Problem z zamkiem

Wszelakie problemy związane z nadwoziem i wnętrzem pojazdu

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
Adam VW
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 18
Rejestracja: śr lip 17, 2013 05:16
Lokalizacja: Gliwice
Kontakt:

Problem z zamkiem

Post autor: Adam VW » pt wrz 19, 2014 09:51

Witam:) Mam mega problem z drzwiami w moim GTI'ku. Pewnego dnia zamknąłem drzwi pasażera (3D) i do tej pory nie da się ich otworzyć, pompka podnosi i opuszcza rygielek, ciągnięcie za klamkę nic nie daje, od wewnątrz to samo. Co dziwne jest problem z przekręceniem kluczyka. Jakoś ściągnąłem częściowo tapicerkę, ale zamek jest cały obudowany. Nie wiem jak mam otworzyć drzwi. Zamek mogę wymienić, jednak drzwi nie wchodzą w rachubę.

PozdraVWiam! :)



Awatar użytkownika
Paweł Marek
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 26259
Rejestracja: czw lis 18, 2004 22:29
Lokalizacja: Biertowice, Małopolska

Problem z zamkiem

Post autor: Paweł Marek » sob wrz 20, 2014 16:50

nie wiadomo co się przyblokowało może winny jest tylko bębenek zamka w klamce skoro już nie możesz więcej zrobić to zniszcz go śrubokrętem, może jak wyjdzie albo obróci się metodą siłową to zamek puści.


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

KZI
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 29
Rejestracja: ndz cze 08, 2014 18:14

Problem z zamkiem

Post autor: KZI » śr wrz 24, 2014 20:23

Mam to samo, Golf 4 5d. Zaczęło się od awarii pilota i chyba mikrostyków w drzwiach kierowcy (brak oświetlenia, pikania), ale to jeszcze u poprzedniego właściciela. Ogólnie zamykałem drzwi zamkiem od strony kierowcy, nawalały co drugi raz tylne drzwi pasażera, więc po przekręceniu obchodziłem Golfa i otwierałem, wciskałem rygiel, zamykałem i było ok. Gdy zamykałem od środka sam tył ryglem, to w momencie przekręcenia kluczyka tył się otwierał ;) Aktualnie z kluczyka nie zamykają się już żadne drzwi, zamykam przyciskiem zamykania od środka (nie zapala się lampa dedlock czy jak się to zwie).
Co więcej, przestały otwierać się drzwi przednie pasażera. Rygiel się rusza, ale drzwi ani drgną. Czasem mam wrażenie, że słyszę więcej odgłosów drogi niż powinienem ;) tak, jakby drzwi nie były dociśnięte. Ale niby są...
Ogólnie to oddam kiedyś (każdego dnia potrzebuję auto...) do zrobienia te drzwi, bo centralka z pilota mnie nie interesuje, no może przy okazji otwierania drzwi naprawią mi centralkę z kluczyka, ale boje się kosztów :) Boje się też, że niebawem nie otworzę drzwi kierowcy, czasem za drugim/trzecim szarpnięciem dopiero się otwierają.
Ah, drzwi pasażera mają zatkaną dziurkę na kluczyk, nie wiem, czy celowo czy co się stało.



Awatar użytkownika
Adam VW
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 18
Rejestracja: śr lip 17, 2013 05:16
Lokalizacja: Gliwice
Kontakt:

Re: Problem z zamkiem

Post autor: Adam VW » czw wrz 25, 2014 15:40

Paweł Marek pisze:nie wiadomo co się przyblokowało może winny jest tylko bębenek zamka w klamce skoro już nie możesz więcej zrobić to zniszcz go śrubokrętem, może jak wyjdzie albo obróci się metodą siłową to zamek puści.
Mówisz ,że mogę zniszczyć bębenek, ale jak się do niego mam dostać nie niszcząc nic po drodze? :D Masz jakiś sposób? Bo to śmieszne kiedy ktoś wchodzi przez drzwi kierowcy lub oknem :D Prawie jak bym miał klatke... :grin:



ODPOWIEDZ

Wróć do „Wnętrze i Nadwozie”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 29 gości