieniajac zamek w 5d zalozylem dlugie cięgno i jakie bylo moje zaskoczenie ze drzwi sie nie otworzyly ,zmienilem na krótkie ciegno i spokojnie drzwi otwieralem [ nie wiem jaki to ma wplyw] jeszcze mozesz poczytac w tym temacie http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=14&t=457148 czasem fotki pomoga zlokalizowac "usterke"
:pub:



flesz15
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 22
Rejestracja: sob sty 11, 2014 14:44
Lokalizacja: Włochy

problem z zamkiem drzwi

Post autor: flesz15 » śr lut 12, 2014 19:24

Właśnie tym tematem się wspierałem przy rozbiórce. Stary zamek już rozebrałem, część mechaniczna moczy się w nafcie (takiego syfu to się nie spodziewałem) i jutro wezmę go do roboty to przedmucham go sprężonym powietrzem i nasmaruję jakimś smarem (zobaczę co tam za smary na warsztacie mają :satan: ) i poskładam do kupy i kto wie może i wróci na swoje miejsce :grin: Oby tylko jutro pogoda dopisała taka jak dziś to powinienem się uporać z tematem. Zastanawiam się tylko jak dobrać się do tej śruby T20 blokującej bębenek, bo to ułatwiło by mi montaż.



ODPOWIEDZ

Wróć do „Wnętrze i Nadwozie”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 36 gości