Rdzewiejące nadkole i próg

Wszelakie problemy związane z nadwoziem i wnętrzem pojazdu

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Polak
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 90
Rejestracja: sob maja 03, 2008 10:36

Re: Rdzewiejące nadkole i próg

Post autor: Polak » pt lis 14, 2014 18:18

Powiedział mi za malowanie klapy , robote z błotnikiem i i wyczysczenie tego progu , zakonserwowanie podklad i lakierowanie czesci 1000 zł. Cena po znajomosci troche drogo jak dla mnie... Próg bardzo zgnity nie był , male ogniska korozji warto było zrobic. Klape robilem bo brało w okolicach zamka . Teraz mysle , ze moglem tego nie robic i jak wypadnie dziura kupic inna w tym sam kolorze ale trudno. Jeszcze tylko regeneracja turbo pewnie kolejny 1000 zl... Olej i filtry zmienialem co 12 tysiecy caly czas lany mobil 5w30 505.01, auto nie palowane na zimno , studzone zawsze 1-2 minuty i takie rzeczy. Tak to jest kupic auto od handlarza... Kupilem auto z przebiegiem 102 000 i fotel kubelkowy od strony kierowcy był rozerwany . Zrobilem to i przejechalem autem ja ponad 90 000 i z fotelem sie nic wielkiego nie stalo , a malo nie waze.. Takze teraz juz wiem , że auto moglo miec wiecej nalatane. Raczej diesla nie kupie , a juz napewno nie od handlarzyny , ktora nie zarobila złotowki uczciwie w swoim zyciu...Już więcej od strony blacharskiej nic nie doloze , jesli będzie go znow brało to go wczesniej sprzedam


http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=336541

Awatar użytkownika
Matt_DST
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 169
Rejestracja: ndz sty 20, 2013 22:55

Rdzewiejące nadkole i próg

Post autor: Matt_DST » sob lis 15, 2014 20:50

Bez sensu jest sprzedawanie bo wiesz na czym stoisz, a tak to sprzedasz (jak się uda to szybko albo będzie wisieć długo), potem będziesz szukać nowego i możesz znowu kupić auto kombinowane i znowu wydatki. Ja bym klapy nie malował tylko poszukał w kolor, błotniki też (no chyba, że nie będzie), a próg tylko oddał do blacharza i lakiernika. Poza tym koszt turbo to wcale nie 1000zł, tylko mniej, możesz zregenerować też to stare i po sprawie. Poza tym bez sensu jest mówienie, że się mało robi km rocznie i, że szkoda auta bo to diesel. Teraz przynajmniej masz spalanie na poziomie 5,maks 6 litrów, a tak kupisz benzynę i masz bankowo 8-10 litrów i nie słuchaj ludzi, którzy mówi/piszą, że mniej, ponieważ poniżej to palą tylko chyba nowe auta albo jakieś 1.2. a takim chyba nie chcesz jeździć. Wiem to z własnego doświadczenia, a nawet ostatnio ojciec zrobił coś podobnego, sprzedał diesla i kupił okazyjnie nowszą benzynę i teraz się tylko wkur..., że mu dużo pali i ucieka płyn chłodniczy, a mówiłem "nie słuchaj jak ktoś mówi, że benzyna pali 7 litrów", a jak kupował to mówił podobnie, że robi mało km i szkoda auta, no i teraz ma za swoje i szczuplejszy portfel.



Awatar użytkownika
piotrb79
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 692
Rejestracja: pn maja 26, 2008 15:47
Lokalizacja: Jastrzębie-Zdrój
Kontakt:

Rdzewiejące nadkole i próg

Post autor: piotrb79 » sob lis 15, 2014 21:22

Dokładnie jestem tego samego zdania. Ja też od tego roku robie jakieś 7tys rocznie a mam taki silnik jak Twój też AXR i za nic w świecie bym go nie zamienił na benzynę, a jeżdzę tylko po mieście. Raz na jakiś czas jakaś trasa ale góra 50km. Na liczniku 208tys a ile w rzeczywistości to kto to wie i jest ok. Błotnik od strony kierowcy też wymieniałem przez tą gąbkę, tylną klapę malowałem bo rdza była mała więc się opłaciło.


Zawsze można pojechać SZYBKO.
Nie zawsze można dojechać SZYBCIEJ!!

Polak
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 90
Rejestracja: sob maja 03, 2008 10:36

Rdzewiejące nadkole i próg

Post autor: Polak » pn lis 17, 2014 20:01

Masz racje , mnie tez lepiej sie jezdzi moim ropniakiem niz benzyna w podobnej mocy. Czasami jezdza ojca Astra IV 1.6 116 km i wedlug mnie duzo slabiej sobie radzi niz moj AXR. Także chyba posostane przy swoim golfie poki co bo gdybym kupywał to tez bym auta nie chcial starszego niz 5-6 lat i to 150 000 km prawdziwe :) temat do zamkniecia.Dzieki


http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=336541

ODPOWIEDZ

Wróć do „Wnętrze i Nadwozie”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 29 gości