Demontaż listew zderzaków i listew drzwi

Wszelakie problemy związane z nadwoziem i wnętrzem pojazdu

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
Pawel59x
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 7
Rejestracja: pt maja 02, 2014 18:36

Demontaż listew zderzaków i listew drzwi

Post autor: Pawel59x » pt maja 02, 2014 21:40

Witam,
W planie mam malowanie czarnych listew plastikowych dookoła auta oraz klamek w kolor nadwozia. Wyjąć klamki to nie jest duży problem, z resztą jest to dobrze już opisane na forum. Pytanie mam odnośnie listew. Wiem jak zdjąć z przedniego zderzaka ale nie wiem jak zdjąć te dwie z tylnego bez demontażu zderzaka. Drugi temat to jak zdjąć listwy z drzwi bez dobierania się do nich od środka i zdejmowania blachy w drzwiach.


Kupię: ramkę konsoli pod dekory

Było: Audi S6 C5 FL, 4.2 ANK quattro tiptronic
Jest od zawsze: Mk4 1998, 1.4 AHW

Awatar użytkownika
silverdragon1
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 253
Rejestracja: sob sie 07, 2010 22:43
Lokalizacja: Świecie

Demontaż listew zderzaków i listew drzwi

Post autor: silverdragon1 » pt maja 02, 2014 23:51

Niestety będziesz miał problem bo listwy drzwiowe są przyklejane na taśmę dwu stroną a listwy zderzaków są tak samo mocowane przód i tył ( na wcisk)


MK II Zawsze w moim sercu
Co sądzisz o moim GL ?
http://www.forum.vwgolf.pl/viewtopic.ph ... 2&start=14" onclick="window.open(this.href);return false;

Awatar użytkownika
Pawel59x
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 7
Rejestracja: pt maja 02, 2014 18:36

Demontaż listew zderzaków i listew drzwi

Post autor: Pawel59x » pn maja 05, 2014 17:42

Cześć,
Problemów się spodziewam, ale chcę opracować jak je rozwiązać zanim przystąpię do dzieła. Na zdjęciu zaznaczyłem miejsce, gdzie jest otwór technologiczny przez który można delikatnie wypchnąć listwę przedniego zderzaka.
Obrazek
Gorzej z listwami tylnego zderzaka - nie mogę znaleźć miejsca, przez które mogę taki manewr wykonać. Wszędzie ręka za gruba i nie ma dojścia. Macie może jakieś pomysły?
No i jak zdjąć listwy boczne? Widziałem że są klejone i dodatkowo na kołkach. Czy ktoś miał z tym do czynienia?
Pozdrawiam


Kupię: ramkę konsoli pod dekory

Było: Audi S6 C5 FL, 4.2 ANK quattro tiptronic
Jest od zawsze: Mk4 1998, 1.4 AHW

piotrek233
Forum Master
Forum Master
Posty: 1177
Rejestracja: wt wrz 11, 2007 19:09
Lokalizacja: Bielsko

Demontaż listew zderzaków i listew drzwi

Post autor: piotrek233 » wt maja 06, 2014 12:08

Listwy przód i tył ściągniesz po ściągnięciu zderzaka, inaczej się nie da. Możesz próbować ale finał będzie taki, że i tak czeka Cię ściąganie zderzaków. Tak samo z listwami bocznymi- są na kołkach i taśmie, bez rozbierania drzwi się nie obejdzie.



Awatar użytkownika
Qto
_
_
Posty: 19378
Rejestracja: pt wrz 01, 2006 19:14
Lokalizacja: Guadalajara
Auto: MK 4
Silnik: ASZ
Kontakt:

Demontaż listew zderzaków i listew drzwi

Post autor: Qto » wt maja 06, 2014 12:31

piotrek233 pisze:Listwy przód i tył ściągniesz po ściągnięciu zderzaka, inaczej się nie da. Możesz próbować
przód bez problemu można wypchnąć od środka...tylne też można zdjąć, lakierowane łatwo porysować - raczej bym nie ryzykował...w tym przypadku lakierowane nie są... a nawet jak zrobi się ryska to problemu nie widzę bo przecież idą do lakierowania - na pewno bym nie zdejmował zderzaka.



piotrek233
Forum Master
Forum Master
Posty: 1177
Rejestracja: wt wrz 11, 2007 19:09
Lokalizacja: Bielsko

Demontaż listew zderzaków i listew drzwi

Post autor: piotrek233 » wt maja 06, 2014 13:10

Ściągniecie zderzaka trwa nie więcej niż 10 minut a komfort praca znacznie lepszy. Pomijam fakt uszkodzenia listw, czy powierzchni zderzaka(lakier). Jeżeli listwy nigdy nie były ściągane to jest duże prawdopodobieństwo ze będą mocno siedziały.



Awatar użytkownika
Pawel59x
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 7
Rejestracja: pt maja 02, 2014 18:36

Re: Demontaż listew zderzaków i listew drzwi

Post autor: Pawel59x » wt maja 06, 2014 19:13

[quote="Qto"}
przód bez problemu można wypchnąć od środka...tylne też można zdjąć[/quote]

Tak jak pisałem, przód już próbowałem i masz rację Qto, idzie. A tył jak można wypchnąć? Gdzie trzeba sięgnąć? Masz może jakąś fotkę?

Jeśli tyłu jednak nie idzie wypchnąć jak pisze Piotrek233, to jak łatwo ściągnąć ten zderzak, masz może coś w stylu fotoporady albo instrukcji?
No i w kwestii listewek na drzwiach - zdjąć tapicerkę, poluzować blachy i już będzie do tych kołków dostęp od środka drzwi?


Kupię: ramkę konsoli pod dekory

Było: Audi S6 C5 FL, 4.2 ANK quattro tiptronic
Jest od zawsze: Mk4 1998, 1.4 AHW

Awatar użytkownika
devill4
...
...
Posty: 245
Rejestracja: wt sty 11, 2011 22:10

Demontaż listew zderzaków i listew drzwi

Post autor: devill4 » wt maja 06, 2014 19:20

http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=112751" onclick="window.open(this.href);return false;



Awatar użytkownika
Qto
_
_
Posty: 19378
Rejestracja: pt wrz 01, 2006 19:14
Lokalizacja: Guadalajara
Auto: MK 4
Silnik: ASZ
Kontakt:

Demontaż listew zderzaków i listew drzwi

Post autor: Qto » wt maja 06, 2014 19:21

Pawel59x, tyłu nie wypchniesz bo ręką się nie dostaniesz od spodu... ja wyciągam dwoma małymi, płaskimi śrubokrętami owiniętymi w szmatkę aby zderzaka nie porysować...na samej listwie jednak ciężko nie zrobić rysy. Aby zdjąć zderzak musisz odkręcić lampy...pod nimi jest po jednej śrubie i jednym kołku...po cztery wkręty w każdym z nadkoli i dwie śruby od spodu.



Awatar użytkownika
silverdragon1
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 253
Rejestracja: sob sie 07, 2010 22:43
Lokalizacja: Świecie

Demontaż listew zderzaków i listew drzwi

Post autor: silverdragon1 » wt maja 06, 2014 22:48

Do listewek drzwiowych nie trzeba ściągać tapicerki bo kołki na listwach są tylko do ustalenia miejsca przyklejenia (nic nie trzymają) Ja listwę odcinam ostrożnie szpachtelkiem lub nożykiem potem trzeba usunąć resztki z drzwi i listewki benzyną ekstrakcyjną i czymś twardym lub specjalnym krążkiem gumowym na wiertarkę
Robota jest żmudna i łatwo coś zniszczyć i porysować lakier


MK II Zawsze w moim sercu
Co sądzisz o moim GL ?
http://www.forum.vwgolf.pl/viewtopic.ph ... 2&start=14" onclick="window.open(this.href);return false;

Awatar użytkownika
Pawel59x
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 7
Rejestracja: pt maja 02, 2014 18:36

Demontaż listew zderzaków i listew drzwi

Post autor: Pawel59x » pt sty 09, 2015 12:15

Witam po czasie,
Robota wykonana. Zdjęcie klamek - żadnych problemów, wszystko wydaje się dziecinnie proste. Przednia listwa - tak jak pisałem. Tylne i drzwiowe - podważanie. Tylna montowana na wcisk, boczne na taśmę dwustronną. Drzwi nie trzeba rozbierać. Efekt - rewelacja.
Dzięki za pomoc


Kupię: ramkę konsoli pod dekory

Było: Audi S6 C5 FL, 4.2 ANK quattro tiptronic
Jest od zawsze: Mk4 1998, 1.4 AHW

ODPOWIEDZ

Wróć do „Wnętrze i Nadwozie”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 23 gości