Montaż kratki bagażnika w kombii

Wszelakie problemy związane z nadwoziem i wnętrzem pojazdu

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Goldi_Cz-wa
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 66
Rejestracja: sob sty 18, 2014 14:01
Lokalizacja: Częstochowa

Montaż kratki bagażnika w kombii

Post autor: Goldi_Cz-wa » wt kwie 15, 2014 14:23

Witam,
Pomyślałem że dobrze by przed wakacjami zamontować kratkę oddzielająca przestrzeń bagażnika od reszty pojazdu. Nasuwa mi się tylko pytanie czy w ogóle jest możliwość dołożenia np takiej kratki : http://allegro.pl/vw-golf-4-iv-kombi-ro ... 18898.html do mojego auta. Bo nie widzę żadnych punktów montażowych gdzie by tą kratkę można było przymocować przy suficie. U mnie wnętrze wygląda tak :

Obrazek
Obrazek

Po śladach na podsufitce wnioskuje że kiedyś coś tam musiało być zamontowane bo widnieje ciemna smuga na podsufitce.

Pomożecie ? :pub: :grin:


Obrazek

Awatar użytkownika
Malik
Skaryfikejszyn Modyfikejszyn
Skaryfikejszyn Modyfikejszyn
Posty: 435
Rejestracja: wt sty 11, 2011 21:16
Lokalizacja: EP || ETM

Montaż kratki bagażnika w kombii

Post autor: Malik » śr kwie 16, 2014 14:37

Kolego takie siatki to raczej w borze wychodziły. Jeżeli chcesz montować to zupełnie inne plastiki są w bagażniku i zaczepy w podsufitce. Roleta bagażnika też jest wtedy inaczej montowana.Napisz do kolegi KubaMek to Ci może pstryknie fotkę bo ma taki rarytas u siebie :pub: Przynajmniej zobaczysz jak to powinno wyglądać.



Awatar użytkownika
MaciekV5
...
...
Posty: 1152
Rejestracja: czw sie 30, 2012 08:20
Lokalizacja: GB
Auto: bmw
Silnik: CUNA
Kontakt:

Montaż kratki bagażnika w kombii

Post autor: MaciekV5 » śr kwie 16, 2014 14:46

z tego co pamiętam (mam takową siatkę u siebie) to górne mocowania w podsufitce są przykręcone do belki dachu, zdejmij podsufitkę od strony bagażnika i zobacz czy masz nagwintowany otwór w ubrudzonym miejscu, które pokazałeś na fotce, jeśli nie ma to wiadomo - spaw i rzeźba ;)
Tak jak kolega pisał wyżej, do wymiany trochę plastików, przykręcenie prowadnic do oparcia tylnej kanapy, dziurawienie podsufitki, uchwyty górne do zamocowania no i kupno samej siatki ;)



Goldi_Cz-wa
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 66
Rejestracja: sob sty 18, 2014 14:01
Lokalizacja: Częstochowa

Montaż kratki bagażnika w kombii

Post autor: Goldi_Cz-wa » śr kwie 16, 2014 21:29

chyba już wiem... do mnie chyba będzie taka krata : http://olx.pl/oferta/kratka-do-bagaznik ... 5t0fl.html" onclick="window.open(this.href);return false;


Obrazek

Awatar użytkownika
Malik
Skaryfikejszyn Modyfikejszyn
Skaryfikejszyn Modyfikejszyn
Posty: 435
Rejestracja: wt sty 11, 2011 21:16
Lokalizacja: EP || ETM

Re: Montaż kratki bagażnika w kombii

Post autor: Malik » śr kwie 16, 2014 23:01

Goldi_Cz-wa pisze:chyba już wiem... do mnie chyba będzie taka krata : http://olx.pl/oferta/kratka-do-bagaznik ... 5t0fl.html" onclick="window.open(this.href);return false;
Żartujesz prawda?? :chytry:



Awatar użytkownika
MaciekV5
...
...
Posty: 1152
Rejestracja: czw sie 30, 2012 08:20
Lokalizacja: GB
Auto: bmw
Silnik: CUNA
Kontakt:

Montaż kratki bagażnika w kombii

Post autor: MaciekV5 » śr kwie 16, 2014 23:05

Przecież to nie jest ori kratka, tylko kratka wymontowana z auta zrobionego jako ciężarowe, z oddzielną "przestrzenią ładunkową" by odliczyć Vat ;)



Goldi_Cz-wa
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 66
Rejestracja: sob sty 18, 2014 14:01
Lokalizacja: Częstochowa

Montaż kratki bagażnika w kombii

Post autor: Goldi_Cz-wa » czw kwie 17, 2014 02:54

To już sam nie wiem, Myślałem że były dwa rodzaje kratek. W aucie otwory montażowe się zgadzają i wygląda że będzie pasować.


Obrazek

Awatar użytkownika
MaciekV5
...
...
Posty: 1152
Rejestracja: czw sie 30, 2012 08:20
Lokalizacja: GB
Auto: bmw
Silnik: CUNA
Kontakt:

Montaż kratki bagażnika w kombii

Post autor: MaciekV5 » czw kwie 17, 2014 07:28

Nie widzisz drobnej różnicy że tą kratę montuje się na stałe? Będziesz miał zamkniętą przestrzeń bagażową, której nie da się powiększyć przez złożenie tylnej kanapy...
Ori kratkę wysuwa się jak roletę i chowa w sposób niewidoczny... trochę lepsze rozwiązanie moim zdaniem :los2:



Goldi_Cz-wa
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 66
Rejestracja: sob sty 18, 2014 14:01
Lokalizacja: Częstochowa

Montaż kratki bagażnika w kombii

Post autor: Goldi_Cz-wa » czw kwie 17, 2014 11:39

Tak sobie myślałem żeby zamontować ją tylko na czas wyjazdu wakacyjnego. Mógłbym spokojne ładować pod sam sufit bagaże nie bojąc się że coś może spaść na pasażerów z tyłu. Później bym ta szkarade zdemontowal


Obrazek

Awatar użytkownika
MaciekV5
...
...
Posty: 1152
Rejestracja: czw sie 30, 2012 08:20
Lokalizacja: GB
Auto: bmw
Silnik: CUNA
Kontakt:

Montaż kratki bagażnika w kombii

Post autor: MaciekV5 » czw kwie 17, 2014 11:42

jak masz miejsce do montażu i nie wymaga to rzeźby to spoko ;)
do użytku codziennego to porażka :banghead:
Jechałem kiedyś w golfie Variant z taką kratką i halasowało to tragicznie :smoke:



Awatar użytkownika
grg474
_
_
Posty: 5936
Rejestracja: ndz lut 27, 2011 10:56
Lokalizacja: Skarżysko

Montaż kratki bagażnika w kombii

Post autor: grg474 » pt kwie 18, 2014 21:24

jestem na bieżąco to wyjaśnię - wersja z oryginalną siatka/kratką ma w 2 miejscach w podsufitce punkty do zapinania takiej siatki. 2 punkty są nad bocznymi tylnymi szybami, 2 obok lampek. Oczywiście podsufitka posiada wyciete do tego otwory ale to akurat nie jest problem. Jak zdejmiesz podsufitkę zobaczysz w tych 2 miejscach (to znaczy 2 x 2) po 4 otwory z gwintem (dobra opcja) lub bez gwintu (zła opcja - wymaga montażu kołków z gwintem takich jak np podczas przerabiania podnośnika szyb z angola na europę). W te 4 otwory czyli 4 punkty po 4 otwory wkrecane są śrubki którymi przykręcasz podstawy do przykręcenia uchwytów na siatkę. O ile uchwyty na siatkę tylne i te z lampkami sa dostępne np na allegro to podstaw nie widziałem


Masz pytanie pisz ale nie rób ping-ponga - treściwie pytaj o całość co chcesz się dowiedzieć
regulamin działu technicznego
były mk2 GTD, mk3 1Y, mk4 AKQ, mk4 AXR :(, A3 8P jest EOS , New Beetle cabrio - oznaczone Käfer, Audi A5

matias1
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 199
Rejestracja: pn gru 29, 2008 19:37
Lokalizacja: Katowice

Montaż kratki bagażnika w kombii

Post autor: matias1 » pn cze 08, 2015 00:15

Witam,
Jestem po montażu takiej rolety pionowej....
Myślałem, że to śmignę w 5 godzin, ale się przeliczyłem, rolet jest sześć wersji,
Pomijając już wersje kolorystyczne są dwa rodzaje,
1 wersja - rolet pionowa montowana na tylnym oparciu w trzech miejscach
2 wersja - roleta pionowa z wysuwanym bolcem po lewej stronie montowana na tylnym oparciu w dwóch miejscach (szersze oparcie kanapy tylnej) + kątownik po lewej stronie w nadkolu tylnym pod tapicerką,

1 wersja jest szybsza w montażu ale nie pozwala na opuszczenie mniejszego tylnego oparcie kanapy tylnej.
Po wyciągnięciu rolety można opuścić prawe lub lewe oparcie kanapy tylnej niezależnie.

2 wersja jest nieco trudniejsza w montażu ale bardziej funkcjonalna.
Przy założonej rolecie pionowej można położyć oparcie tylne lewe (to mniejsze)

W moim oparciu tylnym otwory do zamocowania rolety pionowej już były wystarczyło tylko śrubami zrobić gwint i mocowania udało się przykręcić, bez konieczności gwintowania, ten temat załatwiły specjalne ori śruby z uchwytów,

Do zamocowania kątownika na lewym nadkolu potrzeba nitownicy i dwóch nitonakrętek M8, aby przykręcić kątownik na bolec z rolety.
Jak się już z tym uporamy zostają nam mocowania górne w podsufitce,
Z tego co się zorientowałem do roku 2001 blachy górne trzymające mocowania w podsufitce były przykręcne( każda blacha na 4 śruby)
Moje auto jest po 2001 roku i jedna blacha trzyma się na dwóch śrubach a nie na czterech jak wcześniej.
Pamiętajcie również, że blachy górne mocujące zaczepy rolety w podsufitce występują w kilku rodzajach,
Bez szyberdachu,
Z szyberdachem,
z poduszkami powietrznymi
bez poduszek powietrznych
do roku 2001
po roku 2001

Wynika, że jest ich 6 wersji....
Kolejny temat to mocowania w podsufitce trzymające roletę,
Jest ich 4 rodzaje

Beżowe z cienką ramką,
Beżowe z grubą ramką,
Szare z cienką ramką,
Szare z grubą ramką,

Mowa tu o grubości ramki uchwytu rolety pionowej po złożeniu siedzeń, okalającej lampki boczne,
Tu pasują bez problemu cienki jak i grube tylko, aby kolor dobrać do podsufitki,
Tak jak Greg pisał, mała dziura w podsufitce i powiększać stopniowo, aby nie było dziury jak po bombie atomowej ,
Piszę o tym, aby ktoś kto będzie montował taka roletę miał lepsze rozeznanie w temacie,

Pozdrawiam,
Maciej



ODPOWIEDZ

Wróć do „Wnętrze i Nadwozie”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google [Bot] i 26 gości