Przeciekanie wody do wnetrza

Wszelakie problemy związane z nadwoziem i wnętrzem pojazdu

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

darekodz
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 44
Rejestracja: czw wrz 06, 2007 12:38
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Przeciekanie wody do wnetrza

Post autor: darekodz » czw maja 08, 2014 23:41

Witam,
Troche juz czytalem w temacie przeciekania wody do wnetrza samochodu i mysle ze opanowalem podstawowa wiedze na ten temat. Wydaje mi sie jednak ze moj problem jest troche inny dlatego pozwolilem sobie napisac na ten temat nowy post.

Historia zaczela sie od tego ze przez weekend majowy zlapala mnie straszna burza z gradem. Trwalo to dosyc dlugo (wiecej niz 15 min, troche stalem, troche jechalem), jednak jak zaczelo walic gradem postanowilem stanac samochodem na podjezdzie do domu - nachylenie ok 45 stopni (przodem do gory). Po chwili wylaczylem silnik (oraz nawiewy) -> 30 seknud pozniej woda spod deski zaczela lac mi sie po spodniach.
I teraz pytanie czy przy takim nachyleniu to normalne ze woda wlewa sie do kabiny - wszak golf 4 to nie samochod terenowy. Czy moze jednak powinienem cos preczyscic, podkleic itp?

POZDRAWIAM



Awatar użytkownika
peppa_814
Czerwony Diabeł
Czerwony Diabeł
Posty: 3021
Rejestracja: ndz sty 30, 2011 17:23

Re: Przeciekanie wody do wnetrza

Post autor: peppa_814 » pt maja 09, 2014 05:30

Skąd dokładnie ciekło?



pavwloo84
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 323
Rejestracja: śr lut 06, 2013 07:06
Lokalizacja: koscian

Przeciekanie wody do wnetrza

Post autor: pavwloo84 » pt maja 09, 2014 06:09

Dziala ci dmuchawa od nawiewu, bo moze filtrem kabinowym ci sie wlala woda do srodka i dalej kanalami nawiewu



darekodz
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 44
Rejestracja: czw wrz 06, 2007 12:38
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Przeciekanie wody do wnetrza

Post autor: darekodz » pt maja 09, 2014 09:27

Hej,
Ad. 1. Nie jestem w stanie na 100% okreslic skad lala sie woda (spanikowalem - zaraz jak to "poczulem" to zjechalem na plaski teren). Wydaje mi sie ze spod deski pod kierownica/nad nogami kierowcy - tam na samym dole deski.
Ad. 2. Dmuchawa generalnie dziala. Jak stanalem na tym podjezdzie to przez chwile jeszcze mialem wlaczony samochod (a wiec klima+nawiew tez) a pozniej wylaczylem auto (bo grad dalej nawalal wiec stwierdzilem ze chwile postoimy). Nastepnie wystapil wyciek...



Awatar użytkownika
peppa_814
Czerwony Diabeł
Czerwony Diabeł
Posty: 3021
Rejestracja: ndz sty 30, 2011 17:23

Przeciekanie wody do wnetrza

Post autor: peppa_814 » pt maja 09, 2014 09:33

Zdejmij ramiona wycieraczek, podszybie, mechanizm wycieraczek. Po stronie kierowcy będziesz miał taką czarną puszkę. Otwórz ją i zobacz w jakim stanie jest uszczelka. Może ona być sparciała i dlatego przecieka tamtędy woda. Ja obleciałem silikonem, złożyłem i mam spokój z wodą w środku do dzisiaj. Sprawdź też uszczelkę w miejscu, gdzie wchodzi linka od maski. Jest po prawej stronie obok tej puszki. :bajer:

Obrazek



darekodz
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 44
Rejestracja: czw wrz 06, 2007 12:38
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Przeciekanie wody do wnetrza

Post autor: darekodz » pt maja 09, 2014 09:45

Dzieki - zrobie tak jak piszesz - juz nawet zaczalem przy tym grzebac tydzien temu ale przy sciaganiu wycieraczek wymieklem… (z tego co czytalem to musze sie zaopatrzyc w sciagacz do lozysk czy cus...)



Awatar użytkownika
peppa_814
Czerwony Diabeł
Czerwony Diabeł
Posty: 3021
Rejestracja: ndz sty 30, 2011 17:23

Re: Przeciekanie wody do wnetrza

Post autor: peppa_814 » pt maja 09, 2014 10:03

Nie. Podnieś je i szarp mocno w każdą stronę. Po chwili puszczą. Tylko odkręć śruby. :helm:



Awatar użytkownika
g0rky
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 38
Rejestracja: pt sie 08, 2008 22:33
Lokalizacja: Łódź/Radom

Przeciekanie wody do wnetrza

Post autor: g0rky » pt lip 25, 2014 15:10

u mnie wciaz ta sama sytuacja, pomimo dzialan:

- uszczelnienie pudelka z kablami silikonem i dodatkowa uszczelka
- uszczelnienie linki od maski
- wyczyszczenie wszystkich kanalow przeplywowych i odplywowych
- przelozenie uszczelki drzwi kierowcy do gory nogami ( ta metoda pomogla przy wodzie w bagazniku )

Woda prawdopodobnie cieknie gdzies po progu drzwi, ale ktoredy tam wchodzi nie mam pojecia.. Po duzych deszczach woda stoi pod dywanikiem kierowcy.
Ma ktos jeszcze jakies pomysly?

Zaznacze od razu, iz nie mam szyberdachu. Ani innych dodatkow :chytry:


" Tylko krowa zdania nie zmienia. "

piotrek233
Forum Master
Forum Master
Posty: 1177
Rejestracja: wt wrz 11, 2007 19:09
Lokalizacja: Bielsko

Przeciekanie wody do wnetrza

Post autor: piotrek233 » pt lip 25, 2014 17:19

Obstawiam uszczelnienie płyty drzwi.



Awatar użytkownika
g0rky
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 38
Rejestracja: pt sie 08, 2008 22:33
Lokalizacja: Łódź/Radom

Przeciekanie wody do wnetrza

Post autor: g0rky » pn sie 04, 2014 12:39

Kolego chyba miales racje.. Kiedys zdarzylo mi sie rozbierac drzwi i faktycznie sobie przypomnialem ze odkrecalem plyte drzwi, ale jak zobaczylem silikon na dole to zostawilem, ale wczesniej pewnie cos tam szarpnalem.. i faktycznie byly tam takie 'siury' od wody akurat przy miejscu gdzie na dywanik mogloby splywac po uszczelce.
Tak czy inaczej zasilikonowalem i czekamy na deszcze :bajer: ale cos czuje ze to by bylo to :)


" Tylko krowa zdania nie zmienia. "

lukas1305
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 187
Rejestracja: pt lis 07, 2008 11:46
Lokalizacja: Gliwice

Re: Przeciekanie wody do wnetrza

Post autor: lukas1305 » czw sie 14, 2014 19:37

Witam.Panowie Jak sie dobrać do tylnej kanapy golf 5(5drz.)po wczorajszych ulewach mam kanape dosyć mokrą i troche wody w bagażniku,odnośnie kanapy po obydwóch bokach widze rzepy z tyłu(od str.bagażnika)jakiś plastik(między dzielonymi siedzeniami) a od przodu kanapy po lewej i prawej stronie(pod udami pasażerów)tak jakby jakieś zatrzaski ale nie chce szarpać za mocno żeby nie przedobrzyć,podpowiecie coś?



ODPOWIEDZ

Wróć do „Wnętrze i Nadwozie”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 20 gości