problem z zamkiem drzwi

Wszelakie problemy związane z nadwoziem i wnętrzem pojazdu

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
septic
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 209
Rejestracja: ndz paź 14, 2012 12:00
Lokalizacja: Kęty/Gorliczyna itp

problem z zamkiem drzwi

Post autor: septic » śr lut 12, 2014 19:53

flesz15, jak dobrze pamietam to tam jest maly imbus u mnie nie bylo problemu z wykreceniem tego



flesz15
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 22
Rejestracja: sob sty 11, 2014 14:44
Lokalizacja: Włochy

problem z zamkiem drzwi

Post autor: flesz15 » śr lut 12, 2014 20:14

Może i to ma być imbus, jutro sprawdzę. Jak na razie zameczek wyczyszczony i odtłuszczony, świeci się jak psu j...Wygląda jak nówka sztuka :hehe: Jak się uporam z tym zamkiem to biorę się za drzwi kierowcy zanim zacznę mieć z nimi problem.



szczyku

problem z zamkiem drzwi

Post autor: szczyku » śr lut 12, 2014 22:07

Nie imbus tylko torx, przynajmniej u mnie i kolegi golfie u którego robiłem mikrostyki, swoje drzwi rozbieram z zamkniętymi oczyma (tyle razy już zamek wylatywał) i na 100% bębenek trzyma torx. Najgorsze jest go odpowiednie wykręcenie, jak za dużo to bęben nie wyjdzie, jak za mało to także siedzi. Ja po prostu kręcę tą śrubą i próbuje ciągnąc bęben :los2:



Awatar użytkownika
Qto
_
_
Posty: 19378
Rejestracja: pt wrz 01, 2006 19:14
Lokalizacja: Guadalajara
Auto: MK 4
Silnik: ASZ
Kontakt:

problem z zamkiem drzwi

Post autor: Qto » śr lut 12, 2014 22:11

torx 20...wykręć go trochę...poluzuj wkładkę, na początku często trzeba podważyć śrubokrętem uważając na lakier...i później jednocześnie kręcisz śrubką i ciągniesz palcami wkładkę...



Awatar użytkownika
septic
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 209
Rejestracja: ndz paź 14, 2012 12:00
Lokalizacja: Kęty/Gorliczyna itp

problem z zamkiem drzwi

Post autor: septic » śr lut 12, 2014 22:46

dzieki za poprawienie jednak zle pamietałem :banghead:



flesz15
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 22
Rejestracja: sob sty 11, 2014 14:44
Lokalizacja: Włochy

problem z zamkiem drzwi

Post autor: flesz15 » czw lut 13, 2014 17:16

Jak otworzę drzwi to sprawdzę. Dziś pogoda nie rozpieszcza jak wczoraj (pada) ale znalazłem chwilę aby na spokojnie zaistniałemu problemowi. I tak jak wymyśliłem wczoraj odkręciłem śruby trzymające boczek i (urywając kilka kołków) odchyliłem górę tapicerki, grzybek blokujący na zewnątrz i jak się zachowuje zamek:
1. zamek zamknięty, grzybek wciągnięty jak ciągnę klamkę wewnętrzną rygiel się wysuwa ale drzwi pozostają zamknięte
2. zamek "otwarty" pociągam klamkę zewnętrzną, jest wyczuwalny lekki opór lecz drzwi się nie otwierają. Puszczam klamkę i wraca ona na swoje miejsce. Więc
połączenie z zamkiem jest.
Zamek przed założeniem sprawdzałem na sucho i ciągnąc cięgno zwalniał blokadę
Ma ktoś jakiś pomysł??
Wszelkie propozycje mile widziane.



flesz15
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 22
Rejestracja: sob sty 11, 2014 14:44
Lokalizacja: Włochy

problem z zamkiem drzwi

Post autor: flesz15 » czw lut 13, 2014 17:24

hmmm Teraz przyglądam się mojemu staremu zamkowi i mimo że jest rozdzielony na część mech i centralnego zamka to zamek otwiera się bezproblemowo. I przyszła mi taka myśl że może to przez to że mi drzwi siadły na zawiasach i trzeba byłoby wyregulować jarzmo zamka. Jak się pogoda poprawi spróbuję z córą otworzyć. Ona będzie delikatnie pchać od środka a ja spróbuję podnieść drzwi i może.....



ODPOWIEDZ

Wróć do „Wnętrze i Nadwozie”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 25 gości