Wyciszenie albo...

Wszelakie problemy związane z nadwoziem i wnętrzem pojazdu

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
Badyl18
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 34
Rejestracja: czw lut 13, 2014 21:39
Lokalizacja: Łuków/Wesoła

Wyciszenie albo...

Post autor: Badyl18 » pt paź 03, 2014 19:48

Witam Panowie!
Jestem szczęśliwym posiadaczem Zielonego MK4 1.6 SR z sekwencją i mam takie marzenie - chciałbym by moje auto było cichsze przy 4 tys obr czy tam powyżej 120 km\h.
W mieście i po obrzeżach nie mam kłopotu, dynamika mogłaby być lepsza ale cena przejechania 100 km uspokaja mój entuzjazm ;)
Do sedna - czy jest szansa by wyciszyć moje auto by po przejechaniu 150 km nie odczuwać że moja głowa pęka? Mój wydech jest seryjny i szczelny, uszczelki w drzwiach są i myślę że spełniają swoją rolę lecz może mogłoby być ciszej? Myślałem o swapie by obniżyć prędkość obrotową przy 120-140 km\h ale swap nie opłaca się w moim przypadku. Rozważałem też Maty wyciszające ale nie ma pewności że odczuje różnicę. Wychodzi na to że należałoby zmienić auto na większe i mocniejsze - ale tego nie chcę bo bardzo lubię mojego Golfa i chciałbym nim jeszcze pojeździć zanim kupię MKVII (za 10 lat) :P

Jakieś rady? Pomysły?



Awatar użytkownika
grg474
_
_
Posty: 5936
Rejestracja: ndz lut 27, 2011 10:56
Lokalizacja: Skarżysko

Wyciszenie albo...

Post autor: grg474 » pt paź 03, 2014 22:32

Badyl18 pisze:Jakieś rady?
przejedź się z jakimś forumowiczem innym 1,6 i sprawdź czy jest tak samo głośno - jak nie to wydech lub kat do wymiany


Masz pytanie pisz ale nie rób ping-ponga - treściwie pytaj o całość co chcesz się dowiedzieć
regulamin działu technicznego
były mk2 GTD, mk3 1Y, mk4 AKQ, mk4 AXR :(, A3 8P jest EOS , New Beetle cabrio - oznaczone Käfer, Audi A5

KZI
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 29
Rejestracja: ndz cze 08, 2014 18:14

Wyciszenie albo...

Post autor: KZI » wt paź 07, 2014 20:30

Mam 1.9TDi 90 koni, więc inny silnik, ale odczucia chyba podobne ;)
120 to dla mnie prędkość graniczna ciszy i miłej jazdy (jakieś 2.8rpm). 130 taki skraj, a 140 już jest nieprzyjemne, głośne i męczy mnie.



Ludvigg
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 35
Rejestracja: pt lut 08, 2013 00:25

Wyciszenie albo...

Post autor: Ludvigg » wt paź 07, 2014 22:35

Co prawda nie w mk4 a w mk2, ale przerabiałem wyciszanie auta matami w zeszłym roku. Mój silnik to 1.6 diesel, więc nieprzyjemny hałas zaczyna się już... po rozruchu na postoju. Wyciszyłem matami podłogę i drzwi, na to dałem filc, a dodatkowo podłogę pod matami, wnętrza drzwi i tylne błotniki (mam 3d) wysmarowałem blachogumem. Powiem tak, różnica jak na moje ucho jest kolosalna, przed cała operacją przy 70km/h było już słabo, po wszystkim porównywalny hałas zaczyna się dopiero koło 100km/h. Cała operacja nie jest droga, za maty dałem 80 zł a za filc 30. Myślę że dodatkowo wyciszenie ściany grodziowej dużo by pomogło. Ogólnie polecam każdemu, samo wyciszenie drzwi zmniejsza hałas wiatru spokojnie o połowę.



Awatar użytkownika
Badyl18
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 34
Rejestracja: czw lut 13, 2014 21:39
Lokalizacja: Łuków/Wesoła

Wyciszenie albo...

Post autor: Badyl18 » śr paź 08, 2014 08:03

No właśnie o to chodzi, mechanik oglądał katalizator i wydechy - jest ok. Kwestia samego dźwięku silnika. Myślę że zwyczajnie spróbuje wyciszyć auto bo prędkości magicznej nie potrzebuję ( póki co ). Pewnie zejdzie się jeszcze bo praca i studia zajmują większość czasu. Dzięki Ludvigg za informację - jest to dla mnie duży plus i będę pisał/opowiadał jakie to przyniosło efekty.
Póki co dziękuję i proszę o niezamykanie tematu :)



Awatar użytkownika
Lu4Ke
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 548
Rejestracja: pn sie 31, 2009 21:08
Lokalizacja: Krakow

Re: Wyciszenie albo...

Post autor: Lu4Ke » śr paź 15, 2014 22:23

to u mnie dopiero zaczyna sie pieknosc dzwieku jak jade powyzej 120, 150 to istny miodzik dla ucha :)

rozwiazanie problemu to filtr stozkowy :) mam silnik 1.6 16v



ODPOWIEDZ

Wróć do „Wnętrze i Nadwozie”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 10 gości